хранене през нощта - докога?

  • 1 499
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
Заради зъбите още се будим нощем за цокане, и то по няколко пъти Simple Smile
Предполагам, че сами се отучват, както пишат повечето мами Simple Smile

# 16
  • Мнения: 476
Най-късно до навършването на една годинка. След това е редно да му се помогне да спре с храненето през нощта. Те всъщност доста преди това бебетата се будят не защото са гладни, а само по навик.
Синът ми се хранеше по два пъти на нощ до една годинка. По съвет на педиатрите и след като прочетох доста неща прецених, че трябва да спра предлагането на храна. Бавно и без драми му помогнах да се откаже от нощното хранене. Това обаче не значи, че спря да се буди нощно време.

# 17
  • Мнения: 712
Мисля, че детето е най-точният барометър. Боян почти от самото начало си спеше по цяла нощ. Последното му хранене беше около полунощ, но към средата на 3-я месец той сам се отказа като спря да се буди. В началото правех млякото, така че да е готово, ако се събуди, но като го хвърлих 3-4 пъти, спрях да правя.

# 18
  • Мнения: 313
С големия ми син беше голяма борба да го откажа от нощтното хранене. Резултатът беше нервна майка и още по- нервно бебе. Сега с малкия въобще и не си правя опити. Спи до мен и като се размърда давам цица и така спим спокойно от 21часа до 09часа Grinning, което е направо рай в сравнение с първия път #Crazy

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Ето една статия, която евентуално би ти помогнала бебето да спи по-добре:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154850.0

Иначе детето може да спре да се буди нощем и на 2 и на 6 месеца, и на 2 и на 4 години.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Никога не съм ограничавала детето си -  яде когато и колкото поиска. Нощните кърмения го беше разредил докато го почнаха зъбките и сега се буди поне 2 пъти на нощ да хапва. Но аз спя със сина си и няма проблем като измрънка да му бутна цицата в устата, за да не плаче и да не събуди таткото. Така и аз се наспивам и детето е спокойно.

# 21
  • Мнения: 2 381
Заради зъбките продължаваме да се кърмим нощем...и ще продължаваме така, докато дъщеря ми спре да се буди.Не съм си помисляла да създавам някакъв режим или да я отучвам от нощните кърмения.Спим заедно и кърмя легнала.

# 22
  • Мнения: 2 897
Докогато бебето се откаже само  Peace

 Peace
Моето го кърмих нощем до деветия месец,после сам се отказа.

# 23
  • Мнения: 1 021
Или го чакаш само да се откаже или вода, чай ...друг начин няма  ooooh!
Това е ! Кратко и изчерпателно! Wink

# 24
  • Мнения: 151
Моята дъщеря никога не е яла през ноща. През първия месец я хранех последно в 12 4аса ве4ерта, а малко след това махнах и това хранене. Сега яде последно в 10 4аса и след това кам 5 сутринта. Според мен детето има нужда от по голяма пауза. А това 4е няма да натдава добре са пални глупости. За един месец ка4ихме 1 700гр. като не сме се хранили през ноща. smile3503

# 25
  • Мнения: 304
Моята дъщеря никога не е яла през ноща. През първия месец я хранех последно в 12 4аса ве4ерта, а малко след това махнах и това хранене. Сега яде последно в 10 4аса и след това кам 5 сутринта. Според мен детето има нужда от по голяма пауза. А това 4е няма да натдава добре са пални глупости. За един месец ка4ихме 1 700гр. като не сме се хранили през ноща. smile3503

Извинявам се за глупавия въпрос, но ....... Как махна това хранене-аз се мъча само едното да махна, а не мога. Всеки така казва-отучих го, но как............ Confused

# 26
  • Мнения: 151
Ами две нощи плака, залъгвах я с всевазможни глупости  и на третата нощ като видя пак 4е няма да има цица Simple Smile си заспа. Зора беше 2 3 дни. Гадно е като реве детето ама според мен  няма друг на4ин.  Cry А за това хранене в 12 4аса ве4ерта тя сама си го приско4и.Само първата ве4ер се събуди в 3, дадох и да яде и следващите нощи постепенно запо4на да се буди все по касно. Сега яде кам 5 6 сутринта.
Успех!!

# 27
  • Мнения: 1 097
ние сме на 8 месеца и напоследък зачести цокането нощем - през 2 часа или през 1 даже, ако зъб расте. Мен не ми пречи - спинкаме гушнати на огромна спалня и така се чувстваме най-добре и тримата. Незнам методи за отказване освен сам да се откаже  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 791
А пък ние от родилното имахме 6 часа нощна пауза, после вкъщи към края на първия месец се будеше отвреме навреме през нощта.  Имали сме почивка и от 22ч до 7 сутринта, но редки случаи. Полека лека взе да си иска детето през нощта папу /кърмене/, покрай зъбките пък през половин час будене. По едно време се будеше само веднъж около 2ч за водичка и чак в 6-7 млекце. Но после пак ни почнаха зъбоците и не ме питайте - среднощен екшън и борба за място до мама в леглото  Mr. Green , катерене по тати, измества го от възглавницата или му спи на коремчето  Joy  Леглото ни е персон и половина и мястото е оскъдно за такъв пумпал, ноооо не мисля, че реването е по-добрия вариант. Вода не признава през нощта, захласва се само като допра бибката до устата, камо ли да я накарам да отпие.
Каката много плачкаше и аз пусто да следвам инструкциите за нощна почивка не й давах да си посуче  Tired  Резултатът - нервна мама и нервно бебе!!!!!!
Индивидуално е явно, ние все още се будим през нощта, не е много приятно, поне да беше само веднъж, но то не пита  Heart Eyes  Може би като почне повече да разбира  newsm78  Знам ли...

# 29
  • Мнения: 2 159
Беба сама се отказа още от 2-рия месец и сега заспива в 22 и се буди в 8 даже понякога 9 часа, което мен доста ме притеснява newsm78 чакам с нетърпение консултацията да видим колко е наддала, но мисля че папа много малко.
опитах се да я кърмя в 6, но тя спеше и не искаше изобщо да дърпа Rolling Eyes а имам чувството, че и кърмата ми намалява така. какъв беше нощния интервам за кърмене когато е най-добре за стимулиране на кърмата?

Общи условия

Активация на акаунт