изследване за гестационен диабет

  • 21 802
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 483
Момичета аз съм с гест. диабет...Още преди да забременея знаех че захарта ми е на границата, но аз съм много пълна 120 кг #Crazy #Cussing out #2gunfire
Когато разбрах че съм бременна ме пратиха на теста с глюкозата, беше малко над границата нищо драматично. Изпратиха ме директно в рискова бременност и на диетолог, който ме обучи как да ям. От началото ходя на всеки 2 седмици на консултация. Дадоха ми апаратче и се следя по 4 пъти на ден.
Бебето върви голямо, но те не смятат че се дължи на диабета. От самото начало съм на инсулин вечер, за да контролирам сутрешната захар. Разбира се спазвам режим, опитвам се де... Joy
Сега с по-конкретни цифри:
Ядат се 3 основни яденета (закуска, обяд и вечеря) и 2-3 междинни закуски.
Всяко основно ядене трябва да е около 45-60 въглехидрата
Всяка закуска м/у 15-30  въглехидрата
Всеки прием на въглехидрат трябва да е придружен от протеин и/или мазнина
За целият ден :
Въглехидрати 45%-65%
Протеини 15%-20%
Мазнини до 30%
Хубаво е да се консумират пълнозърнести храни, не тлъсти меса, плодове в ограничени количества (до 2 плода на ден за мен)
Не е забранено да се ядат десерти или сладки неща като цяло, важно е да се балансират правилно с протеини и мазнини.Много важно е движението както и пиенето на вода.
При повечето жени проблема изчезва след раждане, но при някой бременноста отключва истински диабет.
Като най-важно правило е да не се позволява на захарта да прави големи амплитуди (много нагоре, много надолу), за това е важно да се яде в приблизително едно и също време всеки ден и приблизително едно и също количество въглехидрати,протеини и мазнини на всяко ядене.
Има много какво са се каже по темата, и ако мога да помогна...питайте  Hug

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 443
Mama E,много добре си описала режима на хранене  Hug,ще си го копна (дано да не ми се налага да го използвам  Praynig ).В САЩ явно има много добра организация за всичко,това апаратче нямаше да е лошо и тук да го раздават на болните мами.
Чудя се сега майките и бабите ни като не са ги изследвали едно време,какво ли е било  newsm78 .Виждам,че имаш още едно детенце.Диабета с първата бременност появи ли ти се?
Пожелавам на теб и на всички мами,които имат такъв проблем,да износят и родят здрави бебоци и да се оправят после и да забравят за тази гадна болест!

# 32
  • Мнения: 59
Аз бях с гестационен диабет и на инсулин от 6-ти месец, естествено поради спестените изследвания. Но ако наистна ти открият такъв или имат съмнения, изращат те на ендокринолог, откъдето получаваш такова апаратче. Така, че отношението не е толкова безотговорно все пак. Поне при мен беше така. След раждането обаче, имах късмета да изчезне почти веднага. Бебето ми се роди със секцио 2 седмици преди термина, тежеше 3.850 кг. и беше напълно здраво. Така, че момичета, моето лично мнение е правете си всички изследвания навреме.

# 33
  • Мнения: 483
Аз нямам никакво наблюдение в/у това как точно се контролира захарта в БГ. Аз го нямах този проблем с каката...поради факта че когато забременях с нея бях 58-59 кг. и тя се роди малка поради проблеми с плацентата 2450гр 49см. в 37 седмица.
Сега съм доволна от екипа който ме следи тук, но пък знам ли, нямам база за сравнение Laughing
 Това да се мине на такъв хранителен режим е много полезно за всяка бременна или кайто и да е друг. Ако човек свикне с ози режим прави голяма услуга на себе си. Ако се включи и движение (ходене,спорт) няма да има причина за притеснения с кг а и иммунната сисема се засилва. Този режим на ядене аз лично ще продължа да следвам от тук нататък. Много е лесен! Който иска допълнителна информация да пита.
До скоро не разбирах колко е важно да има постоянство и колко е вредно както преяждането така и гладуването...и двете водят само до проблеми.
Искам само да подчертая че това е мое лично мнение и не съм лекар все пак Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 34
  • Мнения: 650
G&J забравих да спомена че тук имат изследвания за бебето веднага след като се роди да се провери дали няма диабет генетично тип 1. при мен беше част от TEDDY-project и ми беше предложено в болницата. Можеш да разгледаш какво пише из нета. За мое успокоение го направихме. Всичко беше наред Laughing А Аз както ти казах още си меря захарта-тази на гладно рядко е под 95, но поне е 100-106 , а не над 125. казаха ми че когато се между 95 и 125 се категоризира предиабетично, а диабетично ако два пъти на гладно имаш над 125. Стискам палци!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 230
G&J забравих да спомена че тук имат изследвания за бебето веднага след като се роди да се провери дали няма диабет генетично тип 1. при мен беше част от TEDDY-project и ми беше предложено в болницата. Можеш да разгледаш какво пише из нета. За мое успокоение го направихме. Всичко беше наред Laughing А Аз както ти казах още си меря захарта-тази на гладно рядко е под 95, но поне е 100-106 , а не над 125. казаха ми че когато се между 95 и 125 се категоризира предиабетично, а диабетично ако два пъти на гладно имаш над 125. Стискам палци!
Lana2004 какви са тези цифри? Тук са съвсем различни. Явно по съвсем различен начин се изследва.

# 36
  • Мнения: 2 257
G&J забравих да спомена че тук имат изследвания за бебето веднага след като се роди да се провери дали няма диабет генетично тип 1. при мен беше част от TEDDY-project и ми беше предложено в болницата. Можеш да разгледаш какво пише из нета. За мое успокоение го направихме.
Ух, пази Боже, надявам се да няма такива неща...Те нали ще го боцнат за хипогликемия веднага щом се роди, ако трябва да ги юркам и за това, тогава - трябва ли предварителна уговорка? Ще потърся в нета инфо.....На мен ми правиха онзи тест с 3-те месеца назад - не знам дали го знаеш - кръвните клетки имали памет и "помнели" кръвната захар със задна дата Crazy - та като ми направиха тоя тест се оказа, че 3 месеца преди да ми открият гестационния диабет съм нямала никакъв друг диабет, което аз и без това си знаех...та се надявам да нямаме повече разправии с това нещо....
 
А Аз както ти казах още си меря захарта-тази на гладно рядко е под 95, но поне е 100-106 , а не над 125. казаха ми че когато се между 95 и 125 се категоризира предиабетично, а диабетично ако два пъти на гладно имаш над 125. Стискам палци!
Аз сега с диабета и с диетата сутрин на гладно имам 75-80; после, след закуска - се вдигаше до 130 - 135, следобед се движеше към 120,  но това с диетата, ще видим сега след като излезе плацентата какви ще ги творя....Иначе Мама Е е много права - поне се научихме на здравословно хранене покрай това нещо, аз сега си давам сметка колко добре се отразява на общото състояние, на здравето, да не говорим, че се поддържа добро килограмово равнище.
Много искам всички да сте наред и да не се тревожите с диабета - знам колко е и досадно, и някак тревожещо и какво ли не, като ти натресат диагнозата, но се свиква и даже не му обръщаш внимание.
И последно - Лана, в една от старите си теми беше питала за diabetic supplies тук, в Щатите - ако все още се чудиш от къде да си набавиш - пиши ми на лични, ще ти дам 5 телефона на компании, които се занимават с това - дадоха ми ги застрахователите  ми и ако и ти имаш хубава застраховка, ще ти излизат почти без пари - пиши, ако те интересува!
Maxin, това са щатските мерни единици за кръвната захар, в Европа ги броят с малките цифрички, при нас със стотициSimple Smile

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 01:05 от G&J

# 37
  • Мнения: 483
G&J, твоите цифри са направо перфектни! Браво!
Аз сутрин се държа около 88 но това е с инсулин вечер, а през деня показателите са ми като на теб горе долу, дори по-ниски. Имам обаче и скокове. Например вчера ядох много торта и сладолед #2gunfire и през целият ден захарта ми беше идеална , но тази сутрин захарта беше 99 #Cussing out
и аз си знаех че това ме чака...Тази сутрин натоварих тортата и сладоледа в едно пликче и мъжът ми ги изхвърли директно в боклука на вънка Joy Най-голямият ми скок след ядене е 170 някъде...Как е при теб и имаш ли някакви проблеми с бебчо? Моят върви голям, но твърдят че не е от захарта...кой знае. Първите няколко месеца сутрин захарта ми се въртеше около 95.
 Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 443
Mama E,позволено ли ви е да консумирате сладко?Аз си мислех,че като другите диабетици се минава на искуствени подсладители и шоколади и десерти за диабетици  newsm78

# 39
  • Мнения: 2 257
G&J, твоите цифри са направо перфектни! Браво!
Аз сутрин се държа около 88 но това е с инсулин вечер, а през деня показателите са ми като на теб горе долу, дори по-ниски. Имам обаче и скокове. Например вчера ядох много торта и сладолед #2gunfire и през целият ден захарта ми беше идеална , но тази сутрин захарта беше 99 #Cussing out
и аз си знаех че това ме чака...Тази сутрин натоварих тортата и сладоледа в едно пликче и мъжът ми ги изхвърли директно в боклука на вънка Joy Най-голямият ми скок след ядене е 170 някъде...Как е при теб и имаш ли някакви проблеми с бебчо? Моят върви голям, но твърдят че не е от захарта...кой знае. Първите няколко месеца сутрин захарта ми се въртеше около 95.
 Hug

Мамо Е, ние като някои баби на пейката пред блока си обсъждаме диабета и захарта, хе хе Joy Ми така де!
За бебето - върви "дребно, но в норма",  но аз съм дребна също и след тази диета, която спазвам - много съвестно - не се изненадвам. Освен това за последния месец съм свалила 4 паунда, просто за дни свалям, та не знам вече какво става...Но аз последните два месеца не се спрях - много хойках и се движех до безобразие, та предполагам и това допринесе за смъкването на теглото ми. Като цяло качих 9-10 кг за цялата бременност и диабета просто беше някакво безумно творение на плацентата ми, което ме държа на нокти последните два-три месеца....

Дари, то не е забранено категорично, но е силно препоръчително да не ядеш бяла захар  и бял хляб; или ако ядеш - в определени мноооого малки количества, а иначе се препоръчват заместителите като за диабетици - и черния хляб, и беззахарните сладки, и т.н. То се вижда как скача захарта след ядене на "захарните" сладки - няма мърдане просто, затова по-добре и за бебето, и за цялата идея е, да се избягват - за който има желание и воля де, че не е много лесно да се устои.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 01:03 от G&J

# 40
  • Мнения: 650
аз малко от работа пиша та малко съм разсеяна и може да пропускам някои неща и да не дочитам. теди изследването това му е хубаво че е доброволно и че не дупчат детето допълнително-използват кръвта която остава от другите изследвания, само болницата трябва трябва да участва за да им даде остатъчната кръв. Иначе да си кажа истината аз сам малко стисната и като платих 27 долара за 150 тестови лентички ми се видя много Embarassedмакар че не е, затова питах да ми стане ясно каквиса цените, но вече се ориентирах Laughing G&J ,А твоята захар ще се оправи, така си мисля-при мен това изследване не го направиха,което каза,но при мен беше не като приемам храна и каква храна, а пустата захар на гладно и можех да избирам инсулин или едно друго , но хапче и аз избрах хапчето-нещо  не ми се занимаваше с игли и в момента които родих спряха хапчето. сега съм си правила тестове сама-не мога да видя логика с храната-като ям е добре без значение какво ям-в смисъл даже да е повече сладкото, но как остана гладна 8-10 часа и на сутринта хоп нагоре. Но аз много наддадох тази бременност-70паунда :oops:45 заминаха първите две седмици и сега останаха 25 и още 45 от америката Embarassed аах и като чуя някои да се оплаква че е качил 5 паунда и ми става смешно Laughingно и доктора каза-колкоот повече смъкнеш толкова по големи шансове имаш да се оправиш от диабета-сега опитвам нисковъглехидратна диета,-хем добре за захрната хем да посмъкна колкото мога. казвам опитвам-че нещо няма резултат Sad

# 41
  • Мнения: 483
Ами  няма "забранени" храни по принцип. Хората които са на инсулин дори спазват доста лек режим, защото инсулина корегира проблема. По-стриктно е за хората които контролират захарта с диета. Както се подразбира е важно какво се яде. Аз в никакъв случай не съм от най стриктните Joy но все пак се опитвам да спазвам режима. Почти всеки ден ям сладки работи  Embarassed но мойте лекари са много доволни от мен. Да се чуди човек Simple Smile
А това че сме като баби си е точно така lalalala И с мъжът ми скоро се смяхме на какви теми си говорим вече. Преди само се чудихме къде да 1dating и колко повече да:luvbed:   Laughing а сега : захар,кръвно,болки в кръста....ей живот!
Аз досега съм качила 10кг, очаквам да стигна до към 15....
G&J ти планирано ли ще раждаш или нормално, след като бебчо е по-мъничък?
 Hug

# 42
  • Мнения: 2 257
Ами  няма "забранени" храни по принцип. Хората които са на инсулин дори спазват доста лек режим, защото инсулина корегира проблема. По-стриктно е за хората които контролират захарта с диета. Както се подразбира е важно какво се яде. Аз в никакъв случай не съм от най стриктните Joy но все пак се опитвам да спазвам режима. Почти всеки ден ям сладки работи  Embarassed но мойте лекари са много доволни от мен. Да се чуди човек Simple Smile
А това че сме като баби си е точно така lalalala И с мъжът ми скоро се смяхме на какви теми си говорим вече. Преди само се чудихме къде да 1dating и колко повече да:luvbed:   Laughing а сега : захар,кръвно,болки в кръста....ей живот!
Аз досега съм качила 10кг, очаквам да стигна до към 15....
G&J ти планирано ли ще раждаш или нормално, след като бебчо е по-мъничък?
 Hug

Аз сама се обърнах на майтап вече, защото от разюздана небременна кокона, се превърнах в проекто-бабичка - сутрин като стана и се почва - захар, кръвно, кетони hahaha
Ще раждам планово, да - поради ред причини, се оказва, освен ако няма изненади...
Не знаех, че при инсулинова терапия може да си позволяваш повече "непозволени" неща! На мен една суха и строга баба диабетичка-диетоложка ми взе страха с лекцията си за диетата и да видиш как съм я спазвала стриктно, но поне до инсулин не опряхме. Стискам ти палци до края да нямаш неприятности, от сърце ти желая всичко най-, най-добро:)

Общи условия

Активация на акаунт