Цитонамазка-спешно

  • 2 964
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това е пълен абсурд,не бих се подложила на такова нещо при ОПЛ.Ами те скоро тесните специалисти ще умрат от глад,джипитата като им изземат функциите. Joy.Ама не се учудвам,типично за България,всеки е специалист по всичко тук. ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 428
Ама верно ли са въвели тая глупост!!!!
Личен лекар (моя е педиатър в случая) да ми взема секрет от шийката за цитонамазка!? Не може да бъде! За това хората учат специалност гинекология по 6 години! Може да нарани пациентката ако няма опит!
Егати смешката Joy Joy Joy
Личен лекар да ми взима цитонамазка.Тва ако са го приели в закона ще е пълна идиотщина.Но въобще няма да се очудя от нищо.

# 17
  • Мнения: 1 802
Миналата година на профилактичния преглед, личния ми лекар ми направи цитонамазка. Но той имаше кабинет специално оборудван за генекологични прегледи. Не е специалист-генеколог. Мисля че, добре се справи със вземането на секрет, нищо не усетих.

# 18
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз да кажа какво стана:
Не дадох да ме пипат.
Настоях меко казано ( с малък скандал и повишаване на тон ) за направление.
Пестят се направления, това е.

# 19
  • Мнения: 2 232
Аз скоро исках направление за профилактичен преглед, личната каза, че не ми се полага за профилактичен само и ми измисли причина която написа на талона-така и цитонамазка безплатна намазах WinkНе ми е споменавала да ме преглежда тя или да ми взима тя цитонамазка...само това остава , та тя е детски педиатър....

# 20
  • столицата
  • Мнения: 3 795
при съмнение за течение - микробиология, а ежегодно профилактично - цитонамазка. И двете са с направление от личния лекар към гинеколог. Експериментите са излишни.

# 21
  • Мнения: 9 093
За съжаление, микробиологията не се поема от касата...

# 22
  • Мнения: 3 456
За съжаление, микробиологията не се поема от касата...
Ами, би трябвало да се поема от касата, защото мойта личната като ми даде талон за гинеколог, ми правиха микробиология и цитонамазка- и двете от касата. Но това беше септември.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
За съжаление, микробиологията не се поема от касата...
Поема се ако се касае за конкретно оплакване и гинеколог ти го изиска като изследване. Все пак трябва да види за какво става въпрос преди да назначи лечение.
При профилактичен преглед се прави само цитонамазка, но май през 2 години, а не на всеки годишен профилактичен преглед.

# 24
  • Мнения: 1 428
За съжаление, микробиологията не се поема от касата...
Поема се от касата със сигурност.Имаш право с едно направление на една цитонамазка и една микробиология.

# 25
  • Мнения: 1 312
По новия закон нали уж щеше да има такава глупост, личният лекар да взима цитонамазка...друг е въпросът че на некадърник или не-гинеколог никога не бих се оставила да ми взима секрет Confused Просто е смешно. Има си гинеколози за тази работа и ако се налага, ще ходя на частно само заради една цитонамазка и ще си я плащам. Макар че ми се полага по касата...

Май го гласуваха.Мойто Джипи ни е семеен приятел и се възмущаваше на недомислиците на ЗК,понеже ги задължават да оборудват кабинетите си с гинекологичен стол Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 381
В края на миналата година отидох при личната с молба направление за цитонамазка.Каза ми, че за набор '76 й се отпускат такива направления;аз съм била <30, да не съм се притеснявала.Изведнъж обаче реши, че тя можела да вземе секрет за цитонамазката.Ние със сестрата така Shocked Shocked(Кабинетът не е оборудван с гинекологичен стол и т.н.)Бях настоятелна, обясних, че всяка година правя такова изследване за профилактика.Тя се разубеди и незнам как ми даде направление.Май всичко до направленията опира....Смених си личната лекарка поради тази и ред други причини.

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 16:56 от daisy_st

# 27
Когато разбрах, че съм бременна, моята бивша лична лекарка искаше тя да ми следи бременноста. Аз бях отишла при нея за направление за гениколог, а тя не искаше да ми даде.  #2gunfire
Аз и казах, че искам специалист-гениколог и с малко търпение и настояване най-накрая ми даде.
Веднага след като имах възможност си смених лекаря. Laughing
Сега съм много доволна от лекаря си, без никакъв проблем ми дава всякакви направления.
Моят съвет е да си го смениш с друг. Joy

Общи условия

Активация на акаунт