lubovta ili parite?

  • 4 461
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 409
А по темата смятам, че не може да се живее нито без любов, нито без пари. Не виждам дълъг живот във връзка, в която липсва едното или другото.
A-a-a, браво!
напълно разбирам каквото си написала.....мой съвет е избери любовта - още по-вече , че ти си финансово силната личност- не ти трябва нищо друго освен любов и такъв мол човек до себе си.....и запомни , че човек не може да има всичко  Peace
Може  Peace

# 61
  • Мнения: 4 392
Isa, не сме се разбрали нещо.. Sad Под матриархат, надявам се нямаш предвид господство на жените, както впрочем повечето грешно си мислят. Wink Там няма йерархия. всички са равни. Не е утопия, а нещо напълно реално съществувало и все още съществуващо на отделни места.  Колкото до онова изследване> И на мен ми беше много чудно, как така мъжете си търсели по - закръглени дами, като се наблюдава точно обратното Thinking Просто споделих...Имаше бегла връзка с темата Peace

На мен лично също не би ми харесало да съм доминиращата във връзката.
Илиева, мисля че има някои неточности и противоречия в разказа ти или поне аз не ги разбирам. Thinking
Но..защо пусна темата? Какво те задържа с него, ако наистина е така, както го описваш? Има и нещо друго> Докато той вижда,че ти правиш всичко, може би ще си мисли, че така ти е приятно и не можеш по друг начин...Казала ли си му,че не ти харесва този начин на живот? На мен ми се струва, че искаш да го поставиш в някакви рамки., да направиш от него нещо, което на теб ти харесва, но той иска ли го? Thinking На тази възраст е почти невъзможно човек да се промени..(
Другият вариант е да изживява някаква криза, да се чувства потиснат..)
Но като цяло, не съм оптимистка за връзката ви...
Заглавието звучи обаче ужасно грозно в ушите ми( нещо като "парите или животът" Whistling)

# 62
  • Мнения: 677
Е нямате угодия бре..
Хвърли ези или тура и толкоз с тая мелодрама..
Щом любов е равно на пари..
В случая направо си се земи с парите..Успех!

# 63
  • Мнения: 953
по-скоро си подразнена от факта че той няма амбиция за израстване.може би липсва мотив.създай му го.говори открито,за това че ти печелиш повече и че той би трябвало да се замисли. щом си го убедила да учи,това е напредък.ако си умна жена ,ще съумееш да го накараш и професионално да се реализира,а той щом те обича ще направи и невъзможното за теб.
а хората с пари - ако си с такъв и без любов,ще те зареже лесно когато поиска и то без да те осигури даже. а пари се губят и печелят,но любов и уважение много трудно се намират.
това е моето мнение. че мъж който обича се води по-лесно.

# 64
Много ми хареса формулата ,която ни предложи Isa за успешния мъж.Подкрепям 100% имайки впредвид горчивият си опит. #2gunfire

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
Isa, не сме се разбрали нещо.. Sad Под матриархат, надявам се нямаш предвид господство на жените, както впрочем повечето грешно си мислят. Wink Там няма йерархия. всички са равни.

Не ми се спори по темата, но все още си спомням уроците по история и матриархат има, когато водеща и 'централна' фигура е тази на жената, а не на мъжа.

А.... ето нещо, за съжаление на руски: Матриархат - гипотетическая форма социального устройства, в которой семейная и политическая власть принадлежит женщинам.

# 66


На мен лично също не би ми харесало да съм доминиращата във връзката.
Илиева, мисля че има някои неточности и противоречия в разказа ти или поне аз не ги разбирам. Thinking
Но..защо пусна темата? Какво те задържа с него, ако наистина е така, както го описваш? Има и нещо друго> Докато той вижда,че ти правиш всичко, може би ще си мисли, че така ти е приятно и не можеш по друг начин...Казала ли си му,че не ти харесва този начин на живот? На мен ми се струва, че искаш да го поставиш в някакви рамки., да направиш от него нещо, което на теб ти харесва, но той иска ли го? Thinking На тази възраст е почти невъзможно човек да се промени..(

[/quote]

Какво ме задържа ли???- задържа ме факта, че той ме обича наистина много и виждам, че се старае да ми угоди всячески, задържа ме факта, че досега, като сме имали спорове, да спорове, защото никога досега не сме се карали, той не си е позволил да ме нагруби или най-малкото да ме иронизира. помага ми във всичко,
за което го помоля! Определено не е от типа мъже, лентяи- пере, готви, чисти и на работа ходи!Само дето няма амбиция да се бори,прекалено е добър ,за да се бори! Той е много изпълнителен и съвестен в работата си, факт е  и е жалко,че няма кой да го оцени "финансово по-добре". Въпреки, че в момента го направиха управител временно за 2 месеца, защото "нямало кой да се справи по-добре от него", пак получи заплата, като на обикновен работник,  при положение че са го сложили да следи за работата на други хора, той им е вършел и тяхната работа и всичко това, защото е много мекушав и добър и не може да отказва, като някой го помоли за нещо!но също така е,факт  , че не може да си защитава интересите! Факт е, че му казаха, че ще вземе по-голяма заплата защото го е заслужил, но също така е факт, че пак не взе повече.
Да, много пъти сме разговаряли за парите и факта, че парите не ни стигат и бих искала да разчитам на него повече, от финансова гледна точка!  Тези разговори на него много му тежат -още повече като всяка вечер му се говори как могат да се изкарат пари! Да искам да го променя, да си гони интересите, да не се оставя така на шефовете си и на повечето си познати, на които непрекъснато върши услуги дарум.Но промяна само от този аспект в никакъв случай не искам да го променям изцяло!
И това, го правя, защото бях същата, като него- непрекъсната ме мачкаха и ме ощетяваха вършех услуги на познати, след което тези хора ме предаваха, аз никога не съм позволявала да
искам услуги, от който и да е било за 27г!Но тъй, като двамата сме си лика прилика и аз непрекъснато се ядосвах на грешките си, който допусках при общуването с познати, след като се запознах с него, започнах да променям себи си, за сега успявам в тази насока, благодарение на него, но искам и той да се промени!Това е!!

# 67
  • Мнения: 420
   Да, ти наистина искаш да го промениш. Забелязваш ли само колко пъти повтаряш в постинга си тази дума. Искаш да го шлайфаш човека, но само в онази част, която не ти харесва. А не си ли се замисляла дали той иска да бъде променян и дали ти имаш право да изискваш това от него. Освен това в природата всичко е в равновесие - и най-мъничкото камъче да преместиш, можеш да срутиш цяла скала. Човека може да го пречупиш да се промени отчасти, но той вече няма да бъде същия човек, защото цялото му мислене се променя. Няма начин да контролираш това.
   Ти го харесваш затова, че е добър. Но искаш да бъде добричък само с теб и лошичък с другите. Не мисля, че добротата може да се степенува.
   И честно казано, изобщо не ми звучиш като влюбена жена. Усещам и срамуване от факта, че той е "прост работник". Съвместния живот не е сделка и не можеш да го сложиш на кантар - понякога единия  дава повече, друг път другия. Във вашия случай той дава повече любов, а ти - пари. Един ден е възможно палачинката да се обърне и ще ти бъде ли приятно той да разсъждава като теб?
   Пиша за втори път по тази тема, защото съм пристрастна. Моят съпруг също е безкрайно добър и като четях написаното все едно виждах него. Женени сме от 10 години. И аз в началото изпитвах твоите терзания. Но в един момент разбрах, че непрекъснатото повтаряне, че не изкарва достатъчно пари ще съсипе и двамата. Разбрах и, че именно заради тази доброта съм с него. Съвместния ни живот по-късно е доказателство, че съм постъпила правилно. Днес работи само той /баща ми му помогна  да започне малък бизнес/, а парите, които той изкарва почти всичките отиват за да плаща моите лекарства и доктори. Не живеем в мизерия, но и не тънем в лукс. Заради моите болести, той все още кара много стара кола, няма скъпи дрехи и т.н. И това е така, защото той има добро сърце. Повечето мъже на негово място биха си грабнали шапката.
   Днес аз знам, че той няма да достигне някакви върхове в бизнеса. Нито ще завърши висше. Няма и да ме обгради с лукс или да задоволи копнежа ми по пътешествия. Но съм абсолютно сигурна, че съм една безкрайно щастлива жена, която прибирайки се вкъщи попада в зона на пълно равновесие.
   Малко дълъг се получи този постинг, но много ми се искаше да споделя своя личен опит и дано това писание ти помогне да намериш правилния път.

# 68
  • Мнения: 4 392
berolina, много ми хареса постингът ти! Peace Казала си това, което ми беше на езика, но така и не успях да го формулирам!  bouquet

# 69
  • Мнения: 282
  berolina е казала почти всичко от нещата, които могат да се напишат по този въпрос.
  И все пак какво мисли авторката на темата за въпросите, които се засягат там?

  ilieva, намери ли отговора вече?

Общи условия

Активация на акаунт