Кокали :)

  • 7 979
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Я каква оригинална идея. Е никога нямаще да се сетя  Embarassed
При първа възможнос му връчвам един кокал  Grinning

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сори, но това с кокалите е отвратително. По- добре давайте месо от колкото кокали, бебето да не е куче?!  Shocked

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А пилешки глави мога ли да му варя? Или пилешки крака :
В краката има повече кокали , а и като гледам кучето как ги яде май и на детето ще му харесат. Да пробвам ли?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Майтапа си е майтап, но искам да ви кажа, че кокалите далеч не са идеална храна , защото съдържат най-много токсини.
Естестрвено вие сами си решавате дали да им варите кокали, но аз лични не бих дала това нещо на детето си никога!
По-добре му дайте един плод, ябълка или морков да гризе

# 34
  • Мнения: 830
Включвам се и аз  - като ветеринарен лекар и майка , а също и като работила и живяла 2 години от другата страна на океана Simple Smile.
Много странно ми беше това за кокалите и го чувам за първи път днес и тук . Там живеехме в семейството на ветеринар с 4 дъщери  , имахме контакти и с други семейства с малки деца , предимно от ветеринарни и медицински среди - наистина , не съм видяла , и не мога да кажа че това е практика . Ако опита ( "извадката" ) ми е пердставителна , де  Laughing  . Все пак това си беше един ограничен кръг .
Аз като специалист НЕ съветвам стопаните на кучета и котки да дават кокали , дори  напротив , те са вредни , имат много ниска хранителна стойност , да не кажа - никаква , и водят до толкова много проблеми  , с  които всеки ден се сблъскваме .... Това е друга тема обаче Simple Smile .
 Но знайте че съдържанието на кокала е  желатин , мазнини , и НЕРАЗТВОРИМИ ( неусвоими ) минерали .
Относно отлагането на токси4ни вещества в костите - да , това е повод за притеснение . Те се отлагат главно в мазнините ( винаги чистете мазнината и кожата от пилето ) , и в костите . Практика е в самите фуражни смески да се слагат антибиотици и стимуланти на растежа от всякакъв вид , вкл. и хормонален . Така се прави по цял свят - за да има пираст и да няма смъртност .  Но тук практически това е безконтролно - от кое по колко , как , кога ...... Кой както си иска . Нито пък се спазват точните карентни периоди , т.е. колко време след прилагането на даден препарат месото е годно за консумация .
Всичко това ме навежда на мисълта , че едва ли кокала е подходящ за децата . Вярно че не "изяждат" много от него . Но ние сме виждали и много лоши счупвания на зъби от гризане на кости ( вярно , не при деца , но все пак .... ) , силно преждевременно износване , изтъркване на зъбите  също .
Аз лично не бих дала на децата ми да гризат кокал , нито на кучето ми , нито на котката ми Simple Smile))) . А ако случайно погълнат острите като иглички разтрошени части на пилешки кокал , неприятностите са големи !
Не виждам други ползи , освен чесалка за зъби , но както някой беше писал - не е ли по-добре  морков  например ?
Не зная кой е автора на книгата цитирана от Boo , но аз лично не съм съгласна с него . Не мисля  че всичко писано в американска книга ( или в която и да е книга ) трябва да се приема безрезервно .

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Надя, това което си написала е многог полезно. Наистина. Аз също знам,че кокалите изобщо не са позлени.Малкото  пъти, когато съм давала на покоиното ми куче зе е задавяло много лошо

# 36
  • Мнения: 1 320
Напълно съм съгласна с nadia.
Цитат
Не виждам други ползи , освен чесалка за зъби , но както някой беше писал - не е ли по-добре морков например ?

А що се отнася до вегетарианците аз вече ви казах: праз и лук.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Надя - аз знам, че в кокалите се натрупва един много отровен хим. елемент наречен стронции, поради което не е много удачно даването на малко дете(даже и на голям човек) да гризе колкали...друг е въпросът, че аз обожавам тоз вид дейност  Embarassed !
 Arrow Така ли е Надя???

# 38
az davam skilidka chesan i posle ia zameniam s druga.
na den moita hubavitza ismukva po edna glava chesan i dosega ne mi e boleduvala vaobshte Sunglasses

# 39
  • Мнения: 830
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?


Защото не всички книги са хубави..

# 42
Цитат на: Erica
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: nadia
Шани , така е - всички тежки метали се натрупват в костите - живак , олово , стронция е радиоактивен  , може да дойде от почвата и да отиде в зърнените храни също така . До колкото знам  , за това не съм абсолютно сигурна . Ще опитам да проверя тук-там , и ако намеря нещо , ще пиша .

от всичко, което си написала си задавам въпрса  - защо тогава в книги за деца се дава кокала като нещо хубаво?


Защото не всички книги са хубави..
          202uu

# 43
  • Мнения: 3 334
Цитат на: tez4e
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11
 202uu

# 44
  • Мнения: 3 334
и аз мисля да пробвам въпреки ужасяващите коментари.Ей боо как е малката Мая?Има ли и нещо от кокалите Grinning ?

Общи условия

Активация на акаунт