Мама без търпение е вече да си гушне ФЕВРУАРСКОТО човече!

  • 11 359
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 718
Аз купих на Pampers 1 номер - 44 броя. Чак после видях, че има и 25 в пакет обаче вече ги бях взела, така че ще ги нося тях.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ха сега де sofy изненада в последния момент. Да ви е живо и здраво бебчето пък каквото е такова.При мен са много категорични че ще е момиче ама честно да си призная купувам все неутрални цветове WinkВинаги може да има изненади.
За памперсите в моя списък пише 10 бр, много малко ми се вижда, но съм приготвила толкова, пък татито винаги може да донесе като потрябват.Така че моя съвет е, вземи по-малка бройка за в началото, и без това незнаеш дали ще си доволна от тези които си купила.А може и бебчо да не ги понася.Ще има да сменяме марки докато си харесаме някоя.

# 17
  • Мнения: 1 516
И на мен не са ми ги мерили по този начин. Моя доктор има един уред , който е нещо като микрофон от едната страна и тонколонка от другата. С гела от ехографа намира сърчицето и го слушаме през слушалката. За не повече от минута. Понеже кабинетът му е частен - явно не разполага с такава апаратура - знам ли и аз .. Нищо не ми казва за плацентата .

Явно няма да съм само аз изненаданата при раждането по отношение на пола.

Софи, на теб в коя седмица последно ти казаха мъж? Знам ,че ако е преди 20-та или около нея може да се сбърка и пишката после да се превърне в клиторче.... И на мен ми се струваше , че виждам пишка , но май е било пъпна връв. Моя доктор е сигурен че е момче, другият обаче е сигурен момиче - луда работа Simple Smile)))))  По едн време си викам - да не би да са 2 и единия да вижда еднотот , другия другото Simple Smile)))))) . Шегувам се - едничко е Simple Smile.
Аз съм купила синьо легло и зелени и жълти и сини дрехи...   И малко ме хвана яд, че бързам - но после реших - ако е момиче - синята кошара ще е против уруки Simple Smile)))))

# 18
  • София
  • Мнения: 969
здравей, аз съм взела pampers 24 бройки, ако не стигнат татито ще вземе още
на повечето места не ги връщат да.

# 19
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета как сте?
Аз тъкмо се връщам от консултация. С такова желание само отидох, така исках да видя бебо колко е пораснал а си трагнах малко притеснена. Днес сутринта бях на тонове и докторката каза че тоновете са чудесни, бебето е добре , но ... на килограми изоставало е 1 седмица. Понакарами се. Каза че това било заради анемията която съм имала, а хемоглобина при последните ми изследвания беше 105 ( все пак не е под 100 ) а и пия 3х1 йелязо. Сега трябва да ям по 3 кофички кисело мляко и то от по гъстото и минимум по 3 лъжици мед на ден за да може бебето да навакса. Каза че имало нужда от естествени захари и ... забравих това дето го има в млякото. Аз за всеки случай се чух и с др си лекарка при която ще раждам и утре ще отида и тя да види бебето. Все пак да чуя и 2-ро мнение.
Към майчетат чиито бебчета върят напред - Кажете с какво ги храните че са толкова големи?

# 20
  • Мнения: 758
Joji, da ti kaja i az se chuvstvam po systia na4in. To4no takiva misli mi minavat - kakvo ste go pravia tova bebe, kato se poiavi i t.n. Oste nemoga da si predstavia jivota s edno dete, koeto zavisi izcialo ot teb. No predpolagam, che kato go vidish ste te obzemat mai4inski 4uvstva. Simple Smile.
Wish, ste mi slojish li rozov styrkel za 11.02. Az po-riadko pisha tuka, no niakak mi se priiska da si vidia i az imeto v spisaka na maikite Simple Smile

# 21
Рo-pi, не се шашкай толкова, бебето си взима от теб.
Аз пък се бях притеснила как расте моя бебчо, като съм наддала само 7 кг., доктора каза че след като съм хапвала белтъчини,  сирена, млека и плодови захари - всичко е наред. Аз понеже обичам мляко с мед, и пия много, а за цитрусите няма какво да ти казвам че сега особено в тоя грип са като "хапченца". 

# 22
  • Мнения: 43
          Здравеите и от мен Simple Smile

     За това колко памперса трябва де занесат на мен в Тина Киркова ми искаха 24 броя и един пакет мокри кърпички.Аз бях занесла на "Памперс" някой ми казваха, че можело да взема по евтини и по некачествени, защото там не слагат на твоето бебче от твойте памперси, а отварят един пакет и докато не свърши не отварят друг, така и с мокрите кърпички - но нали все пак са за бебчовците по - добре да имат хубави памперси Simple SmileАз мойте си ги върнах обратно / нали моето бебче не беше там /  въпреки, че трябваше да ги оставя за другите бебчовци, но вече е късно....В Тина Киркова се ползват техни шишета, биби можете да си вземете ако искате.Въпреки, че там си дават нощници вие си вземете една, защото като тръгнат да ви изписват вие трябва да съблечете тяхната в стаята и да си облечете вашата да стаята в която се обличате - само до тук знам, защото аз се преоблякох в кабинета за прегледи и си излязах от главния вход Sad.Но където и раждате там ще ви кажат какво и колко ще трябва да донесете.
     Приятна вечер на всички и да погалите кореметата си от мен Simple SmileSimple SmileSimple Smile Целувки на всички Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 17:18 от galq86

# 23
  • София
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета как сте?
Аз тъкмо се връщам от консултация. С такова желание само отидох, така исках да видя бебо колко е пораснал а си трагнах малко притеснена. Днес сутринта бях на тонове и докторката каза че тоновете са чудесни, бебето е добре , но ... на килограми изоставало е 1 седмица. Понакарами се. Каза че това било заради анемията която съм имала, а хемоглобина при последните ми изследвания беше 105 ( все пак не е под 100 ) а и пия 3х1 йелязо. Сега трябва да ям по 3 кофички кисело мляко и то от по гъстото и минимум по 3 лъжици мед на ден за да може бебето да навакса. Каза че имало нужда от естествени захари и ... забравих това дето го има в млякото. Аз за всеки случай се чух и с др си лекарка при която ще раждам и утре ще отида и тя да види бебето. Все пак да чуя и 2-ро мнение.
Към майчетат чиито бебчета върят напред - Кажете с какво ги храните че са толкова големи?

Не се шашкай не е толкова страшно. Все пак в края на бременността ехографите дават най-голяма грешка при измерване. Бебето наистина си набавя всичко небходимо, така че спокойно.  Peace  А и имай впредвид, че изчисляването на теглото е по формула и е малко относително.

# 24
  • Мнения: 958
Аз какво да ви кажа като не стига че съм качила над 20 килограма и дупето ми е огромно, бебето е доста мъничко. От друга страна доктора каза че не е болка за умиране ще достигне според него 3 кила. По добре от колкото гигантче макар че някои мами си ги раждат направо отгледани Simple Smile, наще ще са по мишочести Simple Smile
Мен ми казаха един пакет малък памперси и взех актив бейби (памперс) 24 бройки и едни кърпички, реших че дори да не ги сложат на мойто бебче някое друго ще намаже хубави памперси Simple Smile
Мен вече никой не ми казва къв пол е и аз забравям все да питам та може и момченце да ни изненада накрая Simple Smile
Наще все ме тормозят за името направо не съм очаквала че точно мойте родители ще са толкова тесногръди Sad
Свекърва ми и свекъра са душички казаха както решите вие така си го кръстета, мъжа ми също е съгласен с мойта идея само баща ми мрънка, винаги е бил демократичен и разбран кво му стана сега незнам  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 422
Оф момичета я да ви попитам вие как се чувствате относно бебето, чакате ли го с нетърпение, мечтаете ли си за него, изпитвате ли някакви чувства от сега. Аз съм толкова неадекватна, че направо незнам Sad. Много ми е чудно какво ще го правя това бебе и за какво ми е. Някой чувства ли се като мен? Или нещо не съм в ред ooooh!. Аз все си мисля за бъдещето какво ще правя като се роди и нищо не изпитвам, не ми е вълнуващо, просто очаквам безсънни нощи и много болежки.  Дали ще ми дойде някакъв инстинкт като родя или де да знам какво да правя да се подготвя за това бебе психически.

Не се тревожи joji и мене от време на време ме обхващат такова състояние Simple Smile Шантаво е , но всички казват, че като се появи малкото човече тогава ще усетиш, че си е твоето наистина. Сега си ги носим, но не ги виждаме и понеже остава малко време и почва да ни минават какви ли не мисли през главата. Всичко ще се нареди и ще си най-добрата мама на твоето бебе   bouquet

# 26
  • Мнения: 422
Да ви запитам аз -какъв пакет памперси/колко бройки/ сте купили за родилното на бебича?Защото на мен ми се струват множко 70 бр. А най вероятно няма и да ми ги върнат ако останат newsm78
Аз си купих голям 98 бр. Pampers , като ще си взема 10-15 броя поне тукв Шумен  по списък ми искат толкова. Взех повече за да не се разбягва после за памперси на нова сметка.
wish да те помоля и аз ако не е късно да ме добавите и мен със синя торбичка на 22.02. в списъка с мамите Grinning
А иначе да  кажа и аз така от 3 дена съм на същото настроение, имам чувството, че от както си приготвих сака за болницата и осъзнах, че не е останало много и някак възторга се замени с замисленост, мълчание и на моменти паника, чак на моменти ме хваща страм  от несигурността в себе си която изпитвам.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 18:09 от Mish

# 27
  • Мнения: 684
Привет, мамита! Тази нощ сънувах, че раждам. Беше адски леко и безпроблемно /дано наистина се окаже така!  Praynig/, обаче се роди момченце. И най-странното беше, че растеше буквално с часове и на обяд беше вече порастнало на 15ина години примерно. И размествахме с него мебелите, вкл. детското му креватче, из стаята и както местехме се замислих, че вече му е омаляло и няма да се събере в креватчето. И като се събудих, цяла сутрин ме човъркаше мисълта къде ми е детето... Много странен сън Crazy

Рo-pi, не се притеснявай - 1 седмица изоставане нищо не е. Ние пък като сме 2-3 седмици наред да не мислиш, че ми е много спокойно?! Сега си мисля, че има да се мъчим с дебеУанка. Ама каквото е, такова! Да са живи и здрави, а пък незначителните отклонения в теглото не са проблем.

joya, актив бейби са големи за новородени. Те са за прохождащи бебчовци. За нашите мишки трябва New Baby - от 3 до 6 кг. А за мрънкането от страна на родителското тяло - съчувствам ти, но това май често се случва. Така се радвам, че /поне засега!!!/ никой не изявява претенции как да се казва бебка. Все пак се радвай, че са твоите родители и вероятно ще можеш да им обясниш по-лесно, че това си е вашето бебе и вие двамата си решавате как ще се казва. Обясни им, че бебето си има 4 души, които са му баба или дядо и че всеки заслужава да го кръстите на него, обаче не може и на четиримата, та затова на никой няма да е  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 969

Явно няма да съм само аз изненаданата при раждането по отношение на пола.

Софи, на теб в коя седмица последно ти казаха мъж? Знам ,че ако е преди 20-та или около нея може да се сбърка и пишката после да се превърне в клиторче.... И на мен ми се струваше , че виждам пишка , но май е било пъпна връв. Моя доктор е сигурен че е момче, другият обаче е сигурен момиче - луда работа Simple Smile)))))  По едн време си викам - да не би да са 2 и единия да вижда еднотот , другия другото Simple Smile)))))) . Шегувам се - едничко е Simple Smile.
Аз съм купила синьо легло и зелени и жълти и сини дрехи...   И малко ме хвана яд, че бързам - но после реших - ако е момиче - синята кошара ще е против уруки Simple Smile)))))
Radostche, и двата пъти вече бях доста напреднала. Последния път май беше вече към 30-та седмица, когато каза , че вижда мъж. и съпруга ми се вторачил в монитора и после на всички разправя как видял пишка Simple Smile. аз ест на него не вярвах де, даже му казах кой знае какво е видял  Simple Smile, а на лекарката. ами и аз вече незнам съвсем ме объркаха. затова май е най-добре накрая да се гледа, а и лекарите да казват само като са сигурни, а не да заблуждават хората. преди малко взех една хавлийка с жълто патенце на качулката, неутрално.

# 29
Здравейте и от мен,
бебо е добре, поне така показа днешния запис на тоновете, и сега сме на запис в неделя и след това в понеделник.
Ние с мъжа ми мислим да раждаме в Тина Киркова, моята докторка каза че трябва да занесем памперси и купихме 24 бр New Baby от 3 до 6 кг, но нищо не казаха за влажни бебешки кърпи  newsm78 иначе сме си взели по един пакет за мен интимни и обикновени.
За размерите на бебовците не се притеснявайте една позната скоро роди и ако бебето е над 2500 не го слагат в кувиоз важно е да е здравичко и бързо ще порасне.

Общи условия

Активация на акаунт