Пчелен прополис при възпаление (бартолинит)?

  • 80 410
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Да помоля за препоръка на добър хомеопат?
Аз водя детето при един, но е детски лекар, не знам дали би ми свършил работа в случая.

# 46
Здравейте.
Наскоро имах проблем с подобни симптоми и прочетох доста в интернет, от което ми се изправиха косите. И сега, след като съм почти добре, искам да кажа няколко думи, за да няма полудели като мен и наплашени до смърт. При Бартолинита образуванието се отваря от вътрешната страна на срамните устни. Ако подутината е от външната страна и гнойта успее сама да си намери път навън и се отвори на външната страна на срамната устна, то тогава няма възпаление на Бартолиновата жлеза, а цирей. Не мога да кажа дали е по-болезнено или не, защото не знам какво е да имаш бартолинит, но мога да дам съвет на тези, които имат цирей (колкото и неприятно да звучи) независимо на кое място по тялото. Трябва при първите симптоми да се отиде на лекар (аз не го направих и сгреших), прави се инцизия, но когато е достатъчно узряло вътре, иначе ще потече само кръв. По-добрият вариант е да се "пукне" само. Това става с постоянни компреси с много (наистина много) риванол. А също така се пие по-широкоспектърен антибиотик като например Аугментин (AUGMENTIN). Ужасно е болезнено докато не си пробие път. Това е, което се случи на мен. Но искам да кажа, че при всеки един организъм може да бъде различно, затова задължително трябва незабавно да се посети лекар. Дори и да ви уверяват, че имате точно определено заболяване и че това е начина му на лекуване, никога не трябва да действате самоволно, защото рискувате от малък проблем да прерастне в голям. Не е хубаво да се играе със здравето, да се протака от страх от лекар или да се мисли, че проблемът е минимален и няма нужда от такова специализирано внимание. Хубаво е да се пише във форумите, да се дават съвети, но все пак повечето не са лекари.
Бъдете здрави  Hug

# 47
  • Мнения: 5
Здравейте.
Наскоро имах проблем с подобни симптоми и прочетох доста в интернет, от което ми се изправиха косите. И сега, след като съм почти добре, искам да кажа няколко думи, за да няма полудели като мен и наплашени до смърт. При Бартолинита образуванието се отваря от вътрешната страна на срамните устни. Ако подутината е от външната страна и гнойта успее сама да си намери път навън и се отвори на външната страна на срамната устна, то тогава няма възпаление на Бартолиновата жлеза, а цирей. Не мога да кажа дали е по-болезнено или не, защото не знам какво е да имаш бартолинит, но мога да дам съвет на тези, които имат цирей (колкото и неприятно да звучи) независимо на кое място по тялото. Трябва при първите симптоми да се отиде на лекар (аз не го направих и сгреших), прави се инцизия, но когато е достатъчно узряло вътре, иначе ще потече само кръв. По-добрият вариант е да се "пукне" само. Това става с постоянни компреси с много (наистина много) риванол. А също така се пие по-широкоспектърен антибиотик като например Аугментин (AUGMENTIN). Ужасно е болезнено докато не си пробие път. Това е, което се случи на мен. Но искам да кажа, че при всеки един организъм може да бъде различно, затова задължително трябва незабавно да се посети лекар. Дори и да ви уверяват, че имате точно определено заболяване и че това е начина му на лекуване, никога не трябва да действате самоволно, защото рискувате от малък проблем да прерастне в голям. Не е хубаво да се играе със здравето, да се протака от страх от лекар или да се мисли, че проблемът е минимален и няма нужда от такова специализирано внимание. Хубаво е да се пише във форумите, да се дават съвети, но все пак повечето не са лекари.
Бъдете здрави  Hug
какво значи вътрешна и външна страна на срамните устни? Ако има възпаление се подува устната и Ви уверявам, че и лекарите я цепват отвън , а не "отвътре".

# 48
  • Мнения: 5
Мисля, че и аз имам. От една седмица напипвам не само топче ами и едно такова продълговато към 1-2 см дълго. Боли ме само като го пипам. Сега се поитересувах и разбирам, че е нещо много сериозно. Как да постъпя незнам! За първи път се сблъсквам с подобна ситуация.

# 49
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
blueeyess, не се шашкай напразно. Отиди на гинеколог, за да се установи със сигурност какво е. Ако е бартолинит, ти препоръчвам иглотерапия преди всякакви други лекарски намеси. За мен това се оказа решението на упорития проблем и съжалявам, че още в началото не се сетих за иглотерапевтката си.

# 50
  • Мнения: 10
Аз също имам киста на бартолиновата жлеза.Цепена е преди 5 години,но отново започна да се подува.Посъветвайте ме какво да правя и възможно ли е да се отстрани с местна упойка?

# 51
Здравейте,
Аз получих първия Бартолинит на лявата жлеза още преди да забременея с първото си дете. Наистина беше кошмар, но след инцизията и сменяне на дренажи в продължение на 1 седмица до момента не съм получавала ново възпаление то същата страна. За сметка на това, два пъти получавах на дясната, като и двата пъти проби сама без да се стига до адските мъки. Втория път я налагах 3 дни с Йодасепт. Кожата на мястото поизгоря и се обели, но си ходих на работа без проблем и болките бяха като при протриване. Още първият път, обаче, ми казаха, че веднъж инцизирана Бартолиновата жлеза почти губи функцията си и е по-добре да се отстрани оперативно, тъй като рецидивира не в 90%, а в 98% от случаите. Като чета цялата история на темата, ако вземем нашата група за педставителна извадка, то възпалението рецидивира в 100% от случайите!
Е, горе главата момичета! На нас, жените, така ни е писано! Да преживяваме хиляди подобни изпитания!
Аз лично съм пробвала Ихтиол (категорично не го използвайте!), Риванол (има ефект, но не винаги) и лапи със смрадлика (много е добра, действа като Йода, но не гори толкова кожата).
Мисля да пробвам и това с белтъка и сапуна. Успех в борбата с гадната болка!

# 52
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Аз лично съм пробвала Ихтиол (категорично не го използвайте!)...

Напълно подкрепям! Моите най-големи кошмари бяха предизвикани от ихтиола!

Иначе препоръчвам иглотерапията с две ръце - откакто минах през само един сеанс, не се е възпалявала повече. А лекарката каза, че е възможно още 1-2 пъти да се наложи да мина през сеанси през нея, но ще я излекува изцяло. И по други поводи съм ходила при нея и съм се убедила, че знае какво говори.

# 53
  • Мнения: 0
имам мастно топче лекувам го с ихтиол но не минава.бихте ли ми дали съвет

# 54
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
имам мастно топче лекувам го с ихтиол но не минава.бихте ли ми дали съвет

Ами, нагоре в темата е написано доста по въпроса. Но бартолинитът е по-скоро гнойно възпаление, е на мастно образувание. Консултирай се с лекар най-добре.

# 55
  • Мнения: 0
констултирах се с лекар,каза че не е бартолит масно топче било но не минава с ихтиол

# 56
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Ето тема по въпроса. Не съм я чела, но се надявам, че ще намериш вътре информация по твоя въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт