Бясна съм на Нелбо Инженеринг и Топлофикация!!!!!!!!!

  • 24 791
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 449
Нашата сметка е 146 лв И ние сме към Нелбо, нямаме ниска сметка. Не мога да разбера как отчитат и какво изчисляват, но да платим  толкова пари за топла вода, защото от парното сме се  отказали, ми се вижда меко казано безобразие!

# 31
  • София
  • Мнения: 981
И ние сме към Нелбо.Всеки месец идват проверяват и какво пишат незнам.Сметките ни са безумни.При нас работи само един радиатор където спят децата,в нашия квартал няма топла вода.За декември 160 лв.,за януари - 140лв. - луди хора.
Ние отдавна сме ги отлюспили,но от няколко дена започнахме да се разправяме дали да им платим или не.Ще си помислим още малко.

# 32
Направо съм ги отсвирила, нищо не давам повече.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ако всички спрат да им плащат, поне за месец - два, мисля, че все нещо ще се промени. Иначе те си живеят с чувство за безнаказаност и продължават да безобразничат все повече и повече.

# 34
ПОЧТИ ГОДИНА ОТ ВРЕМЕТО, КОГАТО "ДРЪЗНАХ" ДА СВАЛЯ РАДИАТОРИТЕ ОТ "ГАРСОНКАТА" СИ И ЕТО,ЧЕ ИЗРАВНИТЕЛНИТЕ СМЕТКИ СЕ ПОЯВИХА. БЕЗ ДА СЪМ ПОЛЗВАЛА ТОПЛОТО ИМ, НАЧИСЛЯВАЛИ СА МИ СУМИ ЗА "ОБЩИ НУЖДИ"  ПРЕЗ ОТОПЛИТЕЛНИЯ СЕЗОН, А СЕГА  И ДА ДОПЛАТЯ 72 ЛВ.Б Я С Н А А А А  СЪМ!!!!! #2gunfire

# 35
  • Мнения: 7 474
 Joy Joy Точно ги псувам цял ден, че имам да давам 102 лв. без да ползвам издобщо парно  ooooh! и темата изплува  Laughing Прекаляват вече  Close

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ама това за преминамането към отчитане на кубатура вярно ли е?

# 37
Хванах им сметките защо след като не ползваме парно ни дойде изравнителна сметка от Нелбо.
Оказва се, че променят процента за сградна инсталация, т.е. през месеците на отчитане и фактуриране той е бил 30%, а сега неясно защо е променен на над 55% /толко от топлината в блока е отишла за сградата  Laughing/. Или тези които не ползват парно - плащат.
Та се оказва, че плащаме повече за сградата от колкото за топла вода  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 10 618
Хванах им сметките защо след като не ползваме парно ни дойде изравнителна сметка от Нелбо.
Оказва се, че променят процента за сградна инсталация, т.е. през месеците на отчитане и фактуриране той е бил 30%, а сега неясно защо е променен на над 55% /толко от топлината в блока е отишла за сградата  Laughing/. Или тези които не ползват парно - плащат.
Та се оказва, че плащаме повече за сградата от колкото за топла вода  #2gunfire
Така е. Ние пуснахме молба че до януари никой няма да живее в жилището. Сметките идваха - 50-60лв, но се успокоявахме с изравнителната. Топломерите ни за 3броя - двата са на 0, единият е на 38 единици. Сметката ни е 280лв. Полудях - 38 единици + сградна инсталация = 280лв.
Писах жалба, устно ни отговориха, че резултат няма да има, защото тия 280лв били точно за сградната инсталация!
Тази зима мисля да се топлим - като плащам поне да знам за какво е.
Следете си и топлата вода - последния номер на топл.счетоводители и топлофикация бил през новия сезон да започват да отчитат топлата вода с няколко кубика назад - т.е. плащаме едно и също количество два пъти!

# 39
  • Мнения: 385
Ние не сме към Нелбо, а към ТЕХЕМ ДИРЕКТ, тия са още по-отвратителни.
Реалната кубатура на апартамента е 170 куб.м, ние сме подали за отопление 40 и плащаме сметки средно по около 150лв. Накрая на отоплителния сезон се оказва,че имат да ни връщат 9лв. за отопление, но имаме да додаваме 95лв. за топла вода.
Интересно ако сметките са на база цялата кубатура на апартамента която е 4 пъти повече от подадената какви сметки ще идват да плащаме  #Crazy може би 150х4=600 лв.???
Всички тия фирми са толкова измислени,че нямам думи.При нас не се отчита всеки месец и няма как да си направиш сметка,колко си похарчил през месеца и ако са ти много да се ограничиш в следващия.
Докато недоволните клиенти не предприемеме мерки, все така ще ни еб...т, а Съюза на потребителите с нищо не помагат, поне тук в Перник,преди 6м. писахме до тях молби,жалби,ходихме на място и НИЩО!!!

# 40
Така е драги колеги по съдба.Нелбо, Техем, Бруната, ЕVN, В и К, БТК и др. подобни изроди са създадени от мафиотските структури на държавата ни, с цел ликвидиране на българския народ като нация и именно те ни унищожават бавно, но сигурно. Какво да се прави? На първите три структури да не се плаща нито лев за неизвестни сметки.А после те сами ще Ви изключат абонатните станции иначе не може да се откачите от тях. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 13 770
Реалната кубатура на апартамента е 170 куб.м, ние сме подали за отопление 40 и плащаме сметки средно по около 150лв. Накрая на отоплителния сезон се оказва,че имат да ни връщат 9лв. за отопление, но имаме да додаваме 95лв. за топла вода.
Интересно ако сметките са на база цялата кубатура на апартамента която е 4 пъти повече от подадената какви сметки ще идват да плащаме  #Crazy може би 150х4=600 лв.???
Всички тия фирми са толкова измислени,че нямам думи.При нас не се отчита всеки месец и няма как да си направиш сметка,колко си похарчил през месеца и ако са ти много да се ограничиш в следващия.

Кубатурата на апартамента се отразява в сумата за сградна инсталация. Няма значение, колко си обявил за ползване - в изчисляването на общите разходи винаги се пресмята цялата кубатура. Заявената за ползване кубатура влияе върху прогнозното разпределение на топл енергия за апартамента, като се взимат предвид и похарчените единици през предходния сезон. Това е по принцип. А иначе, какво точно правят, не можеш да им хванеш дирята.
Когато в сградата/входа има много отказали се или мошеници, които крадат,  излишъците се разпределят между всички апартаментите. Затова дори и много да си икономисвал, пак много плащаш.
Последното е проверено на практика Peace При два апартамента с приблизително еднаква кубатура, но единият в блок с пенсионери и икономисващи, другият - с нормално топлещи се хора, за първия парното е по-скъпо.

За да си следиш разхода, поне ориентировъчно, проверявай показанията на топломерите си.

# 42
От 4 години се отказвам да ползвам парно, като подавам молба на ул."Тинтява" и плащам повече, отколкото бих плащала, ако се топлех. Това е една огромна обирджийска мафия и няма оттърване. От октомври 2008 г до юни същата г. съм платила 369 лв без да ползвам парно и дори не ми начислявали топла вода - само сградна инсталация. От уравнението получих 127 лв сградна инсталация и 212 лв топла вода. Не написах възражение и сега са намалили сметките на тия, които са възразили и са завишила сметките на такива като мен. Сега сметката ми от второто изравняване е 366,32 лв., а беше 339 и някакви стотинки. Та само за вода излиза, че за 10 месеца плащам 736 лв.

# 43
  • Мнения: 2 197
Нямаш право да подаваш жалба. Топлопотреблението се отчита по прогнозен план. Когато сте сключвали договор с Нелбо сте се подписали под някакви кубатури, които ви се отчитат ежемесечно.  Ако жилището не се ползва се подава молба към Топлофикация, задължително извън отоплителния сезон и след това или плащаш по-малка сума или си откачваш радиаторите (за което пак плащаш нещо).

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
mariaugusta спираш да плащаш изобщо и така.

Общи условия

Активация на акаунт