реакцията на околните към бъдещите мами над 35

  • 3 852
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 362
До сега не съм срещала жени,които да не одобряват бременността в по-късна възраст.Дори се учудвам от въпроса ти,и въобще че има такива хора.

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ами щото хората са консервативни и често завистливи. Ние чакаме първо бебче, но с мъжа ми сме решили да имаме 3 деца и едното да е след 35. А да видим как ще реагират пък и на трето дете след 35!!  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 262
Родих първото си дете на 39. Не съм забелязала негативно отношение към мен. Даже всички много ми се радваха. Сега, живот и здраве, второто ще родя на 41. Имам много познати, които имат деца на тази възраст. Значи моите деца няма да едиствените със "стари" родители.

# 33
  • Мнения: 1 596
Има ли някой обяснение, защо околните (100% жените) реагират така  нетактично и направо злобно към новината за бременност над 35? не че ми пука, но ми е много любопитно пък и неестествено такова поведение, а е толкова често срещано.

а защо изобщо те интресува хорското мнение.аз съм на 34,март ще навърша 35 живот и здраве Wink
всеки си има съдба и това е. на кой когато му дойде времето. Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 134
Родих второто си дете малко преди да навърша 36. Толкова бях щастлива през цялата си бременност, че не съм си и помисляла, че някой може да се отнесе негативно. Не съм забелязала нещо подобно, но пък може и да е имало... Просто хората са различни и съответно реакциите им също.
При мен моите чувства и усещания бяха преди всичко. Щом аз съм щастлива, какво ми пука.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз подих на 31, моята свеки все се притесняваше тихомълком как ще да стане туй "нещо". Консултираше се постоянно с майка си (бивша главна акушерка) дали ще мога родя нормално ( видете ли костите на таза ми нямало да са прекалено сранали, дали ще мога да кърмя с тия малки гърди и пр.). Добре, че поне само доувах, иначе #2gunfire
За информация, преносих, но родих сравнително бързо  Laughing Планирам да имам второ някъде след 3-4 години, да видим дали тогава някой ще може да ми каже нещо Twisted Evil
Лошото на българина е, че все се интересува от живота на другите!
Хич да не ви пука - раждайте!!!!

# 36
  • Мнения: 599
Има такива.И аз съм слушала моя съседка да говори за своя ПРИЯТЕЛКА 4е е ненормална,щото се е омъжила късно/33г./и е родила на 34г.,а след 2г. роди второ детенце.Та какво да говорим?Хем тук става въпрос за ПРИЯТЕЛКИ......

# 37
  • Мнения: 62
Аз съм на 38 и преди месец и половина родих трето, та можеш да си представиш реакциите на околните, хем стара, хем трето #Crazy! Репликите от рода: ти си луда или ти си героиня, не ме растройваха, да такава съм Mr. Green, обаче имаше и по злобни, стараех се да не им обръщам внимание! Добре, че повечето реакции бяха положителни! Да не ти пука!  bouquet

# 38
  • Мнения: 205
Аз съм на 37 и съм бременна за 1 път. Просто с мъжа ми след като се оженихме ( аз 34, а тои 35 ) не искахме веднага дете за да пътуваме и купонясваме още малко   Laughing  И сега ДОРИ И БРЕМЕННА НЕ СЪМ СЕ СПРЯЛА - 1 месец - пътувах със самолет до Аржентина. 4 месец - 10 дневен круиз с кораб, 5 месец - пък ще ходия до Маями ( пак със самолет ). До 37 г съм се наслаждавала на живота максималноооооо и след като се роди беб4о ще се гледаме и ще се пробвам може би и за 2 дете. Преди това не съм искала деца и не виждам защо някои трябва да ме обвинява или да живее живота ми. Всеки си знае за себе си. Аз така се 4уствам супер и съм щастлива.  Hug

# 39
  • Мнения: 288
Имам близка в Англия, която роди на 41 първо момченце. Според нея в развитите страни (Европа, Америка) жените започват да раждат около 40. Първо кариера, партньор, брак и след това се мисли за детенце. Такава им е културата на хората.  Когато си говорехме за отношението на другите към жени на 40 бременни с първо, тя ми каза че единствената разлика в отношението е, че обръщат много повече внимание на бременността откъм прегледи и изследвания.

Докато четох статии за бременността в чужди сайтове попаднах на термина - деца раждат деца или  за ранните бременности става въпрос. Описани са всички рискове за младите момичета и техните деца при раждане преди да навършат 18-19 години. Никой никого не осъжда - просто в тези статии се описват възможните трудности и опасностите за една майка, в случай че реши да роди по-рано или по-късно. Изборът е личен и всеки има право да го направи сам.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 724
Майка ми като е била бременна с мене е била на 37.Четвърто дете съм.Всички казвали на баща ми че не съм била от него,че майка ми била луда,че трябвало на ме махне и майка ми обръщала вного внимание и се разтройвала.АЗ ако бях на нейно място и ако стана ще им запуша устите с думи.ХХИч няма да ми пука да ли ще ме разнасят чак до другия край насвета,но ще го направя.
какви са отношенията ви сега? Чакам второ дете на 37 години, но ес притеснявам дали ще мога да му помагам, колкто е нужно, дали ще имаме общ език. синът си родих на 30, имаме страхотна връзка, изобщо не съжалявам, че не съм родила 5 или 7 години по-рано, а и това беше невъзможно. За второто, обаче се притеснявам. Пиши ми на лични, ако е удобно...

# 41
  • Мнения: 27 524
Ами защото са злобни и дребни душици , затова  Close
Защото клюкари винаги ще има ... Ако си на 20г. ще те обсъждат , че е много рано , ако си на 35 пък е късно или 100% решават , че е имало проблем ...
Аз лично въобще не се впечатлявам , но отдавна съм разбрала , че хората реагиращи така са комплексари .

Ако имам второ дете , със сигурност ще е след 7, 8 години , а тогава също ще съм над 35 г.
Дреме ми ...

Това все едно аз съм го писала. Всяка една дума! Евала, Пип   Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 1 485
За жените в  цивилизованите държави е абсолютно нормално-първо кариерата,после семейство и деца.Само,че тук е БГ и нещата са такива.(за жалост)
Моя приятелка роди детето си на 25 и в болницата се възмущавали колко била престаряла!!! Shocked
Ако на 25 си престаряла,какво да кажем за 35? newsm78
Да вземем да се #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 43
Аз съм на 34 и понеже поне от 10год се надявахме и нищо/ще спестя ходенето по лекари и похарчените  суми/да не говоря за подмятанията на познати за дето гледаме котка а не дете.....Сега съм  в шестия месец и съм толкова  заета да бъда щаслива,че нямам време за да забелязвам такива малки злобни човечета.Има ли ги,някой да ги е виждал Joy

# 44
  • Мнения: 5 475
в развитите страни (Европа, Америка) жените започват да раждат около 40. Първо кариера, партньор, брак и след това се мисли за детенце. Такава им е културата на хората.  Когато си говорехме за отношението на другите към жени на 40 бременни с първо, тя ми каза че единствената разлика в отношението е, че обръщат много повече внимание на бременността откъм прегледи и изследвания.

Докато четох статии за бременността в чужди сайтове попаднах на термина - деца раждат деца или  за ранните бременности става въпрос. Описани са всички рискове за младите момичета и техните деца при раждане преди да навършат 18-19 години. Никой никого не осъжда - просто в тези статии се описват възможните трудности и опасностите за една майка, в случай че реши да роди по-рано или по-късно. Изборът е личен и всеки има право да го направи сам.


 Peace Същото положение е и в Италия!  Peace Тук нормално се женят след 35...така ,че и децата идват по-късно. Wink

Когато бях в гимназията имахме една съученичка, чийто родители бяха пенсионери.
Нашите родители бяха на по 35-45, а нейните бяха над 55.

  Аз съм майка на 17 год.дъщеря,родих я на 20 год  Simple Smile , и се намирам точно в обратното положение...като ида на родителска среща тук (Италия)...ме  мислят за сестра на дъщеря ми...всички други родители са много по-възрастни от мен.Но не мисля ,че са по-консервативни или изостанали!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт