И пак за килограмите ...

  • 1 618
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 505
Та, въпросът ми е - как разпределяте килограмите през бременността, кога се качва най-много и има ли някаква средна норма в кой месец, по колко отгоре ?

При всяка жена е различно.Аз качвах точно по 1кг всеки месец,а през последните 2 седмици на 9.месец и седмицата преносване свалих килограм.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз така до 5 месец задържах позиции, които ми даваха самочувствие, но в 6 ия се застоях в кощи, каката беше болна и качих 6 кг за 1 месец ooooh! ooooh! ooooh! Хранила съм се като всякога, но обездвижването играе огромна роля! Та така.... неволи бременни.
Ще ги свалиш, споко Peace

# 32
  • Мнения: 1 467
При мен е средно по 2, 2 и половина на месец. Гинеколозите казват, че е много, но вчера ходих на курс за бременни и ни казаха, че е нормално не до 12, а до 18 кг за 9 месеца.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 271
За всеки е различно , но ето погледни тук :

http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

Успех и лека бременност!

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Не е задължително в последните месеци да се качва най-много Naughty Аз с първата бременност накрая, 8 и 9 месец качих най - малко - по 1 кг. А предните месеци качвах по 2-3 кг на месец
Принципно съм 45 кг. нормално.

# 35
  • Мнения: 253
Благодаря ви момичета! Гледам да се храня с пълноценна храна, за да е добре и бебчо и аз и така като гледам май само на корем ги качвам (засега Wink), но ми стана странно как за 4,5 месеца съм качила 1,5 кг, а после за 1 месец около 4 кг, но явно си е индивидуално това с килограмите.

Благодаря на всички, които ми отговориха!

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Няма норма!!!!!Аз качих 20кг и незнам кога  newsm78

# 37
  • Мнения: 182
Скрий кантара и не се тормози ! Ще видиш , че когато психиката ти се освободи от непрестанното пресмятане на калории и следене на яденето , тялото ще се нагоди само към ритъма . Довери му се , то си знае най добре Simple Smile
Аз за куриоз се качих преди да родя на кантара и щях да припадна като видях +17 . Не ми личаха въобще . Родих бебе 4 кг. , от болницата излязох -12 . Сега съм още -7 . Разликата е , че възобнових тренировките , но продължавам да се съобразявам на първо място с желанията на тялото Simple Smile
Уф , много объркано стана Simple Smile)) Надявам се схвана основната идея , освободи си психиката Simple Smile)))
Лека бременност и страхотно , незабравимо раждане , като моето Simple Smile

# 38
  • Мнения: 311
Според мен няма такава норма, при всяка жена е различно.

 Peace

Няма норма, но не трябва да се тъпче човек.

# 39
  • Мнения: 108
При всеки е различно, няма норма.
Аз още отначало (1ви месец) качих 2 кг, които не се увеличиха до края на 3ти месец. После по около 1-1.5 кг на месец - общо за бремеността качих 12 кг. В края на 2та седмица след раждането бях на килограмите си от преди бремеността, а няколко седмици по-късно - 2 кг. отдолу  Hug.

# 40
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
качих близо 30 кг; в 5ти месец изглеждах като родилка на термин;
не ми пукаше особено;
не съм се тъпкала, хапвах умерено, дори имаше моменти, когато не ядях, но хормоните си правеха каквото си искат;
все още имам да свалям килца (около 5);
не правя драми;
най-важното е правилното хранене, не да се тъпче бременната като за трима;
и разпределянето на килцата не е концерт по желание, все пак Wink

# 41
  • Русе
  • Мнения: 2 354
през първите 3 месеца свалих 8 кг, понеже бременноста нещо не ми понасяше (гадене, повръщане, неспособност за приемане на каквато и да било храна...) и от 52 стигнах 44 кг, но в карйна сметка родих когато стигнах 67 кг  #Crazy

# 42
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, това е много индивидуално...При всеки е различно.Аз качвах по 1 - 2 кг. и в осмият месец качих 4 кг, а в 9 -ти месец - 3кг.

# 43
  • Мнения: 1 045
Оххх болна тема ...  Със първото си дете качих 30 килограма като до 5-я месец бяха около 5  Crazy Сега с второто съм в 3-я месец и съм с 15 кг отгоре  Embarassed ooooh!  
Да си кажа честно изобщо не мога да се лишавам  Tired Хапвам каквото си поискам и само се надявам в 9-я месец да мога да вървя а не да се търкалям   Laughing

# 44
  • Мнения: 2 271
Аз през първия триместър отслабнах с 4 кг.Не повръщах,но нямах никакъв апетит.След това неразположението отмина и започнах да се храня нормално.До края на бременноста качих 10 кг.Не съм забелязала да качвам повече в някои месеци.Ставаше постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт