Висше образование в Холандия, Франция или Германия

  • 3 255
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
B2 не е достатъчно за френски университет, ако смяташ да следваш специалност, преподавана на френски.

не е вярно това. според сайта на Campus France:

Le niveau B1 ou B2 est souhaitable pour des études au niveau licence et master, et plus particulièrement dans les filières de sciences humaines et sociales. Le niveau B2 est exigé pour une entrée en 1re année dans le cadre de la DAP (demande d’admission préalable). Certains établissements supérieurs français peuvent exiger un niveau supérieur, C1 ou C2, pour des formations spécifiques.

въпросът е дали наистина авторката има В2, защото В2 е реално само, ако е издържала DELF за съответното ниво.
На места може и да дават достъп с B2, но на практика трудно ще избута, ако няма С1. Във Франция лесно те приемат, но трудно се завършва (дори за французите, какво остава пък за някой с В2).

# 46
  • София
  • Мнения: 12 233
За тези, които ще учат в Германия с какъв сертификат сте се насочили за езика да финишират децата и да кандидатстват?
Ние мислехме да се явява едната ми дъщеря на ТестДаф, но сега сериозно се замислям за TELC, след като един потребител го спомена в темата за Германия.
Теоретично се предлагат курсове през учебната година в едната школа, където може и на изпит да се явят, 5 седмици примерно подготовка преди изпита, но конкретно сега няма достатъчно деца. Ако някой друг проявява интерес може да се свържем и децата да се подготвят заедно на школа. Говорила съм с Николета, за момента не иска да се подготвя сама и предпочита да е в група, отколкото индивидуално.
Ето тук има няколко видеа от школата, към която съм се насочила за това какво представлява TELC сертификата.
За подготвителен за ТестДаф да знаете, че в момента в ТУ също не се предлагат след епидемията вече курсове, може на частно, а в Гьоте за момента има обявени дати само за онлайн подготовка, като записването ще започне от началото на сепетмври.

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
За Франция - някои от специалностите, които изискват С1, са медицина, архитектура.
В1 не съм чувала изобщо някъде да го искат.

Търсих, но не намерих - няма ли тема само за висше образование във Франция?

# 48
# 49
  • Мнения: 1 014
Здравейте, интересува ме добър университет за програма Еразъм по информатика в Холандия?

Общи условия

Активация на акаунт