Всякакви въпроси за пералнята - тема 16

  • 28 118
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 709
якета с вата си пускам на максимума. НА тях пък съвсем не мога да си представя кое може да им се повреди.
Освен да пратя моето, което имах глупостта да пусна в Боша на програма за деликатни с 800 оборота. Първо, въртя се не 40 мин., а час и 40 и излезе с вата на топки.
Съжалих 100  пъти, че не го пуснах в Самсунга.
Аз също намирам голяма разлика в качеството на изпиране при едни и същи прах, градуси, центрофуга. Най не ми харесва малкото вода , с която пере.  Сблъсквам се масово с усукани шевове на чаршафи и тениски, никога преди не съм имала такъв проблем с центрофуга 1200. На Боша не пускам над 800, излизат парцали.
Пера само по- стари и прежалени дрехи в нея.

Последна редакция: пн, 04 дек 2023, 21:22 от Mateah

# 691
  • Мнения: 3 611
Едно от нещата, от които съм доволна от самсунга е центрофугирането и немачкането на дрехите. Аз пускам на 1400 об, това е максимумът и рядко се налага гладене. Единствено пухени якета на 800. Перфорацияа на барабана също оказва влияние.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 25 299
Аз си мисля, че ако ватата не е пришита както трябва и без центрофуга ще се скапе. Едно време ставаха на топка в единия край и без нищо в другия, в гимназията последно имах такива якета, а тогава нямахме автоматична пералня, така че центрофуга не са виждали. Принципно сега купувам капитонирани, първо, че са ми по-ефектни и второ, за да се държи на повече места ватата и не съм имала никакви проблеми.

# 693
  • Мнения: 11 809
якета с вата си пускам на максимума. НА тях пък съвсем не мога да си представя кое може да им се повреди.
Освен да пратя моето, което имах глупостта да пусна в Боша на програма за деликатни с 800 оборота. Първо, въртя се не 40 мин., а час и 40 и излезе с вата на топки.
Съжалих 100  пъти, че не го пуснах в Самсунга.
Аз също намирам голяма разлика в качеството на изпиране при едни и същи прах, градуси, центрофуга. Най не ми харесва малкото вода , с която пере.  Сблъсквам се масово с усукани шевове на чаршафи и тениски, никога преди не съм имала такъв проблем с центрофуга 1200. На Боша не пускам над 800, излизат парцали.
Пера само по- стари и прежалени дрехи в нея.
Много ясно, че няма да се върти само 40 мин. Деликатната програма е за фини материи, а не за якета. Въртяла е докато е сметнала, че не може повече от зора, който е видяла...
Как разбра колко е водата?

# 694
  • Мнения: 3 578
Не знам доколко зависи от пералнята, доколко от изработката на дрехите, но всички ползвани в момента у дома якета и олекотени завивки са прани в Индезит, Сименс и Неф, нито едно не е повредено или с разместен пълнеж, включително две некапитонирани завивки. 

# 695
  • Мнения: 2 709
Никакъв зор не е видяла от преходно яке ХС размер, тежащо 300 гр.
Ми щом 20 Мин след стартиране на програма Микс има сухи участъци по дрехи , не си представям да е много водата. Досега не съм видяла вътре свободно количество вода, а пускам малко дрехи , много няма как да изпере качествено. Винаги две допълнителни плакнения. Доливам вода като Тета и чакам времето, в което ще ѝ кажа Чао.

# 696
  • Мнения: 11 809
Не знам доколко зависи от пералнята, доколко от изработката на дрехите, но всички ползвани в момента у дома якета и олекотени завивки са прани в Индезит, Сименс и Неф, нито едно не е повредено или с разместен пълнеж, включително две некапитонирани завивки. 
+1
Горенье, Бош, ЕЛектролукс, АЕГ, Миле.
Нищо не е дало фира, освен скапаното яке и една моя блуза, която беше некачествено боядисана и от черна стана сива.

Никакъв зор не е видяла от преходно яке ХС размер, тежащо 300 гр.
Ми щом 20 Мин след стартиране на програма Микс има сухи участъци по дрехи , не си представям да е много водата. Досега не съм видяла вътре свободно количество вода, а пускам малко дрехи , много няма как да изпере качествено. Винаги две допълнителни плакнения. Доливам вода като Тета и чакам времето, в което ще ѝ кажа Чао.
Това е за сервиз, ако спазваш максимума кг на програмата.

# 697
  • Мнения: 3 578
Никакъв зор не е видяла от преходно яке ХС размер, тежащо 300 гр.
Ми щом 20 Мин след стартиране на програма Микс има сухи участъци по дрехи , не си представям да е много. Доливам вода като Тета и чакам времето, в което ще ѝ кажа Чао.
Различните програми перат с различно количество вода според материите, за които са предназначени - поне такива са моите наблюдения и те съответстват на посоченото в упътването. Ако дрехата поема повече вода от материите за съответната програма, не е чудно да има сухи участъци.

# 698
  • Мнения: 98
На сегашната ми е допълнителна функция и си го ползвам понякога.
Ако можеш, не пропускай тази пералня. Моделът е на приключване и се продава само наличното-има всичко:
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … 20AEG%20L7FEC41PS
По - назад в темата бях писал, че в този магазин от този модел са останали само мострените. Аз поръчах една на Черния петък и още чакам да ми я доставят. Даже утре мисля да проверя какво става. Още тогава според един от служителите в магазина, информацията за наличностите в сайта не е била актуална. Сега дали е актуализирана или си стои същата, кой знае.

# 699
  • Мнения: 2 142
За бялото пране - преди време, в тази или друга тема, бях писала, че бялото ми стана по-бяло откакто тотално спрях да използвам омекотител без да променям праха за пране, програмата или нейната продължителност. Прането и преди не беше захабено, но сега белее повече.
За центрофугата - пера на 1400 на Памук, защото това са максималните обороти на моето Миле. 90% от прането си пера на тази програма. Якета и ски екипи пера на програма за връхни дрехи, като при нея максималните обороти са 900, а вълна - програмата ми препоръчва 900 оборота, но имам опция за избор и 1200. Мисля, че и на тях съм пускала (миналата зима беше далече 🤓 и съм позабравила) - всичко си е ОК.
Сименс (среден клас) ползвах това лято за една седмица, като на ден перях по две перални. В предишна публикация съм споделяла впечатления. Мачкане и захабяване на цветовете и материите - това най-общо мога да кажа за Сименса.
И не - дрехите не се захабяват от високите градуси и центрофуга, а от лоша машина, некачествен перилен препарат и материи.

# 700
  • София
  • Мнения: 44 277
Никога не съм имала проблеми с бялото, освен ако не го пусна с неправилна цяетова комбинация дрехи, докато пера бели и мн светли дрехи, с прах за бяло (не ползвам омекотители никога за нищо) , бялото много дълго си се запазва както си е било от магазина. Зависи ест и от качеството на материята.
За неща с пълнеж - аз и пера с топки. Нямала съм до сега гътнати, май на 1000оборота стандартно, даже якетата си ги пера на микс програма, имам спец за якета, но не ми изпира ок. Но това на моята си пералня - от 18години съм с LG. И пак бих си взела такава, ако не беше мъжът ми, който вика дай да пробваме друго, че да е в комплект със сушилнята и виж кви са убави на визия aeg и бош

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 09:50 от Angel_Dust

# 701
  • Мнения: 2
Здравейте, моля да ме посъветвате коя от избраните перални бихте препоръчали, избирам с дълбочина до 55см:
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Per … b=characteristics

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … N28250BY/p/651297

# 702
  • Мнения: 3 578
Никога не съм имала проблеми с бялото, освен ако не го пусна с неправилна цяетова комбинация дрехи, докато пера бели и мн светли дрехи, с прах за бяло, не ползвам омекотители никога за нищо, бялото много дълго си се запазва както си е било от магазина. Зависи ест и от качеството на материята.
За неща с пълнеж - аз и пера с топки. Нямала съм до аега гътнати, май на 1000оборота стандартно, даже якетата си ги пера на микс програма, имам спец за якета, но не ми изпира ок. Но това на моята си пералня - от 18години съм с LG. И пак бих си взела такава, ако не беше мъжът ми, който вика дай да пробваме друго, че да е в комплект със аушилнята и виж кви са убави на визия aeg и бош
Боже, Боже, какъв мъж естет, чак му се радвам! Simple Smile
Повечето са ориентирани главно и даже само към практичността.
Моят взе да вдява, че може и трябва и практично, и красиво, чак когато успя да разпознае от разстояние лак за нокти екрю на ръцете ми /от 400 + цвята, 20 от които в близки светли нюанси/ Simple Smile
За бялото и аз не съм имала проблем, затова се чудех от какво идва, където го има...

# 703
  • София
  • Мнения: 44 277
😂 😂 😂 Да, страшен е, все едно някога изобщо ще я погледне или пусне той... 🤣

# 704
  • Мнения: 1 046
Моята е Bosch  4 серия и съм изключително доволна. пера основно на 40 гр и центрофуга 1400 оборота и нямам никакви проблеми. Единствено дрехи, които са от 100% вълна и кашмир пера на програма "Вълна"..якетата с пух също пера с центрофуга 1400 оборота и са като нови.  Мисля, че основно зависи от качеството на дрехите, които се перат и машината разбира се..

Общи условия

Активация на акаунт