Рязяне на миглите на бебе?!

  • 7 281
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 359
Моля ви споделете дали сте чували за това, че е хубаво да се подрежат миглите на бебето и то докато е съвсем малко, за да се сгъстят и станат по-дълги  Crazy

Наскоро го разбрах, но не смятам да го правя  Naughty

Пускам темата от чисто любопитство!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 19:07 от omnipresent

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Чувала съм, но ми звучи зле Naughty

# 2
  • Мнения: 1 427
Поредната дивотия!Чувала съм, че някои го правят посъветвани от баби, лели,майки...Аз не бих го направила,още повече, знам че ефект от това НЯМА!

# 3
  • Мнения: 153
и аз съм го чувавала, но не мисля да го правя,ние така или иначе си имаме супер дълги мигли Peace

# 4
  • Мнения: 5 393
Чувала съм, но не съм го прилагала на моето дете.Според мен е глупост.

# 5
  • Мнения: 229
На мен майка ми ми ги е ряzала...Неzнам дали е от това,но имам супер дълги мигли...дори не полzвам спирала,zа6тото иzглеждам иzкуствена като кукла....Въпреки това не бих го направила на мое дете...

# 6
  • София
  • Мнения: 35 946
Според мен е голяма глупост.
Само си представи, какво може да стане, при едно рязко движение на детето - на мен дори не ми се изрича. Praynig

# 7
  • Мнения: 356
Когато брат ми беше бебе, жените в парка често питаха майка ни дали му е рязала миглите, че са толкова дълги  Laughing  Тя, естествено, не го е правила, но това май е доста разпространено вярване... Лично аз нямам никакво намерение да се занимавам с рязане на мигли  Naughty И без подобни "грижи" моето гардже ще си е най-хубавото  baby_neutral   Grinning

# 8
  • Мнения: 2 663


Според мен е голяма глупост.
Само си представи, какво може да стане, при едно рязко движение на детето - на мен дори не ми се изрича. Praynig

Подкрепям

# 9
  • Мнения: 324
На мен са ми ги рязали, но според мен няма ефект. Това си е до ген. Като стригането на косата.  Peace

# 10
  • Мнения: 11 546
Голяма глупост. ooooh! Не съм и не бих направила подобно нещо.

# 11
  • Мнения: 116
Всички надявам се знаем,че това е генетично заложено,както и всички други косми, които растат.
Аз лично видях,че кумата ми ,която е интелигентен човек (вишистка) беше отрязала миглите на дъщеря си и направо онемях-това беше преди 14 години..........така или иначе дъщеря и има нейните мигли - редки и прави.........така чеееее - нищо не може да се направи по въпроса.

# 12
  • Мнения: 505
стига бе, хора  hahaha

# 13
  • Мнения: 8 505
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop

# 14
  • Мнения: 503
звучи ужасно!

# 15
  • Мнения: 999
Голяма глупост. ooooh! Не съм и не бих направила подобно нещо.
Peace

# 16
  • Мнения: 1 448
Че то това ако е вярно Лореал и Мейбълин ще фалират  hahaha

# 17
  • Мнения: 864
Това са пълни глупости!

# 18
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
и аз съм го чувавала, но не мисля да го правя,ние така или иначе си имаме супер дълги мигли Peace

 Peace

# 19
  • Мнения: 3 092
Е като чуя такива глупости направо се втрисам  Sick
Искам да попитам как ножицата ще повлияе на гена - в случая с миглите ! newsm78
Същите глупости се говорят и за косата -ако се отреже ще да станела по-гъста  Mr. Green
Безумия! #Cussing out

# 20
  • Мнения: 516
Пълна дивотия, не бих пробвала на детето си Naughty

# 21
  • Мнения: 2 897


Според мен е голяма глупост.
Само си представи, какво може да стане, при едно рязко движение на детето - на мен дори не ми се изрича. Praynig

Подкрепям

И аз.
Абсолютни глупости са това,не си правете експерименти Stop

# 22
  • Мнения: 144
Според мен е голяма глупост.
Само си представи, какво може да стане, при едно рязко движение на детето - на мен дори не ми се изрича. Praynig
Изцяло подкрепям

# 23
  • Мнения: 2 197
Toва ми е третото любимо безумие след осоляването (за да не мирише потта) и повиването (да са прави крачетата).

# 24
  • Мнения: 2 936
Toва ми е третото любимо безумие след осоляването (за да не мирише потта)

 #Shocked е това за първи път го чувам......

а за рязането...пълни глупости!!!!

# 25
  • Мнения: 2 807
Чувала съм, да - режели се обаче до 40-я ден.  Wink

Аз не съм рязала миглите на моите дечковци.

# 26
  • Мнения: 990
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop
Peace

# 27
  • Мнения: 7 723
Дрън- дрън- ярини са това, че ще се сгъстят, дори и преди 40- ден да ги подстрижеш.  Crazy
То не е ли генетично заложено- и да ги обръснеш- все тая  Peace
По- добре хич и не експериментирай  Peace

# 28
  • Мнения: 1 382
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop
Peace
Мдаа, много добре казано  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 2 227
Toва ми е третото любимо безумие след осоляването (за да не мирише потта)

 #Shocked е това за първи път го чувам......

.........
Сериозно ли за пръв път чуваш? Има доста теми, пусни една търсачка и ще се нагледаш на "красота". Crazy

По темата: според мен това е същинска гавра и глупост невероятна. Да ме прощават привърженичките на тази "мода", ако има такива.

# 30
  • по света
  • Мнения: 1 587
Чувала съм,но не съм го правила.Не вярвам да има ефект.

# 31
  • Мнения: 2 897
Toва ми е третото любимо безумие след осоляването (за да не мирише потта) и повиването (да са прави крачетата).

Както и да му обръснеш главата,за да му е по-гъста косата  Crazy

# 32
  • Мнения: 440
Направо не мога да повярвам как някой в днешно време може да разпространява такива "полезни" съвети и информации Shocked Shocked Дано никой не им се връзва...

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Пореднатата тъпотия...

# 34
  • Мнения: 1 370
Никога не бих посмяла да отрежа миглите на детето си. Моите са разяни, но незнам дали в резултат на това сега са доста дълги

# 35
  • София
  • Мнения: 3 610
Че то това ако е вярно Лореал и Мейбълин ще фалират  hahaha

 Joy

# 36
  • Мнения: 4 668
Това е една от най - големите глупости , които съм чувала  Close
Имах една съученичка на която баба и и ги беше подрязала , но така и не и пораснали  Confused Има ли смисъл да ви казвам колко страдаше и колко странно изглеждаше ...

# 37
  • Мнения: 2 309
Това е ген,няма връзка рязането - поредната простотия!

# 38
  • Мнения: 1 701
Не бях чувала, пък съм изпуснала и момента...  Mr. Green, но имам идея: хайде да оскубем и веждите на бебешорите, докато е време!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Toва ми е третото любимо безумие след осоляването (за да не мирише потта) и повиването (да са прави крачетата).
Да,и трите според мен са на върха! newsm11

# 40
  • Мнения: 49
Щуротии!Не бих го направила за нищо на света,ако ще и три сантиметра мигли да му пораснат след това!

# 41
  • Мнения: 959
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop
Peaceкакто и бръсненето на главата за по-гъста коса-няма ли си ген нищо не става.

# 42
  • Мнения: 7 474
 Shocked Какви неща измислят хората само ooooh! , не съм го  чувала това нещо даже.

# 43
  • Мнения: 5 140
Чувала съм го и даже една позната така беше подстригала миглите на дъщеря си, те пораснаха наистина, но не съм убедена, че това допринесе за растежа и сгъстяването им. Таткото беше с хубави, гъсти и дълги мигли.
На Ния не съм правила този експеримет, аз по скоро чаках да видя нейните, тъй като почти нямаше като се роди.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Чувала съм го,но никога не бих го направила.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,чувала съм го,но това са бабини девитини.Никога не бих пипнала миглите на детето Naughty

# 46
  • Мнения: X
Не бях чувала, пък съм изпуснала и момента...  Mr. Green, но имам идея: хайде да оскубем и веждите на бебешорите, докато е време!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
..........а аз сега отивам да дигна един скандал на майка ми,че не е направила необходимото навремето...........

# 47
  • Мнения: 5 183
Чувала съм го, но не съм и помисляла да му ги режа. Ама той пък има невероятни мигли!

# 48
  • Мнения: 2 577
 Shocked ново 20 Shocked
лелеееее ужас
даже не мога да си представя как точно се извършва ритуала

# 49
  • София
  • Мнения: 978
Това са пълни глупости. Аз имах дна съученичка, на която като бебе и бяха кастрили миглите и си беше останала така, почти без мигли. Момичето беше много свястно, обаче си имаше комплекс от това, което си е нормално

# 50
  • Мнения: 5 362
Не съм чувала,но и да бях, никога не бих го направила.

# 51
# 52
  • Мнения: 105
Аууууу каква безумна идея  #Crazy! В някои държави за подобно действие могат да съдят родителите!

# 53
  • Мнения: 4 621
Абсолютна дивотия според мен. Не бих го направила Naughty

# 54
  • Мнения: 5 026
Бабини диветини. Майка ми и вуйна ми са рязали миглите на братовчед ми като бебе и освен, че са по-къси, нищо подредено няма в тях.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 942
За съжеление човешката глупост и суета е безгранична! Не бих направила подобно нещо, все пак най-важното е да е живо и здраво детето, а не с какви мигли ще е Twisted Evil

# 56
# 57
  • Мнения: 3 334
никога не бих направила подобно нещо  Naughty

# 58
  • Мнения: 1 101
Чувала съм, но никога не бих го приложила на собственото си дете  Naughty

# 59
  • Мнения: 2 040
Наскоро го чух за пръв път това ... не съм го правила и не бих го направила ...

# 60
  • Мнения: 2 891
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop
Абсолютно, но не и преди осоляването на бебета. Това за мен е най-голямото безумие.

# 61
  • Мнения: 1 097
като бяхме малки на всички правеше впечатление, че моите мигли са много гъсти и дълги. Всички се изказваха, че е така, защото са ми ги подстригвали  Shocked Което, естествено, не е вярно....
За сгъстяването на окосмението помага само бръснене - визирам крака  Mr. Green Ама едва ли ще си обръснеш миглите на бебето  #Crazy То няма и как....

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop

Вече и на мен  Sick До момента не го бях чувала. Слава богу, оградена съм явно от нормални хора...

# 63
  • Мнения: 942
Shocked ново 20 Shocked
лелеееее ужас
даже не мога да си представя как точно се извършва ритуала
Shocked Shocked Shocked

# 64
  • Мнения: 5 178
Бабешки дивотии!!! Нали тези мигли за нужни на детето сега за да му предпазват очичките

# 65
  • Мнения: 2 381
Да, бях чула за подобна дивотия, но не съм я прилагала върху детето си.

# 66
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Пълна глупост. Дъщеря ми е с много дълги мигли и все ме питат дали съм й ги рязала. Кой може да си причини това на детето newsm78

# 67
  • Мнения: 3 360
Ама че дивотии Close..........Още малко и ония работи ще  им подрежат,та да пораснат по-............... hahaha

# 68
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ей, Тути, добре че имаме момичета, да не им мислим ония работи hahaha hahaha hahaha

# 69
  • София
  • Мнения: 3 826
Сестрата на мъжа ми ги е рязала на нейните деца,но аз лично не виждам никакъв ефект.Нито са по-дълги,нито по-гъсти.
За мен това е поредната глупост прилагана върху бебето.Аз не бих го направила Naughty.

# 70
  • Мнения: 4 406
а да, моите са рязани навремето- и сега са едни къси и прави... не причинявайте това на децата си, моля!

# 71
  • Мнения: 270
Не бих ги рязала от страх. Shocked

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 907
Чувала съм я и аз тази дивотия  Shocked - не мисля, че в това има нещо вярно. Не бих го направила този експеримент!

# 73
  • Мнения: 3 042
Нито съм чувала такова нещо, нито ми е минавало през ума да го правя. Shocked

# 74
  • София
  • Мнения: 1 230


Според мен е голяма глупост.
Само си представи, какво може да стане, при едно рязко движение на детето - на мен дори не ми се изрича. Praynig

Подкрепям

Точно това си помислих, когато прочетох темата - ще го нарека осакатяване . Не прочетох 4те стр. до тук и дано няма майки, които СА или ЩЕ го направят. Това е огромна глупост. Скоро чух една позната да пита за тази манипулация. Според мен тогава тя опипваше почвата сред близки приятелки. Дано не го е направила.

# 75
  • Мнения: 361
Абсолютни глупости са това, според мен Joy

# 76
  • Мнения: 2 159
Чувала съм, но ми звучи зле Naughty
определено не бих го направила

# 77
  • Мнения: 5 103
Глупости ooooh!

# 78
  • Мнения: 191
Не знам жените, които го правят как не ги е страх. На мен ми призлява само при мисълта да го направя.  Просто е ужасно!

# 79
  • Мнения: 4 555
Имах една съученичка на която баба и и ги беше подрязала , но така и не и пораснали  Confused Има ли смисъл да ви казвам колко страдаше и колко странно изглеждаше ...
И аз знам за такъв случай. Може да стане много по-зле и тогава няма как да ги върнеш.

# 80
  • Мнения: 3 478
Няма файда от такива работи  Naughty, не бих го направила.

# 81
  • Мнения: 2 622
Това са глупости!

# 82
  • Мнения: 796
Абсурд Naughty

# 83
  • Мнения: 683
На мен са ми ги рязали, но според мен няма ефект. Това си е до ген. Като стригането на косата.  Peace
И според мен няма как да стане  newsm78

# 84
  • Мнения: 811
Само про4етох заглавието на темата и ей това ми дойде на акъла...
            лудост

# 85
  • Мнения: 6 461
Това е пълна глупост според мен  Peace

# 86
  • Мнения: 887
Не бигх го нправила.Струва ми се голяма лудост.

# 87
  • Мнения: 649
аз мойте не бих тръгнала да режа... а какво остава за бебешките... това е поредната лудост  Twisted Evil

# 88
# 89
  • Мнения: 4 362
Няма файда от такива работи  Naughty, не бих го направила.

и аз така мисля Peace

# 90
  • Мнения: 1 873
Няма файда от такива работи  Naughty, не бих го направила.

и аз така мисля Peace
Абсолютно, както и с постригването!

# 91
  • Мнения: 174
Що за щуротия!
Глупости!

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
 newsm09 no

# 93
  • Мнения: 6 155
Чувала съм го, но не за бебета, а по принцип за сгъстяване на миглите.  ooooh!
Но е напълно безсмислена процедура  Naughty

# 94
  • Мнения: 266
До колкото знам миглите се сменят постепенно на няколко месеца и тази процедура е напълно безмислена Shocked

# 95
  • Мнения: 44
da az sam rqzala na golqmata mi dashterq i stanaha mnogo hubawi - tymni,gysti i mnogo dalgi.sega i na malkotobebche gi otrqzah i weche zapochnaha da rastat
p.s.-rejat se  samo wrahchetata na miglite  Peace

# 96
  • Мнения: 2 952
Това са гени , хора Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 3 360
Ей, Тути, добре че имаме момичета, да не им мислим ония работи hahaha hahaha hahaha
Да така е! Flutter

# 98
  • Мнения: 1 043
Поредната глупост,която чувам ooooh!

# 99
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бррррр, ужас  #Crazy

# 100
  • Мнения: 37
За мен  си е пълна лудост.Това си е ген

# 101
  • Мнения: 2 196
Никой не може да ме убеди,че посягането с ножица към бебешките очи е много разумна идея.
Не искам и да си помислям какви могат да бъдат последиците,ако бебето направи ненадейно някое по-рязко движение. Confused

# 102
  • Мнения: 3 456
Това са глупости !!! Stop Stop Stop

# 103
  • Мнения: 1 733
Боже, боже, какви са тези глупости! Направо не мога да повярвам, че тази тема съществува!

# 104
  • Мнения: 3 647
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета Stop
Peace

# 105
  • Мнения: 35 961
ако му извадиш очите глупостта е още по-голяма Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 5 079
Абсолютна идиотщина, чувала съм я, да, но никой и нищо не може да ме застави да завирам ножица в очите на слънчицето си, при положение, че още като е заченат тези неща са предварително програмирани.  Naughty

# 107
  • Мнения: 143
 Не бих издевателствала така над децата си Scream

# 108
  • София
  • Мнения: 480
Чувала съм я тази измишльотина и се надявам никоя майка да не прави такива експерименти с детето си  Naughty

# 109
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не съм го чувала! няма дя го направя! Вайа има мн дълги миглички(като на татко си  Wink )


 Joy  Joy  hahaha  hahaha  Joy
ако му извадиш очите глупостта е още по-голяма Simple Smile

# 110
 Grinning Моята принцеска няма нужда да ги режа,но навремето ,моята мама е рязала моите мигли и да ви кажа -ефект няма  Laughing

# 111
  • Мнения: 463
 Praynig"Боже Господи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 112
  • Мнения: 8 917
Без подобни щуротии Stop

# 113
  • Мнения: 311
Това ми е в личния Топ 5 на най-големите гаври с бебета

# 114
  • Мнения: 4 451
Вижда ми се глупаво и нелогично... Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 4 451
Да се включа пак. А подстригвате ли косичките им "0 номер", за да се посгъстят? Защото на мен и това ми се вижда щуротия. Мисля, че гъстотата на миглите (дължината съответно) и косата си е генетично заложено. Извинявам се за отклонението от темата.  bouquet

# 116
  • Мнения: 76
Porednata babina devetina!Sina mi se rodi s mnogo dylgi migli,a sega osven 4e sa dylgi sa i mnogo gysti i vse se oplakva 4e mu pre4at.Vsi4ko si e do gen.

# 117
  • Мнения: 728
Абе каква е тая глупост? #Crazy
Коя майка ще го направи? newsm78
Колкото-толкова-и да ги отрежеш-няма да станат по-дълги! Sick
Божееее,и такава тема прочетох... #Crazy

# 118
  • Мнения: 227
  Абе какво да кажа разни хора разни идеали......
 Аз не бих постригала миглите на детето си ,това е същото като и постригването на бебето гола глава,вечния спор между мен и мъжа ми,човека не може да разбере,че като мойтакоса и неговата са гъсти детето не може да е плешиво.Но нали мака му ги е стригала и...... Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт