Програмата за детегледачките

  • 9 595
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 303
Да. Излишни формалности... Удостоверението всъщност е готов формат, но вместо НОИ както пише отгоре ми казаха да пиша фирмата в която работя. Клеопатра, как така да изтекат болничните? Явно когато започна работа майчинството ми прекъсва, и след одобрението за прехвърляне цялото(180лв) ще бъде прехвърлено. Представях си по малко по различен начин нещата преди това.... newsm78 Това удостоверение, което смятах че е свободен текст ми го дадоха от РДСП.
Заявлението пък е от страница и половина.
ellyst, това не го знаех че родителят(т.е аз) трябва да подава присъствена форма до трето число. Изумена съм. Измислили са още разкарванки до бюрото....

# 91
  • Мнения: 4 181
Да. Излишни формалности... Удостоверението всъщност е готов формат, но вместо НОИ както пише отгоре ми казаха да пиша фирмата в която работя. Клеопатра, как така да изтекат болничните? Явно когато започна работа майчинството ми прекъсва, и след одобрението за прехвърляне цялото(180лв) ще бъде прехвърлено. Представях си по малко по различен начин нещата преди това.... newsm78 Това удостоверение, което смятах че е свободен текст ми го дадоха от РДСП.
Заявлението пък е от страница и половина.
ellyst, това не го знаех че родителят(т.е аз) трябва да подава присъствена форма до трето число. Изумена съм. Измислили са още разкарванки до бюрото....

Имам предвид, че ако например детето ти е на 10 месеца и ти още не си започнала работа можеш спокойно да си подадеш документи по програмата и чак когато вече се сключи договора с детегледачката да идеш на работа.
Относно присъствената форма, може да се занесе от детегледачаката  Peace Просто трябва да я подпишеш.

# 92
  • Мнения: 4 181
И момичета наистина не си мислете че се измислят документи само , за да ви затрудняват.
аз например бях изумена за какво им е здравна книжка, но те ми казаха, че все пак става въпрос за малки деца, ами детегледачката е болна от заразна болест, кой после ще носи отговорност?
затова стигнахме до компромисен вариант, ако тя е член на семейството да не се иска книжка, иначе се иска.
останалото са документи, като за всяка друга работа  Peace

# 93
  • Мнения: 303
Ами да, всъщност това за здравната книжка е нужно, особено ако детегледачката не ми е близка. Тогава и аз бих я изисквала. Но сега недоумявам защо чиновничката от бюрото ми каза едва когато започна работа, тогава да отида.  #Crazy Каза ми:" ако ще започваш на 1-ви юли работа, на 2-ри вече можеш да дойдеш при нас". newsm78

# 94
  • Мнения: 4 181
Ами да, всъщност това за здравната книжка е нужно, особено ако детегледачката не ми е близка. Тогава и аз бих я изисквала. Но сега недоумявам защо чиновничката от бюрото ми каза едва когато започна работа, тогава да отида.  #Crazy Каза ми:" ако ще започваш на 1-ви юли работа, на 2-ри вече можеш да дойдеш при нас". newsm78
защото за съжаление не са всички достатъчно компетентни и не са вникнали в текстовете.
понеже ние в работната група  обсъждахме всичко в големи подробности и с конкретни казуси.
затова момичета, ако имате някакви въпроси или практически затруднения ще се радвам да помагам  Hug

# 95
  • Мнения: 303
Това с тази програма не е истина... След всичкото ходене и тичане насам натам, защото тук в Бургас са много недодялани служители сега излиза, че не можем да уточним работното време. Щели били да се посъветват с тези от софия, които са пуснали програмата.
Някой знае ли дали има строго фиксирано работно време за тегеледачката? попитах и видях че сред едва 13-те майки в бургас има различно работно 8-часово работно време. тоест, дали от 8 сутринта или от 10 сутринта...това го решава родителя на детето. В условията пише че детегледачката трябва да работи 8 часа през седчицата от понеделник до петък. без събота и неделя. Но защо тези 8 часа да не са нощем например?! Ами ако работя сервитьорка в нощен клуб например..?! дали на служителите им е по-лесно да правят проверките си денем, когато е тяхното работно време и след 18ч няма кой да проверява и се запъват като магарета на мост?!
Та така...знае ли някой дали може да се прехвърли майчинство ако майката се нуждае от детегледачка/в случая бабата на дедето/,в часовете след 18 часа? Има ли условия за работното време на наетата детегледачка, която отговаря на всички други условия изисквани от социалните и трудовата борса?

# 96
  • Мнения: 264
не съм чувала за условие работното време на детегледачката да е в определен времеви диапазон, важното е да са 8 часа. Моята жена като седи повече от 8 часа, аз й доплащам, даже мисля, че това е казано някъде из текстовете. Защо не кажеш на служителките , че раб.време е от 8.30 до 16.30 , за да го запишат там където искат, а в останалото време какво ги интересува, че пак същата жена ще гледа детето и ще й доплащаш (примерно)? Мен пък въобще не са ме питали дори за работно време!

# 97
  • Мнения: 4 978
... Но защо тези 8 часа да не са нощем например?! Ами ако работя сервитьорка в нощен клуб например..?!

Защото нощния труд се заплаща по по-висока ставка, а заплащането на детегледачките е 180 лв.
Но, както и Bezmerna ти е писала, всичко е въпрос на договорка.
Ако си склонна да доплащаш извънреден труд и т.н., и жената отсреща е съгласна с тези условия, не би трябвало да има проблем.

# 98
  • Мнения: 303
Именно. Детегледачката е майка ми и отговаря на всички останали изисквания на социалните за прехвърляне на майчинството. Не разбирам какво ги безспокои...проверките, които трябва да правят ли...друго ли?! Нали денем правят проверки. newsm78

# 99
  • София
  • Мнения: 737
Момичета, погледнете това - http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-08-02&article=198245.
Имало ли е такива обсъждания със сдружението?

# 100
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета, извинявам се ,  но нямах нет.
Karim, няма никакво изискване за работното време, спазват се разпоредбите по КОдекса на труда. Ти си работодател, нищо, че формално Агенцията по соц.подпомагане сключва договора. Така че ти определяш работното време.
Ако имаш проблем пиши ми , ако искаш и на лични, точно за коя районна дирекция по соц.подпомагане става въпрос  Peace

tonia, никой не ни е информирал засега, ще се обадя да питам

# 101
  • Мнения: 4 181
Ето тук има добра статия с информация за програмата:

http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&sql=U0VMRUNUIGl … ater=MjQwNDs0NA==

Общи условия

Активация на акаунт