Боледуване на децата ни-тема 73

  • 39 528
  • 1 409
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 376
И аз пак влизам с въпрос. Имате ли спомени от МПР ваксината еднократно ли се вдига температура или по-скоро някой вирус залепихме? В сряда е сложена и днес си я взех от ясла с 37.8. Миналата седмица не е ходила, заради ваксината.

# 61
  • Мнения: 4 497
От тази ваксина реакцията сякаш беше късна, слез 10ти ден. Вижте листовката какво пише. Единственото, което се случи след нея беше доста голямо подеване на мястото да няколко дни и толкова.

# 62
  • Мнения: 7 212
Моето дете вдигна т може би след няколко дни не помня точно макс седмица док. каза не е от ваксината после изби и резеола.

# 63
  • Мнения: 11 528
Еднократно вдигане на темп. имаше от МПР, може би 7-8 дни след нея.
Децата ми са на 9 и 7 г. Това лято първо бяхме 11 дни на море, после почти месец на планина, сега пак 10 дни на планина и ще завършим с 6 дни на море. Познайте дали няма пак да боледуват зимата Simple Smile До модел си е.
В този ред на мисли -
Какво сте използвали, от какво сте видели ефект.
Всичко съм използвала, от нищо не съм видяла ефект. Вирусите тепърва започват след 2-годишна възраст....заредете се със здрави нерви, финанси и помощ в гледането....

# 64
  • Мнения: 4 003
Срам ме е да кажа че съм на 15 минути от плажа и имаме 3 бани ..две от които късни

# 65
  • Мнения: 2 201
Срам ме е да кажа че съм на 15 минути от плажа и имаме 3 бани ..две от които късни

Ние живеем във Варна и ние сме така по принцип. Ама апетита идва с яденето, хареса ни да ходим на плаж 🤣🤣 Чак два пъти ходихме на почивка на море хахах 🤭

# 66
  • Мнения: 293
Моето дете също не се беше разболявало до започването на ясла, от декември 2021 съм в кошмара хаха. Ходи по три дни и три седмици се лекуваме. Ефект имаше предното лято, ходи два месеца и половина, давах коластра на аквасорс.  Есента започна да изкарва по седмица, седмица и половина, спрях го декември, защото забременях и почти цяла бременност си откарах болна. Изкупила съм всякакви имуностимуланти, сиропи и простотии, пари на вятъра, вече не купувам нищо. Март, април и май давах респивакс, педиатърката искаше да е бронховаксом, но не ми хареса листовката,  а и на моя син проблем му е гърлото. Винаги е с ангина, само един път му беше слязло надолу. Сега есента ще повторя курса. Само не знам кой месец да го почна, септември ми се струва рано, може би края на октомври, не съм сигурна дали трябва да са минали 6 месеца от предния курс. Ако някой знае, нека сподели. Искам да ходи на градина, първа група ще е и не му се отразява много добре по цял ден вкъщи с мен и бебето. Сега лятото не го пускам на ясла, не виждам смисъл, направих опит и лепна коксаки. На плаж сме ходили два пъти, от Варна сме, просто с бебето ми е трудна организацията, иначе сега ще ходим в Банско. Плодове яде, навън е по цял, калила съм го, какво става по тези детски заведения нямам идея. Проблема за мен е невръщането на полуболните деца, ама там няма оправия. Такива като мен, които са от другата страна с вечно болно дете ще ме разберат.

# 67
  • Мнения: 4 003
Аз обожавам морето и  на плажа си почивам нооо детето ми е в кошмарен период и честно не ми се ходи никъде ..постоянно отнасям и забележки от непознати което също ме спира..

# 68
  • Мнения: 2 201
Моето дете също не се беше разболявало до започването на ясла, от декември 2021 съм в кошмара хаха. Ходи по три дни и три седмици се лекуваме. Ефект имаше предното лято, ходи два месеца и половина, давах коластра на аквасорс.  Есента започна да изкарва по седмица, седмица и половина, спрях го декември, защото забременях и почти цяла бременност си откарах болна. Изкупила съм всякакви имуностимуланти, сиропи и простотии, пари на вятъра, вече не купувам нищо. Март, април и май давах респивакс, педиатърката искаше да е бронховаксом, но не ми хареса листовката,  а и на моя син проблем му е гърлото. Винаги е с ангина, само един път му беше слязло надолу. Сега есента ще повторя курса. Само не знам кой месец да го почна, септември ми се струва рано, може би края на октомври, не съм сигурна дали трябва да са минали 6 месеца от предния курс. Ако някой знае, нека сподели. Искам да ходи на градина, първа група ще е и не му се отразява много добре по цял ден вкъщи с мен и бебето. Сега лятото не го пускам на ясла, не виждам смисъл, направих опит и лепна коксаки. На плаж сме ходили два пъти, от Варна сме, просто с бебето ми е трудна организацията, иначе сега ще ходим в Банско. Плодове яде, навън е по цял, калила съм го, какво става по тези детски заведения нямам идея. Проблема за мен е невръщането на полуболните деца, ама там няма оправия. Такива като мен, които са от другата страна с вечно болно дете ще ме разберат.

Може ли инфо как приема респивакса. Хруска ли го?

# 69
  • Мнения: 1 536
Аз също залагам на плаж и море (имаме около 15 бани до сега), на село ходим, сега на Пампорово ще ходим живот и здраве. Всеки ден разходки след градина, да кара колело, да има физическа активност, да ходи бос + яко сладолед. Сега три дена бяхме в Лозенец и там нали има една река, която се влива в морето, да ама реката е бая стуудена - е моичкия беше само в реката да се плицика и да плува 😀 Не искаше в морето 😄
Давам пробиотик, Омнибиотик Имун Д  (това за гърлото дето е) и от една седмица рибено масло на Ескимо.
Обаче ще започна скоро Имунотрофина. На есен ще правим физиотерапия пак.
Плодове се спуква да яде, зеленчуци средна работа. Това е, което е по силите ми…

Ваня, ще видя книгата 😊 благодаря!
Доволни ли сте от Омнибиотик Имунд -а?
Аз миналата година дадох една опаковка ,отворих втора ,ама се разболя с някакъв вирус и го спрях и не съм го давала повече.. така си стои..

# 70
  • Мнения: 7 212
Аз има опит и преди започването на ясла с болести🙈не се хваля де.
Ние направихме 11 бани доволна съм края на август съм в отпуска🍀 да сме здрави пак ще ходим 🍀

# 71
  • Мнения: 1 489
Голямото ми дете е на 10 години. От тръгването на ясла до 3- та група в градината боледуваше много. Имаше и увеличена трета сливица, която усложняваше нещата. Едни вечни хреми, край нямаха. Какво ли не съм давала, редовно е воден на море и планина, тренираше плуване, ядеше плодове и зеленчуци и т.н. Стана на 6 години, извадихме сливицата и разболяванията се разредиха. Имунитет ли придоби, сливицата ли беше виновна, не мога да кажа, но нещата се промениха.
Сега е малкото на ред.
Търпение, здрави нерви и повтаряне "и това ще мине"!

# 72
  • shumen
  • Мнения: 18 184
Моето е на 11 вече и съм давала какво ли не и ефект няма.Затова здрави нерви и молене да го израсте по бързо.

# 73
  • Мнения: 293
Скрит текст:
Моето дете също не се беше разболявало до започването на ясла, от декември 2021 съм в кошмара хаха. Ходи по три дни и три седмици се лекуваме. Ефект имаше предното лято, ходи два месеца и половина, давах коластра на аквасорс.  Есента започна да изкарва по седмица, седмица и половина, спрях го декември, защото забременях и почти цяла бременност си откарах болна. Изкупила съм всякакви имуностимуланти, сиропи и простотии, пари на вятъра, вече не купувам нищо. Март, април и май давах респивакс, педиатърката искаше да е бронховаксом, но не ми хареса листовката,  а и на моя син проблем му е гърлото. Винаги е с ангина, само един път му беше слязло надолу. Сега есента ще повторя курса. Само не знам кой месец да го почна, септември ми се струва рано, може би края на октомври, не съм сигурна дали трябва да са минали 6 месеца от предния курс. Ако някой знае, нека сподели. Искам да ходи на градина, първа група ще е и не му се отразява много добре по цял ден вкъщи с мен и бебето. Сега лятото не го пускам на ясла, не виждам смисъл, направих опит и лепна коксаки. На плаж сме ходили два пъти, от Варна сме, просто с бебето ми е трудна организацията, иначе сега ще ходим в Банско. Плодове яде, навън е по цял, калила съм го, какво става по тези детски заведения нямам идея. Проблема за мен е невръщането на полуболните деца, ама там няма оправия. Такива като мен, които са от другата страна с вечно болно дете ще ме разберат.

Може ли инфо как приема респивакса. Хруска ли го?

Стривам го и го давам в една лъжица кисело мляко сутрин на гладно. Малко се мръщи.

# 74
  • Мнения: 711
Благодаря за отговорите. Точно и моите подозрения са същите, че сиропите и добавките са пари на вятъра. Но естествените храни и там други добавки поне няма да навредят, ако не друго.
Иначе най-любимото ми е като педиатърката ме прати някъде на почивка, планина, море и тн.. а аз не мога да отлепя от работа..
ПП. Миналата година август и септември плътно два месеца изкарахме на море, не виждам да му се е отразило в някаква положителна посока, явно е нещо, през което трябва да се мине и така..
ППП. В нашия град има солна стая, за нея също съм чувала положителни отзиви, имате ли опит с такива?

Общи условия

Активация на акаунт