За плетените дрешки

  • 15 307
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 421
Ми мен постоянно разни приятелки ме молят да им оплета пуловери, но за съжаление нямам толкоз време. Плетенето ми е хоби и имам страхотни пуловери, въпреки че аз самата съм фен на спортната конфекцията. Не виждам защо да не плета и на детето си. Единственото което ме отчайва е че в България рядко се намират хубави прежди, като качество и десен. А западняшките са доста скъпи и трудно успявам да карам хората като пътуват да ми носят... Една приятелка ми донесе една вълна от Лондон, е какво да ви кажа....който го е видял пуловера, само е цъкал завистливо Grinning  Grinning  Grinning , та според мен качествената прежда си е половината пуловер. А ако се поразровите в нета,  ще видите че най-евтините кашмирени пуловери почват от 300$ и стигат до хиляди. Забравих за каква точно вълна ставаше въпрос, но пуловер от нея е 10 000$ и тези пуловери ги притежават хора като Брус Уилис....Не подценявайте вълната! Просто сменете моделите! Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 31
  • Spain
  • Мнения: 3 750
обожавам плетеното ,домашно фабри4но на една кука  ..трябва да знаеш как само . има много комплект4ета дето са супер . ето ние така се изписахме - Гери е синята ,а розовото е на "съседката" по легло:) - тези са купени
а пък  това си е плетена рокля и жилетка  - на ръка:)

# 32
  • Мнения: 366
Цитат на: Vache
Обличам и сега и като новородена. Вълната е страхотен материал... Вълната загрява, но не като полара. Тялото може да диша... През лятото дори вълната има свойството да охлажда  Grinning

Абсолютно съм съгласна, майка ми оплете две пелени от вълна и две от памук и смятам само с това да завивам бебето - напълно съм против тези нови олекотени завивки (изкуствени и потящи), както и тъй наречените термо-чорапи, че аз самата не мога да ги понасям, че са напълно изкуствени....

Иначе по отношение на дрешките, важно е да избираш немъхести и небоцкащи прежди и само естествени, разбира се - снаха ми отгледа и двете си деца с дрешки, плетени от майка ми, а сега е мой ред, но аз съм по-претенциозна и за да съм сигурна, че ще ползвам дрехите, сама избирам преждите и давам готови памучни гащеризончета за модели, по които да плете, но пак подчертавам, само памук и вълна. Наскоро попаднах на някаква македонска или сръбска вълна, която така я бяха обработили, че на пипане е най-мекичкото нещо, което съм приготвила за бебо.

А за собствено удоволствие и аз самата оплетох едно гащеризонче на бебето, но съм къде-къде по-бавна от майка ми и съм благодарна, че тя с мерак ми приготви толкова много дрешки и одеалца Simple Smile

# 33
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз не ги ползвам. Имам няколко, които е изплела леля ми, но едва ли ще ги ползвам.
Още повече, чо Бобо е с атопичен дерматит, а вълната наистина може да причини алергия.
А всъщнос имам едни много дебели терлици, които съм му слагала няколко пъти като озлизаме навън зимата, но ги слагам върху чорапогащника.

# 34
Амка, много са сладурски бебоците с тези дрешки? Откъде купи такива? Аз все плюшени намирам по магазините.

# 35
  • Мнения: 1 581
А особено пък пелените за завиване - баба ми ми оплете 2, памучни, доста плътни, цяла зима сме се завивали с тях и вкъщи, и в количката, прани в пералня много пъти, не са мръднали. Това е идеалният вариант за завивка - далеч по-добро от масовите завивки и одеалца.

# 36
Момичета,като стана въпрос за плетиво,трябва да ви кажа,че сега се връщам от дълга обиколка по магазините,и в БОКАЛ видях страхотни плетени жилетки и пуловерчета!Двуцветни са и са страхотни!Български са и са много готини! thumbsup

# 37
Цитат на: suzi
Момичета,като стана въпрос за плетиво,трябва да ви кажа,че сега се връщам от дълга обиколка по магазините,и в БОКАЛ видях страхотни плетени жилетки и пуловерчета!Двуцветни са и са страхотни!Български са и са много готини! thumbsup


Къде се намира този Бокал?

# 38
  • Мнения: 3 146
Eto snimki http://community.webshots.com/user/mama_kenga

В "ТЕОДОРА" са снимки на нашите плетени нещица.

# 39
  • София
  • Мнения: 255
Имам, но никога не съм ги обличала, а и нямам намерение! Груби са и не ми харесват.

# 40
  • Мнения: 307
Охх ....ами и моите баби се скасаха да плетат....хем предварително казах 4е няма да ги обли4ам, защото моя мъж не харесва....било селско....ама сякъш някой ме слуша- плетат си и ми пращат бабите:),  а аз съм му обли4ала няколко пъти де....през деня като го няма таткото Simple Smile)))) До към 2-я месец все с терли4ки го държах заради коликите, 4е нали трябва да са им топли кра4етата.....

# 41
  • Мнения: 1 517
Никога не съм му обличала вълнени дрехи,незнам защото нямам такива/няма кой едни търлъчки да ни оплете Laughing /може би Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 56
Моията дъщерия е на един месец и майка ми и беше изплела доста неща ,но аз и обличам предимно елечетата и тарлъчките малкото ми момиченце се чувства добре с тях защото сега имаме колики и плетените дрешки и топлят коремчето и краката.Всички баби обичат да плетат оставете ги да го правят пък вие решавайте дали да ги обличате на децата си. Close-mas:

# 43
  • Мнения: 6 315
Ами да - обличам го с плетени неща. Като новороден не, защото беше лято. Но сега сам му изплетох 2 пуловера, шапка и шал и му ги обличам. Много е сладък с тях.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Style
А за собствено удоволствие и аз самата оплетох едно гащеризонче на бебето, но съм къде-къде по-бавна от майка ми и съм благодарна, че тя с мерак ми приготви толкова много дрешки и одеалца Simple Smile



И аз й оплетох докато бях бременна едно елече вълненко. Сега си го пазя като спомен  Mr. Green  Иначе съм заплела една жилетка, ама така съм я почнала, че има възможност да се коригира овреме, че аз плета за 3 г. едно нещо... Може и за зимата преди бала й да стане  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт