За плетените дрешки

  • 15 318
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 663
Аз плетени неща от вълна не слагам - мисля, че ще и боцкат на вратлето ...

# 46
  • Мнения: 772
има някои прежди, на които си пише, че са специално за бебета, ама наистина сред тях има и изкуствени. Бебо има 2 много красиви жилетки /но мойта баба много се допитва до мен за дизайна/, терличките са неизбежни, само шапките много не ме кефят /сещате се - като от картина на холандски майстор/, но тези, които са "купешки" и ми харесват повече, му се изхлузват веднага. Пуловерчетата без ръкави нещо не се сещам кога да ги ползвам. А, да - спи с една вълнена пелена /дето е с история - била е и моя, ако не е и по-стара/, но в чаршафено калъфче, разбира се.

# 47
Цитат на: marry_72
Цитат на: suzi
Момичета,като стана въпрос за плетиво,трябва да ви кажа,че сега се връщам от дълга обиколка по магазините,и в БОКАЛ видях страхотни плетени жилетки и пуловерчета!Двуцветни са и са страхотни!Български са и са много готини! thumbsup


Къде се намира този Бокал?



БОКАЛ са верига магазини.Има на Стамболийски на ъгала с Опълченска,на Рааковска,в подлеза на ЦУМ и т.н.

# 48
mama kenga, супер сладурана ти е Меденката, хубаво да я нацелуваш по розовите бузки! Grinning  Grinning  Grinning

# 49
  • Мнения: 215
Обличам плетени терлички ,понякога и елечета.

# 50
  • Мнения: 530
Да, но само памучни. Аз самата не мога да нося вълна, и затова не съм купувала и за Анна като беше бебе. Подариха ми разни терлици, ама не ги е носила. Тук не става толкова студено, вкъщи е топло, а и много падат. Но плетени (на ръка или на машина, защото майка ми плете на машина) жилетки носеше много като бебе, а и сега има сумати жилетки. Някои са купувани, други са плетени от майка ми. Аз обожавам красиви плетени неща. Ето един сайт на една френска компания за детски неща (най-вече плетени), които са много хубави, който се интересува от модели Wink
http://www.catimini.com

# 51
  • Мнения: 987
не обличам никакви плетени неща на мартин . не сьм превьрженик бебето да се облича така . просто не ми харесва и никога няма да му облека . нито на яна сьм обличала . на нея започнах да и купувам плетени неща едва от тази зима и то само ако са от памучна прежда. вече има толкова страхотни бебешки дрехи , защо трябва някой да плете . а и бебе облечено вьв плетени ританки и плетено панталонче ми се вижда доста скучно .

# 52
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Цитат на: suzi
Цитат на: marry_72
Цитат на: suzi
Момичета,като стана въпрос за плетиво,трябва да ви кажа,че сега се връщам от дълга обиколка по магазините,и в БОКАЛ видях страхотни плетени жилетки и пуловерчета!Двуцветни са и са страхотни!Български са и са много готини! thumbsup


Къде се намира този Бокал?



БОКАЛ са верига магазини.Има на Стамболийски на ъгала с Опълченска,на Рааковска,в подлеза на ЦУМ и т.н.
  Сьщо така и в "Люлин" до Била, от там предимно купувам дрешките и на двете ми деца.

# 53
  • Мнения: 77
И ние редовно си обличаме плетените дрешки и то още от1-я мес. Stuck Out Tongue

# 54
  • Мнения: 3 146
Купувала съм няколко пъти от "Бокал" - много са некачествени.И мои познати се оплакват , че дрехите се скапват само след няколко изпирания.

# 55
  • Мнения: 6 315
Цитат на: minimo
вече има толкова страхотни бебешки дрехи , защо трябва някой да плете . а и бебе облечено вьв плетени ританки и плетено панталонче ми се вижда доста скучно .


Много просто - някой плете, защото му е приятно и защото влага много любов в това, което прави. Поне при мен е така. Пуловерите, които съм му оплела собственоръчно ми харесват, вложила съм в тях изключително много любов и ми беше страхотно удоволствие да му плета. Освен това друг такива дрешки няма  Flutter . Но всеки сам си решава.

Малко ОФФ: Баба ми плетеше страхотно и имах много плетени дрехи включително и костюми от пола и блуза или жилетка. Една съученичка се опита да ме заяде за това - плетяли ми, защото сме нямали пари. Отговорът ми беше, че ние пари имаме, ама нея никой не я обича толкова, че да й изплете хубав костюм като моя  Laughing .

# 56
  • Мнения: 3 550
Ей, момичета, вие ме подсетихте, че мога да оплета нещо на бебока, докато още имам време, че я ми вижте лентичката! Навремето много плетях за себе си, ама после спрях. Днес ходих да си купя списания с модели бебешко плетиво. Продавачът съчувствено ме попита: "А, това бебе баби няма ли?" Абе, за имане - има, ама и двете не могат да плетат.
Спряла съм се на памучните прежди, че иде пролет и лято, пък ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт