Как приспивате бебетата си?

  • 1 396
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 547
До скоро нямахме никакъв проблем със заспиването, но от известно време е направо невъзможно да го приспя. Даже и да му се спи в момента, в който го оставя в креватчето се хваща за решетките и се изправя. Трябва да го гушна и да го люлея докато заспи, но не искам да свиква така.
Дайте ми някакъв съвет  Praynig. Имате ли такъв проблем и как се справяте с него?

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:37 от krissi

# 1
  • София
  • Мнения: 978
За сега нямаме никакви проблеми със заспиването, но сина ми е много мъничък още. ще следя темата с интерес, защото най-вероятно ще настъпи и този момент Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 026
Само като беше на 1 месец заспиваше сам. От тогава до ден днешен се приспиваме САМО на ръце!

# 3
  • Мнения: 603
Все още заспива сама в легълцето си. Вечер задължително трябва да е тъмно, инъче не иска да заспива.

# 4
  • Мнения: 1 097
Лео никога не е заспивал сам, с изключение на периода на новородено. Но тогава повече спеше и ми беше интересно кога ще започне да е буден и ДА НЕ яде  Joy

Сега се приспиваме на цица, а татко му с друсане и биба. Сам НЕ заспива! Вечер много му се спи, мрънка, полягва си на рамото ти, търка очите... накрая вече ги затваря за секунди, но ако не го сложиш хоризонално и да го люшнеш - няма да заспи. Засега не ме притеснява това,но мисля като проходи или към годинка да се учим да заспиваме без мама или люшкане  Grinning

# 5
  • Мнения: 712
М-да, и при нас беше така. До около 8-я месец нямах проблеми. Боян заспиваше сам, като си закриваше очите с част от възглавничката и ни припяваше. После дойде момента, в който стана неспокоен и не искаше да заспи. Тогава сядах на леглото, слагах го на коленете си и с ръце му придържах главата. Започвахме да се люлеем бавно наляво-надясно и пеехме песнички, докато заспи. Така минаха няколко седмици и постетенно свикна да си спи в леглото, а аз да му пея. После започна да заспива сам, като го оставя в стаята, но спирам изобщо да говоря с него. После дойде реда на приказките. Сега вече е голям и си говорим малко, докато заспи.

# 6
  • Мнения: 942
Ние се приспиваме на гърда.Моментите когато заспиваме без гърда трябва да си пеем,като първо почва тя да ми пее и после трябва аз да продължа.При нас много е ефикасно това приспиваме с песен. Успех:peace:

# 7
  • Мнения: 999
Много странно но на обяд си заспива сама в креватчето, но вечер задължително ляга при нас върти се един час докато си намери място и като заспи я местим.

# 8
  • Мнения: 2 005
След нощния прием на мляко го слагам в креватчето му,пускам му Слави и след 2,3минути е заспал.Ние сме на 1г. и 6м и явно показва интереса си към Шоуто на Слави,даже и не мигва,мрънка и т.н. HugАааа,до скоро преспиването ни беше леко,казано-КУШМАР!Леки и приятни да са ви сънищата за напред  bouquet

# 9
  • Мнения: 100
И аз имам този проблем/дори и темичка пуснах/-не ще и не ще да заспи сам в леглото ,дори през ноща като се събуди и после....трудно заспива ooooh!

# 10
  • Мнения: 936
До 5 месеца заспиваше сам, но после са научи да се върти и да се изправя. Сега ляга и аз го галя по личицето. Заспива за 5-10 мин.

# 11
  • Мнения: 5 178
След като го накърмя го оригвам, слагам го в леглото му на една страна и му давам добавката АМ и запива докато си я цока.. по някое време взимам АМ и набутвам малко вода ..
А да и трябва да е светната нощната лампа!! така в полумрака по-лесно се отпуска

# 12
  • Мнения: 2 381
През деня заспива на гърда.Вечер заспива сама.

# 13
  • Мнения: 101
И ние имаме същият проблем. Като бебе заспиваше сам, а до 6 мес се преспивахме на ръце много време отнемаше докато заспи. Един ден го оставих на леглото до мен и плака много, а след няколко дни не искаше да го залюлявам. Но когато го местя в кошарата и вече е събуден. newsm45

# 14
  • Мнения: 5 362
До 1г.и 2-3 мес. заспиваше сама.Но от тогава до сега спи с мен,т.е. лягам до нея и се правя,че спя..,и тя заспива.Така сме за сега,но и това ще отмине все някога.

# 15
  • Мнения: 3 360
Сама си заспива-оставям я на тъмно в легълцето  и нямаме проблем.Е,понякога се налага да я гушкам и люлея,но не и е навик определено Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 3 825
До 6 месеца заспиваше сам,но след това се научи в кошницата за кола и до ден днешен там заспива,независимо дали е през деня или вечер.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От 1 месец и ние сме така.Става веднага и започва да мрънка и плаче.Имаме диван в детската,който вече си е постоянно разтегнат,лягаме там двете и от 10 до 30 мин. е заспала.След това си я местя в леглото.Поне 2 пъти в седмицата обаче се буди към 3-4 часа и процедурата се повтаря,като тогава обаче и аз заспивам и така до сутринта.

# 18
  • Мнения: 7 474
Никога не съм приспивала, слагам в леглото , гася лампата и излизам. Чувала съм я как си мърмори, става, ляга , но не влизам след малко си заспива.  Peace

# 19
  • Мнения: 153
заспиваше сам само като новороден,но сега се люшкаме в креватчето 5-6 мин и е заспал/стига да му се спи де/иначе ако му се играе го оставям да се поизмори и го слагам,иначе се сърди и протестира  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 159
като новородена нямаше проблеми, обаче сега иска на ръце Confused

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Ако става дума за нощното спане, след баня и удрям един дълаг масаж след това се гушорим докато си изяде храната.
И я слагам в леглото, и тя си заспива.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 622
Различно...Вечер заспива сама в кошарата,през деня или лягаме двете на спалнята,или я приспивам с друсане на шезлонга,ако сме на вън-заспива в количката както се вози.На ръце посмъртно не мога да я приспя Mr. Green

# 23
  • Мнения: 27 524
Слагам го в леглото, гася лампата и излизам.
Страшно съм против приспиването на ръце, в нашето лелго и всякакви подобни. Ако плаче или се инати - стия при него, гушкам го, но в леглото му, не го взимам, говоря му и така.

# 24
  • Мнения: 2 677
Засега заспива сам в леглото си. Досега не сме го носили на ръце, надявам се и занапред да е така.

# 25
  • Мнения: 990
Никога не съм ги приспивала по никакъв начин.Просто ги слагам по кошарките ,гася лампата и излизам и те си заспиват.По същия начин е и със заспиването през деня.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:38 от мега-мама

# 26
  • Мнения: 2 897
Оставям го на спалнята да се налудува,борим се,играем,а като се умори и започне да дреме го слагам в креватчето Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Това ми е болна тема. Срам ме Embarassed е да кажа, че големия до 2 год. на ръце, а после четене на книжки и лежене до него до като заспи. Сега и малкия на ръце го приспивам. Опитвам се да го оставя сам, но мрънка, плаче, а до като го гушна и затваря очите и заспива.
Хем ми тежи това гушкане и носене на ръце, хем пък сега искам да го гушкам баткото, а ма той хем не е толкава голям много рядко дава.

# 28
  • Мнения: 4 362
До сега винаги си е заспивала сама в леглото си  Peace

# 29
  • Мнения: 1 873
На гърда и после в леглото.

# 30
  • Мнения: 8 505
Заспива сама откакто се е родила.

# 31
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
До скоро го люшках, но сега лягам до него на спалнята и го гушвам, говоря му, пея му и той се унася много бързо. Но той не спи в креватчето си от месеци.

# 32
  • Мнения: 3 356
Когато съм вкъщи на обяд -заспива сам.
Вечер се гушкаме и си пеем.

# 33
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не ми се е случвало на ръка да го приспивам като беше по мъничък обикновенно го слагам в кошарката пускам музикалната играчка и той си заспива, а сега като го слагам в кошарата и излизам от стаята, почва да мрънка известно време, но после се предава и заспива  Grinning.

# 34
  • Мнения: 314
първо започваме с разхождане из стаята с танцова стъпка задължително на музика.после спирам музиката,слагам го на гърда,за да се унесе напълно и го пренасям в леглото му.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
В началото само на цица заспиваше, хванала се бях се главата, че друг начин за приспиване няма да има никога, но от 2 месеца насам си заспива сам, само го слагаме в креватчето, обръща се и си заспива.
За вашия случай - наум ми идва само предположението, че може бебо да е превъзбуден или недостатъчно уморен, за да става така бързо след лягане. Пробвай да не тичаш веднага към него, като се изправи, може би така търси внимание и обгрижване. Като го оставиш да постои и да се поизмори скоро ще осъзнае, че слагането в леглото е последният ритуал с мама и тати, и че след него игри няма.
Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 266
Само с цица в уста заспива,пробвала съм какви ли не вариянти но не става, и не става Sick

# 37
  • Мнения: 657
 В началото си заспиваше сам, сега е само на цица или на ръце.Ще следя темата с интерес,някоя мама може да даде добър съвет,как да ги отучим Peace

# 38
  • Мнения: 1 382
Предимно на гърда, трябва да е каталясал от тичане за да заспи сам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 952
И аз имам този проблем/дори и темичка пуснах/-не ще и не ще да заспи сам в леглото ,дори през ноща като се събуди и после....трудно заспива ooooh!
ето ти на  Grinning още една темна , дори по   едно и също време... Wink

# 40
  • Мнения: 11 546
И двете си деца не съм ги приспивала.Слагам в креватчето целувам,завивам и излизам.Случвало се е да помрънкат малко или да си поиграят с някоя играчка,но в крайна сметка заспиват.

Общи условия

Активация на акаунт