Как да го науча да заспива сам?

  • 1 153
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 163
Сина ми е вече на година и 3 месеца ,но още се приспиваме на ръце. Късно ли е вече?
Е как ще е късно? Нали все някога това дете трябва да започне да заспива само? Или ще го гушкаш, за да заспи и когато е на 43?

Просто ще трябва и той, и вие да приемете факта, че 2-3 дни ще има рев и недоволство. Аз съм за това вредните навици да се отстраняват на принципа "речено - сторено", вместо да се протака мъчително за всички.

# 16
  • Мнения: 8 163
Да си призная ... вината е най-вече моя защото егоистично обичам да го гушкам и да усещам как заспива на рамото ми...
Поне един човек е искрен и пред себе си, и пред другите! Поздравления!

# 17
  • Мнения: 5 362
Сина ми е вече на година и 3 месеца ,но още се приспиваме на ръце. Късно ли е вече?
Е как ще е късно? Нали все някога това дете трябва да започне да заспива само? Или ще го гушкаш, за да заспи и когато е на 43?

Просто ще трябва и той, и вие да приемете факта, че 2-3 дни ще има рев и недоволство. Аз съм за това вредните навици да се отстраняват на принципа "речено - сторено", вместо да се протака мъчително за всички.
Peace
Абсолютно съм съгласна с Abadjieva.

# 18
  • Мнения: 3 500
Една педиатърка ми сподели, че децата се отучват от някакъв навик точно за 3 дни.Обаче как - не стигнахме дотам.
Няма ли начин да го оставиш в легълцето и само да го галиш и да му говориш.Понеже моята беба от няколко дни не заспива сама докато преди това не сме имали проблем, една майка ме посъветва от форума - галиш го и му говориш докато те гледа, после му затваряш очичките и пак му говориш, за да разбере, че дори, когато не те вижда мама е там.Не знам обаче дали това ще подейства за по-голямо дете, което вече разбира.

# 19
Ето какво правя аз,дано ти помогне. Михаела от скоро си има едно много малко одеалце с главичка на мече в леглото .Когато й дойде времето за сън си попяваме малко и я слагам да спи,а тя си взема одеалцето , гушка го и така се приспива сама. Има моменти,когато помрънква и недоволства,но желания резултат е постигнат.И аз също смятам,че тя трябва да може да заспива сама,защото това е една малка крачка към самостоятелността.

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
моето мнение е ,че всяко дете си е индивидуално.в къщи всякой преспива кики по свои си начин.дядо и баба я носят на ръце, а аз и баща й я слагаме на коленете и я полюшваме.вечер заспива със шишето легнала до мен на леглото.няколко пъти съм се опитвала да я приспа като я сложа в кошарата, но тя се пръска от рев.а ме е страх да я оставя сама защото се набира на решетката и може да падне.и си мисля че при всяко дете идва момент в който то само започва да си заспива.и не би трябвало това да се налага от родителя.все пак това са бебета и имат нужда от топлинка до себе си Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 952
Много теми се изписаха по тоя въпрос и аз писах много , та даже спорихме за начините на постъпване ....Изобщо мналко уморително да се повтаря едно и също всякакс едмица почти ....нека някой да даде  линка към темите от този род ...

Общи условия

Активация на акаунт