Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №22

  • 46 136
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 711
Абсолютно съгласна с последното мнение. Щитовидната не е само ТСХ както казват ендокринолозите. Много повече влияят фТ3 и фТ4 на жлезата и начина по който се чувстваме. Аз бях с ТСХ 1,3, но и фТ3 и фТ4 бяха много високи и имах душене, силна умора, чувствах се ужасно. С четене, промяна на хранене, малко спорт и корекция на хормона нещата влязоха в норма. Просто се иска четене и пак четене.

# 691
  • Мнения: 79
Здравейте ,
 на 45 съм  , с един пропуснат цикъл септември  , на 14,10 пуснах хормони  .... 
Според вас ОК ли са
 

# 692
  • Мнения: 23 381
Ето ми хормоните, пуснати заради зацапването, 5 ден от цикъла, на 46съм:

# 693
  • Мнения: 247
момичета, вижте как се случи две снимки на изследвания една след друга. Може да ги сравните, вижда се, че и двете момичета вървят по една и съща пътека, както нас, в тази тема, но всяка от нас си има своя скорост на придвижване. Аз зная така: пре мено ФСХ < 20 и Естр. >20.
Антимюлеровия < 0,3 няма опасност от забременяване.
само, че тези хормони са толкова променящи се, в нашия период, че всеки месец може да ходят нагоре-надолу. И не показват нищо кой знае какво. Статистика, за нас самите.

# 694
  • Мнения: 3 167
ДХЗ-за предменопауза са хормоните.Резерва е изчерпан почти.Когато съм говорила с лекари за този проблем със зацапването са казвали,че така ще е на определена възраст.Не съм имала полип -доказано.И все така е в последните години.
Естрадиола е висок само при наличие на фоликули.Ако няма -не се вдига. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 29 100
Оф, и мен ми писна това мерене на хормони....сега на 21 от цикъла ден пак трябва до ходя. Явно щом не виждат друга причина мацането ще е от тях...ще трябва да го преглътна. Това да е!

# 696
  • Мнения: 3 167
Simple Smile Да не говорим,че прогрстерон се мери 7 дни след доказана овулация.Но предполагам за предменопауза не е толкова от значение деня.

# 697
  • Мнения: 492
И аз май съм натам вървят.Има зацапване ,но няма полип.На 41 г .съм.Утре има час за ендо ,за да коментираме хипото и Хашимото.Какво ще кажете за изседванията ми?Направени са 3 ден от цикъла.Този висок естроген опасен ли е?АМХ е много нисък,значи ли ,че съм в пред менупалза?
Какво мога да взема като добавка?

# 698
  • София
  • Мнения: 39 005
Ох, в голяма чуденка съм. Трябва ли ми цикъл?
Ако го оставя така, вероятно ще започне да прескача все повече. Ако пия билкова добавка ми идва, но съм супер подута, неспокойна - абе всички екстри.
Какво да правя? Толкова ли е страшно да спре? Ще имам ли много здравословни проблеми? Или ще съм ок?

# 699
  • Мнения: 3 167
Не знам на каква възраст си Simple Smile ,но ранната менопауза е проблем за сърцето и остеопорозата.

^^^
Естрогена не е висок-значи има поне 1 фоликул.Като настъпи овулация ще падне.Нищо опасно няма.Така върви всеки цикъл. Simple Smile .

# 700
  • София
  • Мнения: 23 208
Не знам на каква възраст си Simple Smile ,но ранната менопауза е проблем за сърцето и остеопорозата.

^^^
Естрогена не е висок-значи има поне 1 фоликул.Като настъпи овулация ще падне.Нищо опасно няма.Така върви всеки цикъл. Simple Smile .
висок е като за трети ден от цикъла.
по-нагоре пак в едните изследвания е висок.
трябва преглед.

# 701
  • София
  • Мнения: 39 005
Таман съм си. На 49.

# 702
  • Мнения: 3 167
Бамба излиза 94 в др.мерни единици-както се казва и за 1 не стига Simple Smile .Но може да е задържан,защото и прог.е нагоре. Трябва преглед разбира се ,но не е чак толкова висок.При мен така скачаше като тръгнат бързо да растат в началото и бях с ранна ову -8 ден.Било от ЕГН .
Рокстар,на приятелка и бяха казали /лекари/да пие ХЗТ  до 50 -да има цикъл.Но знам ли-може пък при теб да не спре изведнъж и да си изкара с прескачане година .

# 703
  • Мнения: 114
Ох, в голяма чуденка съм. Трябва ли ми цикъл?
Ако го оставя така, вероятно ще започне да прескача все повече. Ако пия билкова добавка ми идва, но съм супер подута, неспокойна - абе всички екстри.
Какво да правя? Толкова ли е страшно да спре? Ще имам ли много здравословни проблеми? Или ще съм ок?

Каква билкова добавка пиеш за цикъл?

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И аз имам нужда от съвет. На 52 съм. последния нормален цикъл беше юли месец. Август бях на гинеколог, всичко било в норма, прокърви само в деня на прегледа, сега като ви чета явно е от вземането на цитонамазката.
Имам и хашимото и хипофункция и ИР, пия хормон и уж там всичко е както трябва, но от седмица гърдите ми са надути, зърната са твърди и болезнени и това адски ме изнервя.
Решила съм ако не мине до края на седмицата в понеделник да ходя при личната, защото нямам идея при какъв лекар да ходя. Някоя от вас била ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт