Географски език ли е?

  • 649
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 618
Здравейте, пусках и друга тема, но понеже има развой на нещата реших да пусна и нова. Преди месец забелязах вида на езика си и тръгнах по доктори. Посетих трима зъболекари, УНГ и дерматолог. Запазила съм час и личево-челюстен хирург. Притеснява ме по-червеният участък. Всички до тук смятат, че няма проблем. Зъболекарите го отдават на остри ръбове на зъби (от тази страна всички зъби ще бъдат облечени наесен, тъй като някои от тях са паднали, а други трябва да се излекуват) и металните пломби. УНГ-то мисли, че езикът ми има този вид от стомашния рефлукс. Пия назначени от него лекарства за стомаха и витамини за лигавицата. Ефект кой знае какъв няма.
Дерматолога смята, че е географски език. Тези от вас, които имат такъв език могат ли да кажат дали е това. Аз знам, че петната при нега обхващат целия език, а при мен е само от ляво. Появяват се бели петънца, разрастват се като петно, обградено с бяло с направилна на форма, след това изчезват и се появяват отново горе-долу на едно и също място. Все едно се лющи най-горния слой на езика. Болка и дискомфорт нямам, но папилите са ми малко по-набъбнали.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 04 авг 2023, 13:26 от pepina812

# 1
  • Мнения: 988
И на мен също ми изглежда като географски език, има различни видове от тях. Щом всички лекари са ти казали, че няма причина за притеснение, значи може да се успокоиш.

# 2
  • Мнения: 12 027
Ами обложен е този език. На какво се дължи - не знам, но аз имам географски език - това е език, който е прорязан/ нацепен и при предене цепнатините се разтварят. Затова го наричат географски. Не е болезнен, но е по-чувствителен към вкусове и аз например не ям люто и не пия концентрати.

# 3
  • Мнения: 618
Здравейте, миналия четвъртък бях на преглед при лицево-челюстен хирург в Пловдив. Той е категоричен, че това на езикът ми не е нищо лошо. Смята, че е географски език. На въпросът ми не трябва ли целият да е обхванат, ми отговори, че това не е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт