Помощ труден избор с името

  • 5 652
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте чаровни маминки!
Въпросът е следният януари месец 2024год ще се роди нашето бебенце и тъй като избора с имената ни е малко труден реших да се обърна и към вас да изкажете вашите предложения.  Бебчето ще бъде кръстено на моята майка която се казва ВАЛЯ,  но както се сещате името не ми допада. Давайте вашите предложения за момиченце😊
Благодаря предварително на всички,  бъдете красиви и обичани😘❤️

# 1
  • Мнения: 5 546
Ако детето е Валерия или Валентина, спокойно може да бъде прието, че е кръстено на баба Валя. Simple Smile Красиви имена са за мен. С В още харесвам Виктория, ако не Ви притеснява масовостта на името напоследък (мен лично това ме отказа). Други имена с В - Вержиния, Владислава, Владимира (последните две на мен лично не ми допадат в женски вариант). Успех и пухкаво бебче на финал!

# 2
  • Мнения: 6 252
Валерия, Валентина.

# 3
  • Мнения: 25
Ако детето е Валерия или Валентина, спокойно може да бъде прието, че е кръстено на баба Валя. Simple Smile Красиви имена са за мен. С В още харесвам Виктория, ако не Ви притеснява масовостта на името напоследък (мен лично това ме отказа). Други имена с В - Вержиния, Владислава, Владимира (последните две на мен лично не ми допадат в женски вариант). Успех и пухкаво бебче на финал!
Много благодаря ❤️

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
И от мен Валерия или Валентина.
Може да е Виктория, Виляна, Виолета, Виола, Виржиния, но на мен лично не ми допадат.
Вероника ми харесва.

# 5
# 6
  • Мнения: 29 344
Валерия или Валентина все ще е на баба Валя. Вариант е Владимира, Владислава, Велимира.

# 7
  • Мнения: 1 112
Валерия от мен за "очевидните" на баба Валя.

Велизара много харесвам, с малко въображение и то може да е на баба Валя. Василена - също.

# 8
  • Мнения: 1 228
Вяра.
Не виждам смисъл от вариациите на името Валя, след като не ви харесва, ако на галено пак ще наричат детето така.

# 9
  • Мнения: 1 017
С В може и Вивиана, Вероника. Ако не ви харесва името Валя, по-добре си измислете име, което ви харесва.

# 10
  • Мнения: 12 780
На първо четене човек веднага се сеща за Валерия. На мен много ми харесва, а може пак да й викате Валя.
Малко по-странно е името Вилма, познавах една жена с това име и беше толкова красива, че от там и името ми се струва магическо. На английски ще се чете Уилма, като в семейство Флинтстоун.
Още, неизброени до сега в темата:
Виолета
Ванина
Веселина

# 11
  • Мнения: 13 809
Не виждам смисъл от вариациите на името Валя, след като не ви харесва, ако на галено пак ще наричат детето така.
Много адекватна забележка!

# 12
  • Мнения: 783
Благодатна е буквата "В"
 Аз много харесвам Вяра, Валерия, Виола.
 Други,  които са хубави, но не са ми първи избор- Вероника,  Виктория, Велина.
 Ако харесвате по традиционни и дълги имена - Велислава, Велизара, Владислава, Владимира.
 По-нестандарни- Вая, Ваяна, Вивиан. Имам позната, носеща името Владия.

# 13
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
Първото което ми хрумва са Валентина и Валерия, които са най-близо до името на бабата.

Ванеса, Василена, Василиса, Василия, Ваяна, Весела, Велислава, Владимира, Вихра, Виолета, Велизара, Велимира

# 14
  • Мнения: 3 033
За мен човек, носещ името Виолета, Вихра, Виктория, Велислава, Владимира и т.н. всички изброени не е кръстен на баба Валя. Това са имена, които нямат нищо общо с името Валя, освен първата буква - В.
Кой как ще го възприема вече е друг въпрос. Валя-Валентина.

Общи условия

Активация на акаунт