Съпруги на военнослужещи - 32

  • 21 147
  • 562
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 183
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА С НАЙ-ГОТИНИТЕ СЪПРУГИ!
А сега малко полезна информация свързана с Министерството на отбраната

1. Министерство на отбраната на РБългария  - https://www.mod.bg/bg/
2. Вестник "Българска Армия" https://armymedia.bg/%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b8%d1%8f
3. ИА "Военни клубове и Военно-почивно дело" - http://militaryclubs.bg/
                  -Телефони централа София - 02/92 21705, 02/92 21757, 02/92 21759 за почивки в страната
                                             02/ 92 21765 за почивки в чужбина

4.  Телефони на ВПД-та:
          - - хотел Хармония в Пампорово - 030958226
  - - хотел Олимп в Боровец  - 07128/3060 07128/3087

         - - ВПД Сарафово - тел. 056 /873015 - https://www.facebook.com/groups/387560963435/

         - - ВПД Несебър - https://www.facebook.com/vpd.nesebyr

         - -  ВПД Созопол- 0550/ 22389 - рецепция

          - - ВПК Рибарица - 06902 2301

          - - Военен санаториум КАЛЕРОЯ-Хисаря - http://hisarbg.com/Catalog.aspx

          - -Хотел Адмирал - 052/361924

          - - Хотел Флагман- 052/387695


ПРИЯТНО ПИСАНЕ!
[/b]

# 1
  • Мнения: 3 046
Привет в новата тема!
На мен ми предстои отпуска, но едва ли ще стигнем за втори път до морето. И да си почивам в нас, няма да ми е зле. Само готвенето ми е досадно, а пълнеенето от яденето пък още повече!
Стискам палци и аз!

# 2
  • София
  • Мнения: 8 375
Да ни е честита новата 32 тема! Да я изпълним с весели случки, с хубави новини, с приятни спомени и споделени  мечти за идните дни. Пишете, споделяйте, както виждате МИС Ю е на поста си. Няма пропуск при нея! Hug
Благодаря ти, МИС Ю, че се потруди пак да си имаме нашето военно блокче. Нека да ухае на кафе, нека се чува весел смях, да заформяме приятелски седянки.
ЛУННО ЦВЕТЕ, мен едно време не искаха да ме запишат, защото бях на 66. Ти пък си млада. Още малко като порастеш, ще те приемат в Университета за студенти в късна зряла възраст. Grinning
ДУНДИ, мисля, че няма да бъде проблем, ама и ти си още много малка. Stuck Out Tongue Winking Eye
СГГ, СЕТИ_БЕТИ, HugHug
Лека нощ, прекрасни!

# 3
  • Мнения: 965
Добро утро от мен! Бързам да се запиша за да не изпусна нещо.

# 4
  • Мнения: 2 413
Добро утро! ☕️
Не пропускайте възможността за
щастие между изгрева и залеза...

Мис Ю, благодаря за темата!
Фло, ама ти наистина си машина!!! Шапки долу! Честит рожден ден на щерката - да ти е здрава и щастлива!
Вчера пазарувах, ходих на басейн, на гости, а днес ще трябва да се разкрася и да готвя - утре ще посрещам гости. Хич не ми се готви в жегата, но ще го преживея Stuck Out Tongue Closed Eyes.
Димитрова, имаш палчета от мен!
Дунди, ти не се спря Laughing - радвам ти се и се надявам да се видим все някой ден!
Щастлив летен ден!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 659
Добро утро и от мен!
Днес съм последно нощно и от утре почти три седмици в почивка!!! Най-после. Днес се връщат и момичетата в къщи! Забравила съм да съм без децата, три-четири дни ми беше едно празно и пусто.
Тук е прохладно, дано задържи така! Обичам лятото и топлото, но това в последните две седмици не.
Поздрави!
Фло, тази година имаме записан студент на 79 години. Започва на есен.

# 6
  • Мнения: 1 605
Хоп и аз в новата тема, благодаря за палчетата ще ви пиша кога да ги пускате

# 7
  • София
  • Мнения: 8 375
Здравейте, прекрасни! Привет от наше село! Дойдохме със сина и внука, утре ще си прибера гаджето.
Днес освен, че е Преображение Господне и лятото се обръща към зимата, имаме и празник в семейството. Дъщеря ни порасна с още една година. ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, благодаря ти за пожеланията!
Пиша си лекциите, те ще са ми полезни и за моя проект. Записвам си идеите, които ми идват, за работата с хората от късна зряла възраст. Защо да не използвам и идеи, които вие можете да ми подскажете?
ДИМИТРОВА, дано имаш късмет с нашите палчета. желая да ти се сбъдне това, което искаш.
МАГИ, с какво ще запълниш трите седмици почивка?
РАДИНКА, защо ставаш толкова рано в почивните дни? Гледам, писала си ни в тъмни зори.
СЕТИ_БЕТИ, юначето при вас ли си е или сте го командировали някъде?
СГГ, за теб днес е чувалчето с прегръдките. HugHugHug
Сега ви гушкам и ви желая спокоен, прохладен следобед.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 659
Фло, най-после ще запълня лятото с мои любими неща. Два дни ще ходим на басейн с момичетата и после отиваме само с малаката и половинката на къмпинг Чайка до 20-ти. И то толкова е, на 24ти пак съм на тръстиката.
Надявам се, че до 11ти ще се намести разместването лята и зима (преображенско) и обръщането на морето (илинденско) и морето да е спокойно, че там е много откршто и ако морето е бурно е много зле.

# 9
  • Мнения: 2 183
Фло, честит празник на вашето момиче, да е здрава и все така успешна! ❤️
Димитрова, стискам и аз... Дано всичко стане, както го искаш!
Радинка, какви са тези ставания в Неделя посред нощите....днес снаха ти (както и аз де...🙄) спахме до 10... Май ще ми я върнеш таз снаха поспалива още скоро скоро Joy
Маги, имам си аз един дребен грях пред теб, ама нека се върнем от морето и ще се извинявам тогава Hug приятна отпуска и хубаво да си изкарате!
Дунди, да не изтървеш новата темааа,че лесно ще пусна да те издирвам Joy
Сгг, Дафиново листенце и Сети прегръдкии за вас Hug
Ние вчера бяхме на рожден ден на една малка 4 годишна приятелка, следобяда беше много горещо и мина в занимания вкъщи на климатика.... Понеже всеки ден шофирам до работа и по задачи, реших че този уикенд не искам да ходим до никъде далеч, за да шофирам, исках да си почина ден два... Та накрая стана така,че с дребчето спахме двете до 10ч...това не ми се беше случвало сигурно от 5-6 месеца насам да се наспя хубаво уикенда. После по магазини ходихме, за някои неща и сега вече всички по леглата за следобеден сън, а аз съм решила да вадя кутията с лекарства и да прегледам сроковете, също и да направя списък какво да взема с нас на морето...
Вие носите ли лекарства на пътуванията си? Какви са вашите препоръки за видове лекарства за път?
Следобяд започвам и стягането на багажа на дребка, че тя май ще има най-много тоалети и аксесоари като се замисля Joy
Приятен следобяд от нас! 🌞

# 10
  • Мнения: 880
Здравейте, момичета!
Мис Ю, благодаря ти, че отново се погрижи за нашия уютен виртуален дом. Предишната тема сме я започнали на 2 ноември 2022. 9 месеца ли сме писали? Дано сега пишем повече.Hug
Димитрова, стискам палчета и аз. Дано да има добри новини.
Фло, на хубав празник си родила дъщеря ти. Да ви е жива и здрава, удовлетворена и щастлива! Ще чакам още 15 - 20 години, за да се запиша на лекции при теб.
Миналия месец децата бяха на ВПД Несебър, много са доволни от всичко в базата.
Аз от днес съм на джаз фестивал. Обичам това време от годината.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
МисЮ, чета, но мразя да кълва по телефона. За лекарства нося. Винаги имам нещо за разстройство, за температура, а когато девойката беше малка, имах и капки за уши. Но и зависи къде отивам. Тук в Несебър има две аптеки наблизо, та всичко мога да купя на място.
Фло, честит рожден ден на лъвица та. Жива, здрава и много успешна.
Маги, ходите ли на Иракли? Когато морето на Чайка е бурно, отиваме на Иракли, ситен пясък, плитко море, любим плаж ни е.
На нас ни остават още 3 дни в Несебър, но вече има планове за обиколка на Северозапада, където не съм ходила, после един дълъг уикенд на Рибарица и в края на октомври отиваме на гости на приятел на ММ в Мадрид. И после... няма повече отпуска.
Прегръдки за всички.

Последна редакция: нд, 06 авг 2023, 21:43 от dundi73

# 12
  • Мнения: 965
Димитрова имаш и мойте парчета. Относно ставането рано,от доста време съня ми го няма. И да си признае честно станах в 2:30 . Нз на какво се дължи но вече повече от два месеца съня ми го няма и съм като пребита. Мис Ю благородно завиждам за съня Ви. Иначе и зетко ти е ранобудник ,най - късно става в 7:00 сутринта но това е доста рядко явление😂 Фло ,честита ,здрава и целеустремена да е рожденичката! Прегръдки за всички.

# 13
  • Мнения: 911
Привет!
Flo 51, здраве, късмет, мечти, успехи, усмивки за рожденичката ти.
dimitrova8002, палчета и от мен.
Мис Ю, подвижна аптека сме. 😂
Аз съм добруджанка от четвъртък. Няма по-хубаво от Добруджа!😉
Отпуска съм ок. 10 дни.
Поздрав ... 🤗


Лека и приятна вечер!

Последна редакция: пн, 07 авг 2023, 07:50 от СГГ

# 14
  • Мнения: 1 605
Добро утро
Мис Ю аз нося цяла аптечка: за температура, за разстройство, повръщане, против кашлица, инсталатор и препарати за инсталация. 10 дни преди почивката и по време на цялата почивка давам и на двете деца по 1 хапче Инфлуцид, вит Ц и пробиотик
Ние се готвим за дълъг уикенд в планината в района на Смолян. Набелязала съм няколко пещери  но да видим колко ще ни стигне времето.
Хубава седмица на всички

Общи условия

Активация на акаунт