Хроничен запек

  • 3 273
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Здравейте, моят проблем със запека е почти от година.
Миналата година долу горе по това време полуих някакво възапление ( от рода на цистита), ходих на уролог,които като му казах какви са ми оплакванията ( все едно постоянно ти се пишка и постоянен дискофорт ниско долу) пусна ми урина в която не се отрази нищо и заключи , че проблема ми е гинекологичен.
Ходих на гинеколог мускахме микробиология и цитонамазка нищо.Пих ципрофлаксацин, уринал и още нещо имаше но не се сещам как се казваше.Този дискофорт продължи около 2 месеца и след това изчезна незнайно от какво.От тогава обаче ми остана един проблем ,много трудно изхождане ( все едно не може да премине през ануса, извинявам се за описаното звучи гнусно но е така, понякога имам чувството, че си стой там и не може да излезе, много е не проятно). И преди съм имала проблеми с изхождането преди години пиех почти постоянно чай за отслабване, не толкова за отслабване колкото ми помахаше за изхождането.Моля за мнения как сте се справили с проблема.Благодаря предварително и бъдете здрави.

# 16
  • Мнения: 13
Здравейте,
И аз съм с запек вече 4 месеца , вследствие на което получих фисура .Ходих при гастро,и трима проктлога.Мазала съм фисурата с какви ли не ,,скъпи ,,кремове  Левораг,Долопрокт  и сега си слагам един крем ,приготвен в една аптека от фармацефти ,уж специално за фисури и съжалявам за това ,защото в интерес на истината ,човек трябва да си нормализира изхожданията ,в това се крие разковничето .За съжаление ,при мен това вече 4 месец не се случва .Приемам ледиечи  ербе почти месец в момента ,преди това различни лаксативи и разхлабващи .Имаше ефект ,но не винаги .Дори съм прибягвала към клизми ,за да се изходя,защото не винаги препаратите действаха .Виждам се в чудо.Храня се здравословно,пия вода ,спазвам режими и не и не ,проблема си стои .Както се изрази една потребителка по долу , просто ,,не иска да излиза ,, ....🥺Не съм вземала пробиотик никакъв до момента ,а мисля ,защото той ще ми подобри перисталтиката,нещо което нито един лекар не ми включи в терапията ( толкова ги и интересува, впрочем)

# 17
  • Мнения: 309
Здравейте,
Заради хроничен запек и болки в дебелото черво направих 2 пъти колоноскопия - при първата през август  са ми махнали един полип на краче 2 см, като са оставили по-малките, тъй като не е стигнала упойката и за тях. Сега на 07.11. направих втората, при която са махнали 3 малки. Професорът каза, че червото ми е смъкнато и много нагънато. Поради тази причина запекът ми е вечен спътник. От постоянно пиене на лаксативи имам меланоза на дебелото черво.. Вече една седмица след манипулацията пак трудно ходя до WC, и пак имам болка отляво, съпроводена с усещане, че нещо мърда там. Вече не зная как ще е занапред... Храня се с течни, кашави храни и пия много вода, но това не ми помага. Изписаха ми дулкософт, цинарикс, ензимил и но-шпа. За запека сега пия дулколакс на капки, но докога така....
Досега съм пробвала алое, ленено семе, овесени трици, натуралакс, лактулоза-мип, ле диечи ди ербе, натуралакс, шоколадчета, зелен чай, гръцкия конфитюр  - на практика съм пробвала кой каквото ми каже, но всичко с краткотраен ефект.
Като питах професора как ще я карам нататък, ми каза "пак така".
Наистина не издържам от тоя постоянен дискомфорт и болки. Много ще се радвам ако  някой да сподели как се е отървал от това нещо, защото този дискомфорт ми обърка тотално ежедневието - на практика няма минутка без тези усещания....

# 18
  • Мнения: 5 690
За смъкването на червото коментирана ли е оперативна намеса?
Всъщност жена ли сте?

# 19
  • Мнения: 309
Да, жена съм. Професорът (Росен Николов в Иван Рилски) каза, че не вижда смисъл от такава  интервенция засега.

# 20
  • Мнения: 5 690
И аз съм в тежък запек. Колоноскопия минах август, махнаха полипи, не са записали особености на червото в документацията. Не съм била при професора.
На мен също ми казаха меланоза заради лаксативите.
Помагаше ми магнезиев цитират, пих три месеца и сега се мъча с месец  почивка. Само чакам да мине и го започвам отново.
Киви помагало, аз не обичам и не мога да го ям.
Лактулозата не ми понася, натуралакс сякаш също не е моето, алоето действаше но заради меланозата не мисля да го пия.
Аз имам проблем с гастрит и рефлукс и с гадене, затова доста съм ограничила зеленчуците. Трици и подобни  ми предизвикват сериозен дискомфорт.
В краен случай ползвам изилакс свещички, ако 2-3 дни н се случи.

# 21
  • Мнения: 958
Бихте ли споделили по колко мг магнезиев цитрат вземахте и в какъв режим на прием?

# 22
  • Мнения: 5 690
Солгар, 2*200 наведнъж, веднъж дневно.

# 23
  • Мнения: 13
Добре  момичета,но вашите лекари казват ли ви от какво е този хроничен запек ?? Някакво реално обяснение дават ли ви ? Мен ми казват ,че моя запек който вече е половин година ,бил от наличието на фисурата ,което е пълна глупост според мен .

# 24
  • Мнения: 5 690
Аз не приемам много фибри, не ям кисело мляко за бактерии, може да се предположи, че е от това.
Обаче аз запек имам цял живот и преди години съм консумирала и мляко и големи салати.

# 25
  • Мнения: 37
Добре  момичета,но вашите лекари казват ли ви от какво е този хроничен запек ?? Някакво реално обяснение дават ли ви ? Мен ми казват ,че моя запек който вече е половин година ,бил от наличието на фисурата ,което е пълна глупост според мен .

Оправи фисурата и няма да има запек. Имаш спазъм неволеви на вътрешния свинктер. Най-вероятно и папила. Оперирай я и ще се оправи всичко Simple Smile

# 26
  • Мнения: 45
Здравейте! От години страдам от хроничен запек. Имало е период, в който съм ходила веднъж на 2 седмици. С правилен режим,вода и спорт успях да увелича интервала на ходене- веднъж на ден, най-много през ден. Но все още изпраженнията ми са обемни и понякога ме разкървавяват. Взех си едни билки при хроничен запек, но ме притеснява да не привикна към тях и да унищожа ефектът, който съм постигнала.
Здравейте,

Проблемът запек аз случайно открих как може да бъде преодолян - поне при мен така се случи и сега ми се оправи метаболизма. Откриха ми непоносимост към глутен и трябваше да намеря заместител на белия хляб, който дотогава ежедневно консумирах. В последните седмици преди да променя режима си се изхождах веднъж на 5-6 дена, което е много рядко. Открих един хляб с киноа 350 грама без глутен на фирма Балвитен (Balviten) от магазин ХИТ и магазин ВМВ. По-скъп е, но си струва - около 7-8 лева варира цената му. Откакто го консумирам редовно се изхождам всеки ден поне по 1 път. Насърчавам ви да пробвате и да видите дали ще се подобри състоянието ви. И, разбира се, изследвайте се за непоносимост към глутен - при мен се оказа, че имам.

# 27
  • Мнения: 898
Лилия238, кое точно изследване доказа тази непоносимост?

# 28
  • Мнения: 45
Лилия238, кое точно изследване доказа тази непоносимост?
Здравейте, в лаборатория Рамус направих пълния тест за хранителна непоносимост чрез кръвна проба. Излязоха няколко непоносимости към храни, включително към глутен.

Общи условия

Активация на акаунт