Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, Моля ви за помощ.
Казвам се Васко(16 години).
 Баща ми започна да припада от 2020 година. Той е на 45 в момента и вече има около 7 -8 припадъка.
По време на всеки припадък викаме бърза помощ и след това стои в болницата по 3 дни на системи. Правим ЕЕГ след всеки припадък и не могат да докажат, че е епилепсия. Правили са скенер, доплер и нищо.Правили са ЯМР на шийни прешлени и няма нищо. Ходили сме на 5 различни невролога и му предписват различни дози хапчета ( които не действат щом продължава да припада, но все пак при последния се съвзе по-лесно от останалите). Ходихме на кардиолог, кардиограми, правихме му изследване с контраст и нищо ( не съм сигурен как се казва изследването ,но проверяваха дали няма стеснения ).
Провериха го за сънна апнея и сега спи с апарат, но казаха ,че не е много тежък случай . Правили сме всякакви кръвни изследвания и освен нисък витамин D няма други отклонения. Според всякакви изследвания е здрав, по -здрав и от мен сякаш. Мислехме ,че има диабет ( дядо имаше) , защото има голям корем ( 104 кг е , 177 е висок)., но холестеролът му е нормален и всичко е в норма. Няма и инсулинова резистентност.
Мерили сме кръвното по схема и е нормално към леко високо понякога ,но много много рядко. Вдигал е кръвно няколко пъти , но не е хипертоник и въпреки това пие лекарства за високо кръвно в момента. Пие една шепа хапчета и много се ядосва, че няма подобрение. Вече не му се ходи по доктори, отчаян е и не вижда смисъл.
Не пие, но пуши в момента. Беше спрял и пак припадна и реши ,че пак ще пуши.
Ходихме на биорезонанс, казаха,че може да е тения направихме кръвно изследване и е отрицатетелно. Забелязахме ,че понякога преди да припадне става неадекватен за известно време ( 30 секунди) , понякога казва дума преди припадък. По време на припадъка издава звуци подобни на епилептичен пристъп, но докторите са категорични, че не е епилепсия. Когато припадне си гълта или прехапва езика, изпуска се , има силни конвулсии (като
гърч ) ,не помни нищо след това. Също така забелязахме, че припада докато е седнал или като стане.
Пример: Първият припадък се случи през 2020 година. Припадна докато седеше на масата и ядеше. Чух странен звук и отидох да проверя какво се случва. Заварих го да се свлича на земята и да се гърчи. Друг пример : седи си на стола и работи на компютъра , става да си налее вода и припада веднага .
 Друг пример: след припадък идва бърза помощ и го взимат. На сутринта мама отива на свиждане и й казват, че е направил още няколко припадъка, но не знаем колко ( 2 или 3). ЕЕГ са без промяна.
Аз както и цялото ми семейство сме в постоянен стрес и не го оставяме сам. Не шофира вече, защото е опасно. Не желае да е зависим от нас, а ние постоянно се притесняваме за него. Възможно ли е всичко това да е само от стрес? През 2019 почина баща му, а бяха много близки. След това имаше проблеми с работата и предполагам всичко това се отрази.Единственото,което е проблем при него е, че го болят краката ( поне от 20 години може и повече). Не може да стои много прав и не обича да ходи. Посещавали сме лекари за този проблем и нищо.
Вечер се поти много докато спи (независимо каква е температурата). Ако съм допуснал някъде грешки, извинете ме.
Моля, дайте съвет за доктори- къде и какъв вид.
За други  изследвания,които сме пропуснали да направим. Мисля ,че описах всичко дотук ,но може да съм забравил нещо.
 Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 332
Чичо ми припадаше, казваха, че е епилепсия, докато не откриха рак на белия дроб и разсейки в мозъка, които са били причина за припадъците. Оперираха го и ги изчистиха, припадъците спряха, мина химиотерапии, сега уж е добре.

# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 115
Здравей. Татко ми е с припадъци от време на време. Казва, че започва да ги получава след травма на главата след каскада с мотор на младини. Изследванията всичко винаги му е идеално(ходи на задължителни прегледи два пъти в годината някъде в кв Младост/София).
Преди години го вписаха, че има епилепсия. Припадъците са точно както ги описваш ти - гърчове, пяна от устата, издава като викове и др.
Пие Депакин. Кола, шоколад, кафета, аспирин са противопоказни. Не бива да вдига температура.
Ако има нещо, с което бих била полезна - пиши.

Последна редакция: ср, 09 авг 2023, 21:24 от proletno cvete

# 3
  • Мнения: 529
Здравей! За това изпотяване вижте TSH дали не е ниско и преглед при ендокринолог. Не знам дали има връзка с припадъците, но е хубаво да се провери.
Биорезонансът много зависи къде се прави. Там нещата, които показва не винаги могат да се хванат от кръвни изследвания. Имай го предвид.
Има едно изследване - Термовизуална диагностика, може да се провери дали би могло да покаже нещо повече. Ако решиш пиши ми за повече информация.

# 4
  • Мнения: 4 808
Дъщеря ми започна да получава припадъци на 16 години, един-два пъти и с гърчове. Нищо не откриха, всички изследвания бяха в ред, казваха, че може би се случва понякога рязко да паднат кръвното и кръвната захар, да носела нещо сладко в чантата си, бонбон например и да го вземе ако се почувства зле. Един лекар изказа съмнения за епилепсия, но изобщо не беше сигурен. Миналата година, на 34 години, забременя, едва тогава ѝ дадоха някакво обяснение, което аз много не го разбрах. Нещо на едната клапа на сърцето, което много хора го имали, но не знаели, но било възможно да е от него, някакъв вроден лек дефект. Но през последните години припадъците почти изчезнаха.

# 5
  • Мнения: 765
Ендокринолог посещаван ли е? Да не е диабет? Да прави хипогликемии?
Другото, което се случи при моя баща - смениха му клапа на сърцето. Също имаше няколко припадъка преди това.

# 6
  • Мнения: 8 266
Баща ми беше с миокадиопатия (проблем със сърцето)
Случваше се, след като е седял и стане рязко да припадне.

# 7
  • Мнения: 47
Ако всички изследвания са нормални може да се касае за неептилептични психогенни кризи. Потърсете на английски има доста материал в нета. Получават се при стрес или след сериозна травма.

# 8
  • Мнения: 9
Ендокринолог посещаван ли е? Да не е диабет? Да прави хипогликемии?
Другото, което се случи при моя баща - смениха му клапа на сърцето. Също имаше няколко припадъка преди това.

Бяха на ендокринолог и нищо.  Изследваха щитовидната и всичко е в норма.Няма диабет или инсулинова резистентност . Бяхме на кардиолог (2 пъти при различни)  правиха изследване с контраст ( за да видят дали има стеснявания запушвания и т.н.) и казаха ,че всичко е наред.
Няма падания или травми преди да започне с припадъците.

Последна редакция: вт, 22 авг 2023, 14:11 от Mania4katas

# 9
  • в пералнята
  • Мнения: 1 008
Не видях да е правено ямр на главния мозък. От там започнете.

# 10
  • Мнения: 410
Няма как на ЕЕГ да не са засекли активност, но не знам, какво точно са ви обяснили на вас. Както го описвате си е точно епилепсия - с прехапване на езика, с изпускане, гърчове.
Имайте предвид, че хапчетата, които се изписват при Епилепсия се пият постоянно години наред. Но въпреки това няма гаранция , че няма да има пристъп с гърч.
Пристъпите се провокират от много неща - алкохол, стрес, кафе, дори някои храни.

# 11
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 115
Авторе/ке, интересувам се какво е развитието по случая с баща Ви?

# 12
  • Мнения: 9 486
Прочетете за "синкоп".
Нашият син като малък имаше припадъци и се оказа именно тази диагноза (израсна го)- не е страшно, ако е това - просто да не става рязко.

# 13
  • Мнения: 2 480
д-р Весела Хинкова

Общи условия

Активация на акаунт