Подпухване и отляпяне при боядисване

  • 439
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 383
Ситуацията е - панелен апартамент. Стените и таванът са покрити с фибран и е шплаковано с норгипс. Грундирано е. Таванът е боядисан с леко сребърни йони, а стените с - леко интерин. Подпухва на места или направо се отлепя боята. От какво може да е? Стените на едната стая още не са боядисани. Да продължим ли с леко интерин-а или с нещо друго?

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 15:22 от Neznam86

# 1
  • Мнения: 40 924
Ako грундът е хванал стабилно просто не трябва да се случва. Нещо в боята не е наред. Подобни ефекти може да има при негрундирани стени ако са прашни. На мен ми е много странно.

# 2
  • Мнения: 46 518
Изчачакахте ли да изсъхне добре м/у отделните етапи? Това ми се е случвало с един латекс, който съхнеше много бавно. Дори след 1-2 дена изчакване, пак не се получаваше добре навсякъде. Не помня марката, че беше преди години, но в крайна сметка свалихме всичко и повторихме с друг.

# 3
  • Мнения: 10 416
Не е изсъхнала добре шпакловката или е боядисвано 2ра ръка латекс, без да изсъхне хубаво 1вата.
И с двете боядисвах преди няколко месеца без проблем.

# 4
  • Мнения: 383
Не е изсъхнала добре шпакловката или е боядисвано 2ра ръка латекс, без да изсъхне хубаво 1вата.
И с двете боядисвах преди няколко месеца без проблем.

Следвахме инструкциите на продуктите. Даже в повечето случаи е изчакано повече отколкото пише. Вие колко изчаквахте и за двата латекса преди да нанесете втората ръка?

# 5
  • Мнения: 10 416
Аз мажа стените веднъж, после повтарям откъдето съм почнала.
Обикновено около час-два между двете ръце, според големината на стаята.
Само боята ли пада или с мазилката? Има ли мрежа между фибрана и шпакловката? Щом се люпи, нещо го навлажнява отдолу. Остава да е нещо със шпакловката? На тавана пак ли така става?
Пробвайте някъде на друга стена, без фибран?

# 6
  • Мнения: 383
Аз мажа стените веднъж, после повтарям откъдето съм почнала.
Обикновено около час-два между двете ръце, според големината на стаята.
Само боята ли пада или с мазилката? Има ли мрежа между фибрана и шпакловката? Щом се люпи, нещо го навлажнява отдолу. Остава да е нещо със шпакловката? На тавана пак ли така става?
Пробвайте някъде на друга стена, без фибран?

Един вид като на парчета парцали пада, не мога да преценя само боя ли е или и шплаковка. Има мрежа с лепко универсал е сложена. Норгипса е отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт