АБКМ или ходенето ни по мъките

  • 4 778
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Имам пред вид че никъде наличието на АБКМ НЕ Е противопоказание за поставянето на КОЯТО И ДА Е БИЛО ваксина, просто защото между вероятна постваксинална реакция и АБКМ НЯМА нищо общо.
АБКМ не увеличава шансовете на едно дете по-тежко да понесе една ваксина.
Който твърди обратното, просто не е наясно с основни неща. Така си е...

Е, ако ползвате Бг ДТК, може да видите "букет" странични реакции дори и при здраво дете. Но ДТК не се ползва вече от десетилетия. Ползва се безклетъчната коклюшна ваксина в състава на ДТаК.
Но тук говорим за съвремени и качествени ваксини.

# 16
  • Мнения: 549
Имам пред вид че никъде наличието на АБКМ НЕ Е противопоказание за поставянето на КОЯТО И ДА Е БИЛО ваксина, просто защото между вероятна постваксинална реакция и АБКМ НЯМА нищо общо.
АБКМ не увеличава шансовете на едно дете по-тежко да понесе една ваксина.
Който твърди обратното, просто не е наясно с основни неща. Така си е...

Е, ако ползвате Бг ДТК, може да видите "букет" странични реакции дори и при здраво дете. Но ДТК не се ползва вече от десетилетия. Ползва се безклетъчната коклюшна ваксина в състава на ДТаК.
Но тук говорим за съвремени и качествени ваксини.

Как може да твърдите, че между АБКМ и ваксините няма връзка?  ooooh!
Не съм "специалист" като Вас, но знам, че алергиите са реакция на имунната система!!! Всяка ваксинация атакува жестоко имунната система и преди организмът да си създаде имунитет към съответното заболяване, имунитета отслабва и това е един допълнителен стрес за него, което може да доведе до силни нежелателни реакции. Не знам защо това, не го пише в дебелите книги, които четете ? Аз лично съм го чула от много лекари. Отлагат се ваксини, заради алергии и то много редовно. Да оставим на страни въпроса, че сега в грипния сезон е абсолютно противопоказно.

Vesito детето само може да спечели от това, че са му отложили ваксините. Ако не му ги сложат изобщо ще е най-добре. Но това е друга тема.

А това дали е доказана или не тази алергия моят съвет е за всеки случай подложи детето на диета поне до годинката, след това при захранване дано да е добре! Ако има алергия, шансът да я преодолее е по-голям ако започнете рано с диетата, за да не се усложняват нещата. А алергиите за съжаление трудно се доказват  Sad

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
няма смисъл да споря


офф: ти все едно за първи път се сблъскваш с Пилето. Rolling Eyes
Предполагам, че би трябвало да си разбрала, че с него е все едно да спориш с радио.

И ти си посетила най-големите простаци лекари, които според така добре известния ми "педиатър" не са никакви лекари, а профани, няма смисъл да си хабиш клавиатурата, никога няма да успееш да ги надприказваш.

не ми казвай, че това ти е първи контантк с него.

 Peace

# 18
  • Мнения: 8 585
@nadejda.v.l

Пишете неща, които не разбирате.
Нещата стоят точно така, както съм ги написал.
Ето тук може да прочетете по подробно по темата:
http://www.immunize.org/catg.d/rules1.pdf

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има новооткрит форум, в който действително практикуващ педиатър дава консултации.

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
На дъщеря ми й поставиха диагноза АБКМ, когато беше на 50 дена. Беше се изринала цялата. Не съм кърмила, изписаха ни Фризопеп, тя много го харесваше.
Като стана на 5-6 месеца, започнахме захранване с обикновено АМ, при нас специално беше Фризо 1. На 8 месеца някъде вече беше напълно израстнала алергията.
От алергията вече няма и следа. Слава Богу. Нейните имунизации също бяха отложени, а от имунизация против Коклюш е трайно освободена.

Пожелавам бързо и безпроблемно израстване на алергията.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Благодаря ви за съветите   bouquet

Не исках темата да предизвиква спор Peace

# 22
  • Мнения: 6 039
Liorena,

да ти кажа честно не съм се сблъсквала досега с него, може би и затова му се вързах на глупостите.
искам само да отбележа, че под епикризата на дъщеря ми и под предписанието за лечение са се подписали 3-ма РЕАЛНИ ЛЕКАРИ,  а не виртуален "спец". който раздава диагнози и лекува през интернет, за което разбира се, не носи никаква отговорност, за разлика от тези, които са сложили подписите си на лист хартия.

# 23
  • Мнения: 8 585
Ние разбира се не ваксинираме деца с АБКМ. Simple Smile
Разбира се че ги ваксинираме. Никога не сме имали проблеми, ползвайки добри ваксини. И безклетъчна коклюшна ваксина.
Не е въпрос да се "вързвате".
Въпрос е какво е правилно да се прави.
А то е->>да се ваксинират децата нормално, по схема, с качествени и съвременни ваксини.
Механизма на една АБКМ е различен от механизма на пост-ваксиналните реакции.
Затова и АБКМ не е противопоказание.
АБКМ не се съдържа в списъка на противопоказания за ваксинация в никой от Европейските или Американските имунизационни календари.

Дадох Ви по горе списъка на правила за имунизация на Американското СДС.
Мога да ви дам и Немският официален календар -за информация Simple Smile
Или френският...
Същото е...

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
Malenna, искам да ти кажа две неща - като майка на бебе с АБКМ, която доста попрочете тия месеци, откакто нарочиха детето ми за алергично (още не е доказана АБКМ с някакъв научен метод).

1. този кожен тест, който са правили в Педиатрията във Варна на бебето ти, едва ли биха го направили другаде по света на толкова малко дете! кожно тестуване за алергени на деца под 3 години не се прави.

2. АБКМ действително не е противопоказание за ваксинация ДТК/Полио/Хиб. това е според листовката на самата ваксина. освен това, имах възможност да консултирам детето си с напълно реален и практикуващ френски болничен педиатър, който потвърди това, което ви казва и Birdie - не е нужно да се отлага ваксинацията заради АБКМ.

# 25
  • Мнения: 6 039
по точка 1. няма такова нещо,
защо си мислиш, че човек с 30 годишен опит в тая област знае по-малко от теб или от мен, които сме чели, просто сме чели, не сме учили, не сме практикували.

по 2. не вярвам на листовките с ваксини
аз виждах, че детето ми е болно, че е обезобразено, че се превива постояно от болки в стомахчето, че ака слуз и как ми слиш. че на видимо болно дете ще позволя някой да му бие ваксина?

добре, че не ми се е налагало да споря с лекарите.

така или иначе тя все още няма ваксини

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
защо си мислиш, че човек с 30 годишен опит в тая област знае по-малко от теб или от мен, които сме чели, просто сме чели, не сме учили, не сме практикували.

защото вземи която и да е стр. оттук, произволно,

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=4908;sa=showPosts

и ще видиш, че всички БГ лекари са простаци и идиоти па макар и с много стаж.
всички за абсолютни профани и кретени, които обричат децата ни на гибел.

# 27
  • Мнения: 8 585
@Malenna

"защо си мислиш, че човек с 30 годишен опит в тая област знае по-малко от теб или от мен, които сме чели, просто сме чели, не сме учили, не сме практикували."
->>Защото не е в унисон със съвременните неща по проблема. Ако си направи мъничко усилие да опресни познанията си ще види че е точно така, както го пиша (и jam също пише). Наистина МОЖЕ да се направи "лепенки тест" на малко дете (по изключение и с голяма вероятност за недостоверност), но НЕ СЕ КАПЕ мляко, а се ползват специални лепенки. Ами ако детето реагира на фъстъченото масло в обикновеното АМ, а не на белтъците от АМ? Simple Smile , което фъстъчено се замества с палмово в специалните млека? Сигурни ли сте на какво детето е чувствително КАПЕЙКИ млека върху кожата? Лепенките съдържат пречистен и специфичен антиген!

"аз виждах, че детето ми е болно, че е обезобразено, че се превива постояно от болки в стомахчето, че ака слуз и как ми слиш. че на видимо болно дете ще позволя някой да му бие ваксина?"
->Никой не твърди точно тогава да поставяте ваксини. След като детето се стабилизира, може да ги поставите. Ако изберете добра ваксина, няма да имате никакви странични ефекти. За "връзка" на АБКМ с ваксини и отлагания не може да става реч.

Искаме да Ви помогнем. Моля не ме обиждайте с лични квалификации...

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
21.01.2007
Ваксините нямат нищо общо с АБКМ.



26.01.2007
За "връзка" на АБКМ с ваксини и отлагания не може да става реч.

хайде сега повтаряй до припадък едно и също, едно и също още 5 страници, повтори го още сто пъти, че някой може да не е разбрал, че м/у АБКМ и ваксините няма нищо общо.

Реза добре беше писала на предната страница долу нещо, ама няма кой да чете.

# 29
  • Мнения: 3 271
http://www.geocities.com/issues_in_immunization/safety/dtp_and_autoimmune.htm

Ето едно от многото изследвания върху връзката между новото поколение ДТК ваксини и риска от алергии (специално АД). Повечето изследвания засега сочат, че въпреки, че наистина се покачват нивата на IgE няма реален риск за алергизиране.
Аз лично съм реагирала много бурно при приема на ДТК на 3 месечна възраст, така са ми открили алергията всъщност. Това са били старите ваксини, които очевидно СА правели проблем. Самият факт, че Инет гъмжи от изследвания и резултати, в които се посочва, че новите ваксини са ОК и не са рискови говори, че все пак има някаква причина да се опасяваме от евентуална реакция. Нарочно използвах много "ако"-та.
И все пак изследването завършва с
"Absolute final answers are not yet available, and research continues.  The weight of present quality evidence increasingly casts doubt on any association between pertussis (DTP, DTaP) vaccine and subsequent development of allergies, asthma or atopic diseases in vaccine recipients."

Така че Бърди общо взето е прав. Не е прав както обикновено в категоричността, с която отрича какъвто и да е риск и връзка между нещата. Защото е очевидно, че такъв потенциално би могло да има и се изследва все още.

Бърди, както много пъти съм казвала, не е да не си прав за някои неща. И ако не си толкова безапелационно категоричен имаш много по-голям шанс да бъдеш чут. Но точно този съвет упорито отказваш да приемеш. Твоя воля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт