МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 688
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 653
За количката: вчера гледах в магазин "Штъркел" едни колички Мag.Английски уж , с една година гаранция.Доста стабилни ми изглеждат, леки са , а и цените има са доста приемливи-250-340 лв.
Мag England са полски колички. Имам и комбинирана, и лятна такава и съм доволна. Смятам да ги ползвам и за това бебе.
Ти случайно да не би да живееш в Дианабад?

# 256
  • Мнения: 3 089
ниночка - прочетох и в същия миг забравих всичко. сещам се само да кажа, че дори и в момента дрехите на петранчето се събират в пространство, подобно на това в чекмеджетата под леглото (моите са 2, но по-големички, т.е. все тая) стоят чаршафи, хавлийки, завивки, одеала и пр., а в страничното шкафче са дрешките. парцалките на новороденото са повече на брой, но затова пък са по-малогабаритни, а на по-голямото дете - обратното - заемат повече място, но затова пък са по-малко на брой и част от нещата вече не се ползват (пелени, ръкавички, терлици, шапчици и т.н.). а върху самото шкафче дори сега повивам детето - сама си уших дунапренена постелка и странични ограничители, както и обиколник. обиколникът е нужен едва след като бебето се научи да се върти само през нощта - петра сколаса чак към 7-я месец. до тогава, ако обиколникът е поставен на леглото, би имал единствено естетична стойност, а също и прахосъбираща  Mr. Green няма лошо и гардеробче да си имате, но ако ви е скъпо или няма къде да го слагате не се притеснявай - спокойно можеш да минеш и без него. поне аз все още нямам, а сигурно сте усетили, че пазарувам по много и неразумно.
за количките нищо не мога да кажа, защото моите все са били триколки. и сегашната - за породени деца, пак е триколка. само знам, че като цяло комбинираните колички обикновено тежат 13-18 кила.
анатомична поставка за ваничка не съм ползвала - доверих се на 'другарките' от училището за бременни, които препоръчаха да си вземем някаква вана (нашата е 25 лв.) със стойка (и тя толкоз  Confused) и най-проста хавлиена поставака за бебе (5-6 лв.). удобно ми беше.
ето че се сетих за почти всичко. явно не съм толкоз отвеяна, колкото си мисля.
отивам да си довърша поръчката.
пп - а като ходите до щъркел можете да се обаждате - живея на гърба на магазина  Mr. Green

# 257
  • Мнения: 1 531
Аз за МагЕнглад също съм чувала хубави неща, но Бертони по си ме кефят (макар, както казах, все още да имам малко неясноти по тях, най-вече кг)... току-що на едно място прочетох, че ги произвеждат в Шумен  Shocked  би било супер - винаги се радвам на българското  Heart Eyes  
Мина, аз наистина предпочитам гаредорб - дали правят по поръчка??? Иначеза мястото ще се приентирам - електронни карти в нета колкото щещ  Peace  А за този курс как мога да се запиша да участвам, как се събрахте въобще за курс? Аз щото онзи ден ходих да разгледам Шейново и не бяха особено любезни... а и много ми се иска да влезна и вътре в родилното и в пост-родилното... бих била по-спокойна... онзи ден определено ме достраша някак си... И, между другото, някой да знае както ходя на ЖК на едно място а ще раждам в Шейново, там на място оплага ли ми се някакъв преглед, жената от инф-я каза нещо одобно, ама не разбрах  Blush

# 258
  • Мнения: 373
liana, не съм в Дианабад, в Изгрев съм 9 то не че не е почти едно и също Simple Smile)

Ninochka, този курс ни го правят от консултацията . Аз ходя на ЖК там. За раждането не знам дали има някакъв преглед .Само знам , че ако ходиш на ЖК на друго място, трябва да си носиш картона...май така беше.Там не са особено любезни ,защото са заринати от работа.Иначе са много добри специалисти.
Арбор не правят гардеробчета, но ако искаш такова, можеш да си вземеш дървенко , от чам например, за да си отива с легълцето, от всеки магазин за мебели от масив.

# 259
  • Мнения: 1 531
майче, много мерси - коментари по същество, макар и да си мислиш, че забравяш  Laughing  за ваничката - точно хавлиеното ми беше другият вариант - наистина кеф им е във ваничка, а в тази, кяото аз харесах, то нема место  Heart Eyes
за гардеробчето да кажа, че разлиаката в цената между шакф и гардероб е мнооого малка и затова предпочитам направо гардероб, а без нищо или само с към леглото НЯМА НАЧИН: нямаме място в нашия гардероб... иначе сигурна съм, че ще ми трябва и още място (вътрешно към лелгото шкафченце) за: в две от чемедженцата=аптечка (която сега ми е в картонена кутия  Mr. Green ) и бебешко бельо, както и отгоре - бебешка козметика, както и отдолу, както ти каза (одеялца и чаршафчета), а някъде там и работи като памперси, помпи и глупости... / иначе долните 2 чекмеджета на гардероба за запазени за нас за точно определени неща,които да изнесен от нашия си гардероб, както и очевидно закачалчиците, докато бебешките дрешки са си в рафтчетата (мисля, че именно има все пак доста вкл. връхни и вкл. за всички сезони...  ние съвсем нямам друго място примерно за якенца...
Mina, значи можеби е само за ЖК, ама ще питам директно... иначе ДА - оглеждам и кварталните и онлайн магазините за мебели  Crazy

# 260
  • София
  • Мнения: 4 588
ninocka, барво бая си се постарала с проучването. Peace Аз също постоянно зяпам разни сайтове с бебешки стоки, а и на място по магазините ходя.Сърбят ме ръцете да купя нещо, но още не смея, въпреки че другата седмица живот и здраве влизам в 7-ми месец. Rolling EyesОще даже се колебая дали да започна да купувам някъде февруари-март или да запазя всичко необходимо по магазините и мъжо да го купи,като родя...Ама едва ли ще издържа, ще видим. Grinning
За количката - още се чудя.Бях се насочила към Mag England, но почти всеки казва, че били адски тежки и оменисти дори и сгънати.Също на Чиполино Бевърли ми хареса, но и за нея същото ми казаха  - много тежка и бля бля...
За Бертони нямам никаква информация, но искам да ги проуча и тях,а досега почти в никой магазин не съм ги виждала.
Ти ходи ли във въпросния детски маркет "Ванеса"? Сега видях,че той бил в "Младост"3, което ми е супер близо и мисля скоро да го посетя. И още едно въпросче - ти онлайн ли мислиш да поръчваш количката (и ако да, откъде) или да я купиш на място? Защото аз държа да я видя наживо преди да я взема. Поувлякох се пак  Blush
Лека вечер.  Wink

Последна редакция: нд, 28 яну 2007, 21:16 от passion

# 261
  • Мнения: 625
Нино4ка:)Ами незнам марка. Аз само за количката запомням марки, а цената на леглото е 309лв. Само знам че е българско(защото питахме продавачката дали ги има в наличност тъй като на мен всичко ще ми се купи като се роди бебо, и тя каза да)Но с балдахини завивки, обиколници.......ще стане 400 Hug
 А за количка още преди да си мечтая за бебе съм се заглеждала в триколките с масивни "лети" джанти. И е срамота сега да изневеря на вкуса си. И не ме интересува колко тежат, та така де само триколки гледам ама те все над 1000лв Naughty А никога не бих се излигавила толкова.Много ми хареса една в сайта на Малечко - NEONATO но и тя 1200 #Crazy  CryА в Щъркела видях една подобна но не NEONATO, а MAG Englang  и то само към 300-350лв. Та сигурно ще е тя.  bouquet

# 262
  • Мнения: 152
Ninochka- това легло с шкафчето отстрани много ми хареса. Чудя се дали такова да купувам или отделно легло и скрин.
Аз съм си набелязала няколко колички, но не съм ги гледала в магазините( засега само в нета зяпам  Joy)
 Най-много ми харесват на ABC design и знам, че са много здрави, а аз на това държа най-много(ееее и на външността също).http://www.bebemarket-bg.com/kolichki1.html и на Cam http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/3_178. До към 500 лв най- най- много търся, но ще видим какво ще харесаме като тръгнем по магазините.
 На Chicco ей тази http://skycode.911.bg/a2/offers.asp?p=2106476&id=5168
 А имаше и на Graco за 400-500 които не са лоши. Това е моя избор засега, въпреки че има доста време още, какво ли друго ще харесам Crazy
  А за анатомичните вани ми казаха, че нямало много смисъл,защото бебето ще се събира там 2,3 месеца и после няма да му е удобно [color].
 

# 263
  • Мнения: 625
Ауууууууу  Qnush!!! Тия на ABC DESIGN много якииииии #CrazyАма сега като ми кажеш че и те са по 1000лв вече ще плача #Crazy Нали, нали са толкова? hahaha

# 264
  • Мнения: 3 089
хич няма да се изненадам, ако се окажат, че и към 2 отиват. много е як дизайнът, спор няма. а тандемите за породени деца са направо велики  Peace ама хич не се виждам в разкопките на жк илинден как бутам такова возило. то трябва цивилизация за таквоз нещо. а и се чудя дали ще влезе в релсите на метрото  Mr. Green  щото от моите 3 колички нито една не влиза - и дега още смъквам количката с детето вътре на ръце, нищо че съм с корем. туй малко за презимяване го казвам - да се сетите, че в бг живеем. не че се забравя, де  Mr. Green
ниночка - права си - повече място трябва. не броих шкафа в кухнята, който е за стерилизатори, помпи, бурканчета, лекарства и прочие. т.е. само малко скринче няма да побере всичко. дрешките - да, но останалите дреболии заемат почти толкова място. извън това са играчките.
аз отивам да спя, че днес станахме в 5.30 сутринта (поради петра, разбира се Mr. Green ) и вече едва гледам.

# 265
  • Мнения: 152
  Не са скъпи ABC design  Rolling Eyes. Цените им са от 300- 600лв( сигурно имат и по-скъпи, но не тях не съм гледала). Утре ще им звъня да ги разпитвам за 4, 5 модела, че в сайта им нищо не пишат . Май не са леки, но пък за сметка на това за здрави колички  Simple Smile.

# 266
  • Мнения: 1 531
пешън, мерси - доста се постарах, ама тепърва още... и най-вече предстои живото обикаляне  Laughing  .. Бертони със сигурност първо ще ги видя наживо но съм АСОЛЮТНО СИГУРНА, че няма да се разочаровам... четох и разни мнения туктаме... иначе казват, че Маг Ингланд не били тежки бе, напротив  Rolling Eyes досега само в РУМ на Младост 2 разпитах подобаващо - попаднах на готини и евтини колички към 130лв на BabyMax, които също не са лоши... във Ванеса не ходи - има само (или поне предимно) дрешки и храни и НИКАКВИ колички: за разлика от онлайн магазина им http://www.zabebeto.com Flutter
а пък иначе и другите, които казвате, са готини, ама аз наистина повече от 200-250лв не бих дала за количка - не че нещо, ама и на таква цена има достатъчно готини  Peace
майче, благодаря, че още повече ми обоснова становището, тъй да се каже   bouquet
а - тази анатомична ваничка си става и за по-големи бебета май беее, както е на снимката  Rolling Eyes

# 267
Поли - аз започвам да се разубеждавам да летя, натоварване си е - работа все пак. Иначе лекарката ме прегледа и каза, че трябва да бъде много щадящо и ако наистина реша да пия от сряда магнерот 3*2 докато се върна.

ninochka - анатомичните ванички са супер удобни - в началото няма нужда да придържаш главата на бебето над водата, то се изляга удобно в излятата формичка и е като бейче. А после може да си седи и да се пляцика и играе от другата страна. Малката ми е на почти 4 г. и все още се пляцика в тая ваничка. Задължително стойка заради кръста. Мойта вана+стойката излязоха по-скъпички, но има същите и турски на много добра цена.

някой поръчвал ли е детски стоки или други бременски неща от електронния магазин Данет или от други?

майче, информацията ти за премаман е ценна, това качество бодита излизат на много добра цена и си заслужава да се пазаруват за малките съкровища по-качествени дрешки. Патих много с бодита първия път.

майчета, кажете къде има хубави спални комплектчета за 140/70?

# 268
  • Мнения: 832
Браво xai , и на мен ми звучи добре твоето запълване на времето,но сега ми е доста студено и не ми се мърда от нас иначе има доста неща,които си заслужава да бъдат видяни. Дано и аз някои ден се наканя. Знаеш ли до кога е тук изложбата на Леонардо,че за нея може да навия и мъжо?
А колкото до пазаруването,аз не знам дали ще се престраша и в 7-я месец. Ще видим.
Изложбата на Леонардо е до 25.03 така че има време, но ако решите да ходите отидете по на време, че има опашки. работното време е понеделник-събота: 10.00–18.00, неделя: 11.00-17.00
понеделник: почивен ден. Билета е 1 лв, ние влязохме в събота към 11ч без проблеми и после с детенце на леднета пързалка пред Иван Вазов - голям купон е, най-вече за сайрджии като мен, щото не се престраших с коремче да се кача на кънки. обаче мъжа и детенце падха, ставаха, падаха, ставаха...и не само те. Гледката е забавна.
Момичета за количките ... моя съвет е да гледате количката е здрава и най-вече лека, защото ще се наложи да я вдигате много, а бебо расте, все някакъв багаж се мъкне и с кръста става страшно. Не знам за марките, въпрос на вкус, а и има толкова богат избор. Ние сме със HAUK от каката (175 лв.) и ще отгледа трето детенце. Успех...

# 269
  • Мнения: 832
AleJul   беше казвала, че имаш ценен списък (за покупки) - може ли да ми го пуснеш, за сверяване на часовника?

Общи условия

Активация на акаунт