Поставяне на свещичка Изилакс

  • 1 314
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Добър ден!
Не знаех къде другаде да пиша и за това реших тук. Дъщеря ми е на 5 години и от една седмица е със страшен запек. Пробвах с плодове, супи, сиропчета, но нищо не помогна. Като се напъва изкарва малко и да там. Става цялата мокра от напъване, но не може да се изходи. Лекарката ни каза да сложиме свещички изилакс. Днес и сложих според описаният начин. Но след 15 минути я изака цяла не се беше разтопила. Дали аз не я слагам правилно? Ако някой е използвал да даде съвет.

# 1
  • Мнения: 1 786
Зарежи свещичките, сложи й клизмичка с мед Мелилакс, има детски. Страшно са ефикасни и не са толкова неприятни за детето понеже е течност.

# 2
  • Мнения: 19 061
Аз съм слагала свещички Ефералган, също понякога ги изхвърляше. Може да пробваш отново със свещичка, докато си остане там, за да не ги хвърляш. Иначе с клизмичка Мелилакс действително е много лесно и ефикасно.

# 3
  • Мнения: 5
Аз съм слагала свещички Ефералган, също понякога ги изхвърляше. Може да пробваш отново със свещичка, докато си остане там, за да не ги хвърляш. Иначе с клизмичка Мелилакс действително е много лесно и ефикасно.
Колко време да я чакам половин час дали ще е достатъчно.

# 4
  • Мнения: 19 061
Аз съм слагала свещички Ефералган, също понякога ги изхвърляше. Може да пробваш отново със свещичка, докато си остане там, за да не ги хвърляш. Иначе с клизмичка Мелилакс действително е много лесно и ефикасно.
Колко време да я чакам половин час дали ще е достатъчно.
Клизмичката ли? Тя представлява едно нещо с консистенция на мед, трябва да разпечаташ първо затварящия механизъм чрез завъртане, за да махнеш капачката. Слагаш детето по гръб върху еднократна пелена, вдигаш крачетата и мушкаш в дупето тънката част и изстискваш съдържанието в дупето, действа почти веднага. Ако не е подействало веднага, слагаш детето на гърне или с памперс, докато подейства.

За свещичката не знам, погледни в упътването или наблюдавай детето кога ще даде признаци, че ака.

# 5
  • Мнения: 1 786
Да, клизмичката Мелилакс действа почти веднага, то детето само ще си каже. И аз преди слагах свещички, но откакто открих клизмичките вече само тях ползвам ако се наложи.

# 6
  • Мнения: 5
Аз съм слагала свещички Ефералган, също понякога ги изхвърляше. Може да пробваш отново със свещичка, докато си остане там, за да не ги хвърляш. Иначе с клизмичка Мелилакс действително е много лесно и ефикасно.
Колко време да я чакам половин час дали ще е достатъчно.
Клизмичката ли? Тя представлява едно нещо с консистенция на мед, трябва да разпечаташ първо затварящия механизъм чрез завъртане, за да махнеш капачката. Слагаш детето по гръб върху еднократна пелена, вдигаш крачетата и мушкаш в дупето тънката част и изстискваш съдържанието в дупето, действа почти веднага. Ако не е подействало веднага, слагаш детето на гърне или с памперс, докато подейства.

За свещичката не знам, погледни в упътването или наблюдавай детето кога ще даде признаци, че ака.
Сега отивам да взема. Ще стигне ли една? Мисля да взема няколко.

Последна редакция: пт, 25 авг 2023, 11:57 от Valq1414

# 7
  • Мнения: 19 061
Зависи колко са твърди изпражненията. Ако до края на акането са  по-твърди от нормалното изпражнения, аз бих сложила на следващия ден пак клизмичка, да изхвърли всичко старо 3 втвърдено.

# 8
  • Мнения: 230
За да не стигате пак до подобни неприятни моменти, опитайте да увеличите мазнините в храненето на детето - освен всичко друго, те служат и като "смазка" в дебелото черво и така подпомагат движението на акото навън. Много добре действат няколко лъжици кокосова сметана (не мляко, а именно сметана, с 20% масленост).
Скрит текст:
Има я в постоянния асортимент на Лидл и Била, по 2-3-4 лв кутийката. В Била е при био-храните и съответно с по-добро качество, но и по-скъпа от лидълската - Вие ще си решите коя.

# 9
  • Мнения: 5
Зависи колко са твърди изпражненията. Ако до края на акането са  по-твърди от нормалното изпражнения, аз бих сложила на следващия ден пак клизмичка, да изхвърли всичко старо 3 втвърдено.
Сложих и както ми казахте. Сега седи на гърнето излезе малко ако, но пак е много трудно. Да повторя ли с още една?

# 10
  • Мнения: 19 061
Вижте упътването за всеки случай, но мисля, че можете да повторите.

# 11
  • Мнения: 5
Вижте упътването за всеки случай, но мисля, че можете да повторите.
Сложих и втора и успяхме. Беше доста голямо и твърдо. Направо напълни гърнето.

# 12
  • Мнения: 9
Пробвайте сиропчето на Waya Lax, борихме се с доста упорит хроничен запек, при детето беше на психическа основа проблем..поставянето на свещички е голяма драма, повечето сиропи са неприятни на вкус..
Супер случайно видях у моя приятелка и от тогава винаги имам под ръка - детето го харесва на вкус (праскова/портокал), още след първия прием свърши страхотна работа, но го давах все пак близо седмица.

Общи условия

Активация на акаунт