Зъбоникнени и леко зачервено гърло!?

  • 749
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте! Имам бебче на 8 ++ . От вчера е с температура 37,38 ,38.5 сваляме я за малко и пак вдига. Бяхме при педиатър каза , че много леко е зачервено гърлото ,гърдите са чисти , а и зъбки ни излизат имаме 2 долни , сега горните са ужасно подути. Възможно ли е от зъби, да е с зачервено гърло, както каза тя! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 748
Не ,не мисля,че е заради зъбки казвам го от личен опит. Моя син е на 11 месеца и миналия месец беше болен вдигаше 38,5 Т като твърдяха,че е заради зъби,после казаха червено гърло-ангина после отново минаха на версията за зъби и накрая стояхме 4 дни на системи заради чревен вирус . А зъбите започнаха да никнат преди 4 дни а те твърдяха ,че е заради зъби преди 1 месец. Съветвам ви да не оставяте нещата така а да потърсите и второ ако се налага и трето мнение. Аз ходих 6 пъти на лекар докато ни оставиха в болницата и нещата се оправиха .  Накрая лекаря ,който ни прие да останем в болницата чак ми се скара как съм можала да държа бебе вкъщи с температура,много се ядосах и му отговорих със същия тон като неговия ,че съм идвала 6 пъти,но колегите му ни връщат и казват,че нищо му нямало 😡Има ли други симптоми вашето дете? Желая ни бързо оздравяване

# 2
  • Мнения: 71
Не ,не мисля,че е заради зъбки казвам го от личен опит. Моя син е на 11 месеца и миналия месец беше болен вдигаше 38,5 Т като твърдяха,че е заради зъби,после казаха червено гърло-ангина после отново минаха на версията за зъби и накрая стояхме 4 дни на системи заради чревен вирус . А зъбите започнаха да никнат преди 4 дни а те твърдяха ,че е заради зъби преди 1 месец. Съветвам ви да не оставяте нещата така а да потърсите и второ ако се налага и трето мнение. Аз ходих 6 пъти на лекар докато ни оставиха в болницата и нещата се оправиха . Има ли други симптоми вашето дете? Желая ни бързо оздравяване
   
Направо ме притеснихте , но ще потърся и 2ро мнение ! Нямаме други симптоми добре е смей се гука

# 3
  • Мнения: 2 748
Редактирах и допълних  предното си мнение. Дано при вас наистина да е заради зъбките,но знам,че зяради зъби се вдига до 37,5. Ние имахме и разстройство +отказваше да се храни а накрая и да суче от мен . Наистина пожелавам ви при вас всичко да е наред,не исках да ви плаша просто не вярвам на лекарите и се уверих,че има защо затова ви посъветвах да потърсите все пак и второ мнение ,но щом се храни детето няма защо да се притеснявате ,просто следете състоянието му

# 4
  • Мнения: 1 033
Напълно възможно е. Моята беше със зачервено гърло, температура и сополи точно на 8м. Когато избиват зъби и започва температура, недей в никакъв случай да обличаш детето. Моята е вдигала Т, от чорапи и завивка и то през април месец. Когато спи, щом го завиеш проверявай, затопли ли леко веднага отвивай. С дрехите по същият начин. За твое спокойствие, потърси и друг педиатър.

# 5
  • Мнения: 71
Напълно възможно е. Моята беше със зачервено гърло, температура и сополи точно на 8м. Когато избиват зъби и започва температура, недей в никакъв случай да обличаш детето. Моята е вдигала Т, от чорапи и завивка и то през април месец. Когато спи, щом го завиеш проверявай, затопли ли леко веднага отвивай. С дрехите по същият начин. За твое спокойствие, потърси и друг педиатър.
   
Много ви благодаря!

# 6
  • Мнения: 751
Не, нищо общо нямат двете. Едното е дискомфорт от никненето на зъбките, другото е болестно състояние. Сигурна ли сте, че може да разчитате на педиатъра, защото детето може и въобще да няма леко зачервено гърло, а само на него така да му се струва. Много ги има такива - бъркат диагнозите, и лечението съответно. А при бебешоците е нещо страшно - едни вярват в едно, други в друго, старата, новата генерация относно кое е добро за бебето и как трябва да се отглежда. Всеки си следва неговите си убеждения. Следете температурата и за някаква промяна в общото състояние на детето. Това е всичко, медикаментите не са препоръчителни, ако може да се спестят. Особено опасни могат да бъдат при бебетата и малките деца със страничните си действия.

# 7
  • Мнения: 71
Не, нищо общо нямат двете. Едното е дискомфорт от никненето на зъбките, другото е болестно състояние. Сигурна ли сте, че може да разчитате на педиатъра, защото детето може и въобще да няма леко зачервено гърло, а само на него така да му се струва. Много ги има такива - бъркат диагнозите, и лечението съответно. А при бебешоците е нещо страшно - едни вярват в едно, други в друго, старата, новата генерация относно кое е добро за бебето и как трябва да се отглежда. Всеки си следва неговите си убеждения. Следете температурата и за някаква промяна в общото състояние на детето. Това е всичко, медикаментите не са препоръчителни, ако може да се спестят. Особено опасни могат да бъдат при бебетата и малките деца със страничните си действия.
  Да ви кажа нямам и доверие , замества нашия лекар! Но детето няма други симптоми само температура , не кашли нето нища , радастна е гука си , смее се! Горе долу се храни!

# 8
  • Мнения: 174
При  никнене на зъби пада имунитетът, отделно тогава лапат всичко, до което се доберат, за да си почешат венците. Затова е по-лесно в този период да се разболеят. Наистина, когато има температура, не обличайте детето. Допълнително го затопля и може да вдигне пак. Наблюдавайте детето и пожелавам да премине бързо състоянието.

# 9
  • Мнения: 71
При  никнене на зъби пада имунитетът, отделно тогава лапат всичко, до което се доберат, за да си почешат венците. Затова е по-лесно в този период да се разболеят. Наистина, когато има температура, не обличайте детето. Допълнително го затопля и може да вдигне пак. Наблюдавайте детето и пожелавам да премине бързо състоянието.
   Много благодаря!

# 10
  • Мнения: 7
И двамата ми сина вдигаха температура (единият все още) при всяко никнене на зъб.

За подутите венци може да пробвате с Генгигел - аз лично не посмях да използвам никакви гелчета с лидокаин, но хиалуроновата киселина действаше много добре на отока и болката

# 11
  • Мнения: 2 748
Mila-moq по-горе коментирах,днес се включвам отново. Моя син днес навърши 1 годинка ,никнат му 4 зъба отгоре всеки момент ще избият,снощи вдигна Температура 38-39° +зверска хрема,суполи течат ,а когато спи се стичат в гърлото и не може да спи . Хората около мен твърдяха,че е заради зъбите и да не се притеснявам. ОК. Цяла вечер не сме спали ,защото стигна и до 39,1° Температура, а сиропа го повръща като му дам. Тази сутрин дойдохме в болницата оказа се зачервено и подуто гърло+ БРОНХИОЛИТ.  В момента сме на лечение и лежим в болницата ,ще останем тук поне още 5 дни . Мисълта ми е ,че температура над 37,5° не е от никнещи зъбки и е по-добре да се заведе детето на лекар. Надявам се при вас нещата да са минали

# 12
  • Мнения: 71
Mila-moq по-горе коментирах,днес се включвам отново. Моя син днес навърши 1 годинка ,никнат му 4 зъба отгоре всеки момент ще избият,снощи вдигна Температура 38-39° +зверска хрема,суполи течат ,а когато спи се стичат в гърлото и не може да спи . Хората около мен твърдяха,че е заради зъбите и да не се притеснявам. ОК. Цяла вечер не сме спали ,защото стигна и до 39,1° Температура, а сиропа го повръща като му дам. Тази сутрин дойдохме в болницата оказа се зачервено и подуто гърло+ БРОНХИОЛИТ.  В момента сме на лечение и лежим в болницата ,ще останем тук поне още 5 дни . Мисълта ми е ,че температура над 37,5° не е от никнещи зъбки и е по-добре да се заведе детето на лекар. Надявам се при вас нещата да са минали


Благодаря ви , за споделеното. Ние вече сме добре , оказа се вирус , но мина.

# 13
  • Мнения: 2 748
Радвам се за вас,вече ще знаете ,че няма как да е от зъбки и ще ходите на лекар

Общи условия

Активация на акаунт