Кафяво зацапване

  • 712
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте имам кафяво зацапване след цикъл преди 11 дни ми приключи цикъла а от 2-3 дни го има и незнам на какво се дължи до сега не ми се е случвало ,този месец ми е страннен първо ми закъсня с 5 дни което е доста необичайно за мен.Миналия месец бях на гинеколог имам и цитонамазка всичко е нормално .Може ли мнение 🙂

# 1
  • Мнения: 11 370
Направи си тест като начало - да се изключи цветна и извънматочна бременост.
После пак на лекар да се види има ли киста.

# 2
  • Мнения: 44
В книгата на Alisa Vitti - Woman Code пише, че кафяво зацапване може да е признак на ниски нива на прогестерон. Дано ти е бил полезен отговорът ми.

# 3
  • Мнения: 6 346
Може да означава и ниски нива на прогестерон, когато е през последните десетина дни преди мензис, и на естроген, когато е малко след края на самата менструация (преди години бях чела проучване, че това го има при някакъв процент от жените и се смята за нормално - просто естрогенът започва да се повишава малко по-късно). Обаче и двете неща може да говорят за хипотиреоидизъм.

# 4
  • Мнения: 31
На мен ми се е случвало след цикъл, при което отидох и направихме микробиология и се оказа бактериална вагиноза. Това е моят опит. Препоръчвам ти да се консултираш с гинеколог.

# 5
  • Мнения: 96
здравейте, извинявам се, че се включвам в темата но искам да попитъм на някой случвало ли му се е подобно нещо.Цикъла ми закасня с две седмици трябваше да ми дойде на 21-24 септември но ми дойде на 05.10.2023г,
днес е вече девети ден а аз имам съвсем леко зацапване, може ли причината да е закъснението забравих да спомена че пих и витамин ц, знам че от него може да ти е по дълъг като времетраене.Естественно имам час за лекар, но е чак на 31. Моля ако някой е имам подобен проблем да сподели .Благодаря предварително.Бъдете здрави

# 6
  • Мнения: 11 370
здравейте, извинявам се, че се включвам в темата но искам да попитъм на някой случвало ли му се е подобно нещо.Цикъла ми закасня с две седмици трябваше да ми дойде на 21-24 септември но ми дойде на 05.10.2023г,
днес е вече девети ден а аз имам съвсем леко зацапване, може ли причината да е закъснението забравих да спомена че пих и витамин ц, знам че от него може да ти е по дълъг като времетраене.Естественно имам час за лекар, но е чак на 31. Моля ако някой е имам подобен проблем да сподели .Благодаря предварително.Бъдете здрави

Хайде да направите тест за бременост като начало. Ако теста е напълно отрицателен то причините могат да са много, но нищо сериозно и плашещо - възпаления, хормонални проблеми, боледуване, настинки, а понякога дори стрес и пътуване се отразяват. Тест и търпение до прегледа.

# 7
  • Мнения: 96
Благодаря за отговора, но тест няма нужда през изминалия месец съм нямала полови контакти.Това го изключваме като вариант.Хубав ден

# 8
  • Мнения: 100
На мен се оказа,че е било по време на овулацията.След като мина овулацията , свърши и течението.
Реших да пия масло от вечерна иглига,четох че е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт