Жълтеница

  • 2 042
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
И моето бебе е с жълтеница, на 1 месец е. Ходихме по лекари, правихме изследвания на билирубина, всичко било нормално и щяла да мине. Казаха ми, че някои бебета ги държи по-дълго, ако са кърмени и с майката са с различна кръвна група. При нас пък проблемът е, че взе по-рядко да се изхожда, един път в деня, та не знам колко още ще е държи тази жълтеница. Ако единственото, което помага за този случай, е храненето, ами правим го, но започвам да се чувствам безсилна заради бавния темп на отшумяване.

# 16
  • Мнения: 3
Здравейте, и нашето бебе още не е изчистило жълтеницата, а е на месец и половина. Общия билирубин му е 82. Доктора каза, че това е средно висока стойност и не е нужно да се предприема нещо, затова изчакваме, но все пак се притеснявам.

Някой знае ли как се установява вида на жълтеницата? Някакви допълнителни изследвания ли се правят, освен билирубина? Как да знам дали е физиологична, патологична или кърмаческа?

Iridescent23, при вас изчисти ли се вече жълтеницата? Ако да, от самосебе си ли стана?
Отделно, търсих кръвната група на бебето в епикризата му от изписването, но не я пише там. Тя не е ли нещо стандартно, което трябва да установят лекарите след раждането? Вие отделно ли сте давали проба за да разберете кръвната група на детето?

# 17
  • Мнения: 397
Резултатът ви не е висок. Над 300 е страшно, до 200 е референтната стойност при физиологична (нормална) жълтеница.
Следете детето да се храни добре, да има обилно напълнени памперси и по няколко изхождания. Също така макар и още да я има, ако избледнява значи върви към оправяне.
От жълтеницата са по-вяли, често заспиват по време на сушене, трябва да се събуждат за да се донахранят и изобщо по бавно се случват нещата. Щом детето наддава тегло, пълни памперси и полека лека избледнява няма страшно.

# 18
  • Мнения: 223

Iridescent23, при вас изчисти ли се вече жълтеницата? Ако да, от самосебе си ли стана?
Отделно, търсих кръвната група на бебето в епикризата му от изписването, но не я пише там. Тя не е ли нещо стандартно, което трябва да установят лекарите след раждането? Вие отделно ли сте давали проба за да разберете кръвната група на детето?

Изчисти се към края на втория месец. Сменихме гастроентеролога (поради неглижиране от нейна страна) след като ни бавеше първата имунизация твърде много заради високите стойности на АЛАТ и АСАТ от жълтеницата, но това е друга история. В крайна сметка не получих отговор за това защо имахме толкова време жълтеница, но според мен наистина си беше от храненето. В началото бебка беше само на кърма, но започнах т.нар. пробно кърмене (където преди и след всяко хранене я изтеглям на кантар вкъщи) и се оказа, че не получава достатъчно и съответно затова не наддаваше много. Минахме на смесено хранене (АМ + кърма) и нещата постепенно се нормализираха - кожата й стана беличка, а тя самата стана доста активно бебе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт