Яйчников резерв

  • 1 069
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, днес си направих изследване за яйчниковия резерв. Оказа се че има някакъв проблем. Може ли мнение. Другата седмица ще посетя специалист.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
За какъв проблем става въпрос?
Изследванията са ОК.

# 2
  • Мнения: 3
Главния ембриолог от болница Доверие каза че не е ок да са толкова близки двете стойности. Почти невъзможно естествено забременяване.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Странно изказване. И ЛХ и ФСХ и АМХ са добре.
Аз знам, че ЛХ и ФСХ трябва да са именно 1:1. Аз не виждам проблем, но не съм лекар.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 17:44 от Brin de muguet

# 4
  • Мнения: 6 306
Пушка са. Нищо ти няма.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И според мен са ок,не знам защо ви причиняват излишен стрес.

# 6
  • Мнения: 708
Божее, какви са тези лекари? Ако тези хормони не са ок, не знам аз как съм забременяла, че даже 2 пъти, с ФСХ 21, ЛХ 13 и АМХ 0.2.
На мен твоите изследвания ми се виждат перфектни дори!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Според мен просто не е работа на ембриолога да коментира хормони.

# 8
  • Мнения: 3
Благодаря ви момичета. Прекрасни сте ❤

# 9
  • Мнения: 17
Благодаря ви момичета. Прекрасни сте ❤
При мен също бяха с огромна разлика двата хормона и 0'7 антимюлеров. Казаха ми, че е малко вероятно да забременея естествено. Е, не познаха ! Това са фабрики за пари. Гледат на теб като на ходещ портфейл ! Почнах да си следа овулацията с тестове и това помогна много. И след секс се лежи по корем поне час не се става веднага.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
При мен също бяха с огромна разлика двата хормона и 0'7 антимюлеров. Казаха ми, че е малко вероятно да забременея естествено.
Само че при нея ЛХ и ФСХ не са завишени и са в перфектно съотношение (няма огромна разлика). А АМХ й е над 3.

В случая ако не настъпва бременност, то определено не е заради тези хормони.

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 11:56 от Brin de muguet

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм на 42 години. Може ли да изкажете мнение отнодно изследване на яйчников резерв? Правен е на 20 ден от цикъла, лутеална фаза. Дали съм близо до менопауза, или все още има шанс да зачена. Благодаря предварително!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
ЛХ и ФСХ се пускат на 3-4 ден от цикъла. На 20-ти ден резултатите няма да са много достоверни.
АМХ е доста ниско, но то само по себе си не може да даде точна представа за положението. АМХ се тълкува заедно с броя антрални фоликули.

# 13
  • Мнения: 3 140
Brin на мен за 42 г даже ми се вижда високо 😁 Изследвайте фсх, лх и естрадиол на 2 или 3 ден от цикъла. Шансът на тези години е нисък, дори да има яйцеклетки ще са некачествени (повечето) По-скоро ще е нужно да се прибегне до инвитро ако до 6 месеца не успеете естествено да забременеете

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Brin на мен за 42 г даже ми се вижда високо 😁
Ох, Alison 😆,  и аз не знам вече кое е ниско.
Аз на 41г бях с АМХ 6 (и пак година и половина не можех да забременея)! Та всичко дет' е под 2 ми е ниско. Но реално погледнато знам, че под 1 вече не е много ОК и трябва да се има едно наум. Иначе да, има и жени забременели и с по-ниско АМХ, та едва ли тази стойност е проблем сама по себе си.

Общи условия

Активация на акаунт