Имен ден - Александър

  • 1 296
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 104
Здравейте, кога празнувате имен ден на Александър/а? Сега или през ноември?

# 1
  • Мнения: 12 125
Три пъти годишно имат имен ден Александър и производните.
15 март, 30 август и 23 ноември.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
То почти всички именници имат по повече от 1 празник(ММ е Емил и го поздравяват на Св.Емилия,Св.Марина и Св.арх.Михаил)...Ама както казва Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече" Simple Smile А пък свещеникът, който ни кръщава ни каза да си изберем един от дните, когато са повече,и тогава да го отбелязваме(моите са на Цветница и Св.Св.Константин и Елена,аз избрах Цветница).

# 3
  • Мнения: 1 803
При три именни дни на Александър,изберете кога да празнувате.Ако искате и на трите.Няма никакво значение кога празниват другите.

# 4
  • Мнения: 5 141
Не съм суеверна или пък на ТИ с традициите, но са ми казвали, че някой друг трябва да ти нарочи имения ден при наличие на много опции.
А вече всеки празнува, когато реши. Може и да не празнува. Баща ми е Емил, никога не е празнувал. Брат ми е Ивайло - също. В моето семейство празнуваме само дословни имени дни - Илияна, Йорданка, Николина и т.н.

# 5
  • Мнения: 9 438
На 23 ноември.

# 6
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Ние празнуваме именният ден на щерката на 30 август. На 28 август е рожденичка, на 29 до обяд ближем рани, следобяд събираме сили и на 30 наново LaughingStuck Out Tongue Closed Eyes

# 7
  • Мнения: 12 016
Аз знам, че когато са повече от един именните дни се избира този, който е на най-големия в йерархията - светец.
Синът ми е Емил и имен ден отбелязваме на Св. Емилия.

# 8
  • Мнения: 5 141
Ако всички празнуват на най-височайшия това не прави ли другите опции за дни безсмислени?

# 9
  • Мнения: 12 016
Не мога да кажа, просто някъде го бях прочела преди време.

# 10
  • Мнения: 802
Синът ми е роден на именният си ден, оттам е и с това име. Затова при нас, рожден ден и имен ден съвпадат. Той все се сърди, че няма отделен ден, но аз отказвам да празнуваме на другите две дати Grinning

Общи условия

Активация на акаунт