Плексит ли е?

  • 797
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Отдавна не е писано за плексита, затова реших да пусна нова тема!
Имам болки в лявата плешка и си мисля, че е плексит. Невролога, който посетих на база на симптомите, които имам директно написа от двете страни на рецептурната бланка лекарства, като рентгенова снимка не ми направи. Затова искам, като си заплатя (без направление) да си направя рентгенова снимка, за да знам болките наистина от какво са, дали е плексит или нещо друго. Обаче не знам какво да кажа да ми снимат. Затова ще помоля, тези, които са правили снимка на плешката, да споделят какво точно да кажа да ми снимат - рамо, лоптка, шийни прешлени или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 54 445
Не бих правила снимка за плексит. Неврологът е изписал терапия, това е достатъчно.
Добре е след отшумяване на болките да се направи и физиотерапия.

# 2
  • Мнения: 118
Не бих правила снимка за плексит. Неврологът е изписал терапия, това е достатъчно.
Добре е след отшумяване на болките да се направи и физиотерапия.
Тя болката стана хронична, затова си мисля, че може да не е плексит, а нещо друго

# 3
  • Мнения: 54 445
Ако не се лекува навреме и адекватно, става хронична.

# 4
  • Мнения: 8 886
Не всичко се вижда на рентген. Снимка на шийни прешлени би показала, ако имаш изменения на междупрешленни пространства - мигрира ли болката по някакъв начин към крайниците, има ли изтръпвания, главоболие и т.н?

Плекситът може да е хроничен и най-често е свързан с начин на живот - обездвижване, определена поза, излагане на течение. Лекува се с комбинация от нестероидни противовъзпалителни, каквито най-вероятно са ти изписани плюс медикаменти, които повлияват периферната нервна система от групата на витамин Б.
Разумно е да включиш рехабилитация и да помислиш за редовни лечебни масажи - по възможност веднъж на 3-4 седмици, за да поддържаш положението под контрол. Рехабитатор ще ти помогне да откриеш причината и да я коригираш, ако това е стойка, ниска двигателна активност в определена зона и т.н.

# 5
  • Мнения: 1 271
Пробвайте разтежения. Когато навлиза свежа кръв в мястото става доста по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=uHEZTReMq0w&ab_channel=GinaHoegh

Общи условия

Активация на акаунт