🐑 ''Фермата 9: Нишката на живота'' - тема 1 (05.09 - 10.09) - * Старт * 🐄

  • 18 929
  • 351
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 738
Не ми се гледат селски хора. За мен е интересно как хора, извадени от средата и зоната си на комфорт, се адаптират към коренно различни условия. Новите правила засилват значението на социалната игра и стратегиите, това също ми е по-интересно от просто физически битки на терена. Дано само игрите не са протяжни като вчерашната. Надявам се да има повече история и по-малко скандали, седене на маса и песни и танци.

# 46
  • София
  • Мнения: 20 128
И аз тук! Много ми е драго да видя всички "колеги", с които дежурно коментираме сезоните. Hug
Дяволче, темата е безупречна, както винаги! Респект към труда и старанието ти!

С такова вълнение чаках да започне форматът и ми е криво, че ще прозвуча като хейтър, обаче началото беше много разочароващо. Слаб и ненужно протяжен епизод. Абсолютно излишна трета водеща. Звучи равно и вяло, с много неестествено държане и без никакъв живец. Не разбирам нуждата от това още един човек да се мотае из арената. Отделно някак нарушава динамиката между Иван и Андрей.
Не ми харесват повечето правила, а най-много ще ми липсват дуелите такива, каквито бяха.
Играта ми досади до смърт с тези глупави елементи и безкрайни повторения на едно и също. От участниците не запомних почти никого, само няколко човека ми се откроиха на първо четене. Нанси ми е позната от Мис България и й симпатизирам, надявам се и тук да не ме разочарова.
Петър е досаден като разстройство, въпреки че беше прав за някои неща. Изглежда е човек с много високо его и самооценка, на когото му е страшно важно последната дума да е негова, та със сигурност ще ги изнервя безумно и ще берат ядове с него.
От отбора на червените неприятно впечатление ми направи Георги. И той все дудне, не прояви никакво търпение към никого. Дори Нанси като не уцели първата плочка от първия път, веднага се хвана за главата, въпреки че той самият не блесна с абсолютно нищо на своя пост, дори напротив. А и не си взе поука и не си поправи грешките през цялата игра, въпреки че имаше отличен шанс за това.
Иванка ми се очертава като голямо мрънкало. А в профил долната устна на Неделина е толкова издадена напред, че хвърля сянка върху брадичката й като плажен чадър.
"На лукса" пак ще се мързелува по цял ден, ще се припичат на слънце край басейна, ще се търкалят по меката мебел и ще се карат и клюкарят. Нищо градивно. Определено по-интересни ще са ми хората в Ада.

# 47
  • Мнения: 8 831
Дяволо , благодаря за труда за новата тема!
  Аз съм фен на формата и всичко ми харесва. И каст, и водещи , и обстановка.Малко дълги ми идват игрите , като снощните.
   Никой не ме дразни, нито симпатизирам на някой, рано ми е още. Ако на Дойнов синът е като него, както анонсираха-копие на баща си, той няма да ми хареса.
   Приятно ми е и тук в темата.

# 48
  • Мнения: 5 320
Защо ИВ се гледа повече? Вчера по време на рекламите си го пуснах. Ами не ми се стори по-интересно предаване.

# 49
  • София
  • Мнения: 27 227
Аз заспах по едно време и сега си довърших епизода.
Редактирал съм някои неща, защото когато пуснах темата не бях стигнал до 'трансфера' на Станислав, както и до официалното обяснение за плик номер 4.

Моля тукашните детективи да се активизират, както само те си могат и да открият липсващите инстаграм профили и зодии на участниците. Аз само това успях да открия. Но и нямах много време да търся, а и ми се спеше много.
Всяка помощ ще е от значение за попълването на 1-ия пост за всяка нова тема! Simple Smile



За епизода:

Все едно гледах друго риалити. Но малко или много знаех, че ще е така. Особено след слабия рейтинг на последните два сезона (слаб като за Фермата).
Затвориха сякаш една страница с това ''Мостът на времето'' с началните думи на Надя (гласът зад кадър) и сега отварят нова страница. Само дето за мое съжаление, този мост така и не бе съграден! Сори, И/А.
Не са мои думи това, а на бившите участници от сезон 8...

Сега конкретно за епизода.
Ще гледам целия сезон, това е ясно. И ще дам един кредит и 'лайк' Всъщност ми хареса епизода, защото се бях настроил за нещо ново.
Дали ми липсват старите правила? О, да по дяволите! Епичните нощни дуели един на един, фермерите и ратаите. Строежите от нищото и т.н. и т.н.
Но след като продуцентите са решили така, то има два изхода. Или приемаме и се нагаждаме или не приемаме и се отказваме. Аз реших да приема и да им дам шанс, защото все пак си ми е любимо предаване. 😊

Кастът е добър. Нека видим обикновени хора как биха се справили с някои по-трудни или екстремни игри. Защото то е лесно като вкараш само спортисти, ама това вече сме го гледали... Във Фермата социалния фактор винаги е бил много важен и това отличава това предаване от конкурентното. И това, че е много близо до нашата българска същина като минало и начин на живот.

Водещата ми хареса. Нещо свежо е. Хубава жена, краси екрана, а и се старае. И изглежда, че истински симпатизира на участниците. Не че И/А са някакви темерути, хаха. Напротив. Просто те са претръпнали вече и са като стари и опитни хирурзи в професията...

Имам една по-сериозна забележка и тя е, че играта бе прекалено дълга. Няма смисъл от толкова много повторения. Справка и Сървайвър. Давайте повече битовизмите им. 🙂

Хмм, как да коментирам това правило с трима нови играчи след три седмици?! Значи реално в началото на 4-та седмиц отново ще сме с 22-ма участници?! Само да няма едно пришпорване после и яко гонене, че от това се опасявам...

И сега за участниците

Нямам негативна настройка към нито един участник все още и в началото винаги давам кредит на доверие към всеки един. А и досега никой не ме е подразнил толкова, че да се настроя срещу него.
Обикновени хора като нас. Simple Smile

Симпатизирам малко повече на Канатица, може би защото изглеждат по-слаби и в момента са в 'Ада'
Хм, тези тежки думи, Рай и Ад не идват ли малко прекалено? Не знам, странно ми е на мен.
Но явно е свързано с нишката на живота и че каквото си посееш, това ще пожънеш...

Георги Петров ми напомня на Ангел (нашият любимец или хайде на повечето от нас), Коко ми хареса също.
Иван също е добро попадение.  Нанси ми хареса, както и Теди и Лилия. Браво на Лилия за това как се е справила с живота след преживяната трагедия!

От Елбетица също повечето ми харесват (пак да подчертая няма такъв, който да ме дразни, просто някои са ми по-симпатични от други). Особено, Еми, Мартина, Моника, Присияна, Валерия, Георги Георгиев и Сергей.

Изобщо не бях изненадан от връщането в играта на Станислав. Бях убеден, че ще има някаква врътка, защото влезе със силна визитка и такъв образ Иван и Андрей абсурд да изпуснат толкова рано. Даже според мен ще остане дълго във Фермата. А и наистина нямаше вина за макарата. Не знам дали е тествал някой това препетяствие, но изглеждаше невъзможно. Или хайде поне за тези участници.
Изненадата ми по-скоро беше, че го трансферираха в другия отбор. Между другото отличен ход, хехе. Хареса ми.

А тази вечер ще видим и баба Дешка. 🙂

# 50
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 110
Защо ИВ се гледа повече? Вчера по време на рекламите си го пуснах. Ами не ми се стори по-интересно предаване.
Заради скандалите и интригите по мое мнение. Това се гледа, колкото и да го отричат хората. Само вижте какво става с Ергенът - сеир да има. Аз си признавам, че и аз заради това гледам. Даже в този си вид ми харесва повече Фермата, защото предразполага повече към такива изяви. На мен лично не ми е интересно да ги гледам как копат и коват, предат и тн.

# 51
  • Мнения: 3 077
Единствено Бети и Ники ми липсват. Винаги ги свързвам с Фермата.

# 52
  • Мнения: 8 902
Защо ИВ се гледа повече? Вчера по време на рекламите си го пуснах. Ами не ми се стори по-интересно предаване.
Заради скандалите и интригите по мое мнение. Това се гледа, колкото и да го отричат хората. Само вижте какво става с Ергенът - сеир да има. Аз си признавам, че и аз заради това гледам. Даже в този си вид ми харесва повече Фермата, защото предразполага повече към такива изяви. На мен лично не ми е интересно да ги гледам как копат и коват, предат и тн.
Това все едно аз съм го писала Laughing
Нито ми е интересно да ги гледам как доят, нито приказки около лагерния огън за Крали Марко - ако ме вълнува, ще се запиша на етнографски курс.
В крайна сметка това Е риалити ШОУ. Същността на тези риалитита е точно междуличностните отношения и затова се полагат толкова усилия да се изберат участници, така че между тях да има конфликти и сблъсъци.
Никой не би гледал нещо, което по цял ден броят облаците и рецитират стихове в синхрон.
Римляните са го измислили - хляб и зрелища, това е.

# 53
  • Мнения: 14 103
Аз Ергенът не го гледам, защото е тъпо предаване и се срамувам от женската част в него.
Нямам против да се скарат за нещо, да се разделят на групички и прочие подобни човещинки. Но като в предния сезон, група нагли простаци да упражняват психически тормоз върху един-двама участници, не мога да понеса. Та зависи кой какво разбира под сеир.

# 54
  • Мнения: 8 831
Аз не съпоставям ИВ и Ф. Гледам и двете, игрите , когато мога.Не е точно моето предаване , вярна съм на Фермата аз.
   И аз искам да има "сеир", никъде не е гладко в човешките отношения.Навсякъде има разправии, недоразумения, търкания.Интересно ми е да наблюдавам как хората преминават през тях.
    Ивайло беше писал, че ще има по някакъв начин участие в този сезон.Знаем ли като какъв?
  И още нещо се сетих - този мъж, дето е бил в Испания, страшно много ми прилича на Цоньо.

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 273
Аз явно съм изтървала, докато приспивам детето, но Няма да има дуел, ратаи и фермер ли? 🙄🤔😞😡😡😡

# 56
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 110
И аз не гледам Ергенът, защото ми беше много неприятен предния "ерген". Тази година възнамерявам да гледам, обаче.
И на мен този от Испания ми напомня на Цоньо. 😄

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Оф,разочарована съм Confused
Фермата ми беше приятно развлечение,като компания вечер.
Аз лично мразя да гледам караници,разни усойници,плюят други.Гадооост,мизерия и падение на човешките отношения.
Искам общуване,селски живот или поне подобен стил.Може някоя любов да пламне.Сладко е.
В този си вид,предаването за мен е пълна отврат.
А този Ад пък е такава бутафория Rolling Eyes
Намазали стените с некви валяци,да изглежда разнибитено.WC-то намацали с боя , която да имитира.....Голям смях Smirk
Като смотан декор на кофти теленовела...
Разочарована съм.
А,и участниците..Добре де,на първо четене Нанси ми хареса.От мъжете имаше един.
Игрите бяха тъпи.Водещата излишна /не ми е неприятна иначе/.
Цялата концепция не ме кефи.Пффффг

# 58
  • Вестерос
  • Мнения: 38 273
Водещата е супер излишна

# 59
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 264
Аз Ергенът не го гледам, защото е тъпо предаване и се срамувам от женската част в него.
Нямам против да се скарат за нещо, да се разделят на групички и прочие подобни човещинки. Но като в предния сезон, група нагли простаци да упражняват психически тормоз върху един-двама участници, не мога да понеса. Та зависи кой какво разбира под сеир.
ама в Ергенчето не са ли участнички ?

Общи условия

Активация на акаунт