Препоръчайте ми доходоносна работа онлайн (от вкъщи).

  • 7 629
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!

Искам да започна да работя от вкъщи, но не съм наясно с онлайн пазара на труда - кои сайтове / платформи / приложения / програми са доходоносни и изобщо - как е най-добре да се старитра??

Ще съм благодарна, ако ми дадете от своя опит и идеи!  Flowers Sunflower

# 1
  • Мнения: 408
Ти какво можеш да работиш? Каква е твоята специалност и умения? Какъв стаж имаш?

# 2
  • Мнения: 4 009
Всички сайтове, платформи и приложения са направени за различни неща. В един сайт е малко вероятно да има едновременно реализация за дигитален художник, фитнес тренер, и разработчик на приложения.

Отваряш гугъл и пишеш специализацията, която имаш, или работата, която умееш да вършиш + онлайн и преглеждаш сайтовете. Така няма кой да ти каже, докато не знаем какво работиш и за какво си учила.

Ако очакваш, че ще лежиш в леглото и ще натискаш копченце на телефона и там ще тръгва реклама, а ти през това време ще спиш или пиеш кафе, а пък парите ще си капят - ще ти секна от сега ентусиазма - такова нещо няма. Онлайн работата е като обикновената работа, само че просто физически не се намираш на друго място и ти трябва повече самодисциплина, за да не започнеш да вършиш глупости у вас, вместо да работиш.
Всичко е доходоносно, стига да умееш да го правиш.  Кажи какво умееш, и ще ти дадем съвети евентуално къде да се насочиш.

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
А ти какви знания и умения имаш?

Драма Лама го е казала вече, няма да повтарям написаното.

# 4
  • Мнения: 1 050
Струва ми се, че Onlyfans е най-доходоносният сайт. Успех! Relaxed

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
В IT сектора.

# 6
  • Мнения: 8 806
Доходоносна работа онлайн? Мога да препоръчам, да.
Най-доходоносната работа от вкъщи, за която знам, е на позната от София. Тя е девопс и работи под линукс за Световната банка. Заплатата й е не просто доходоносна, а невероятно висока. Тя е компютърен инженер по професия, но се обучаваше допълнително около 2 години на различни места, работила е за големи международни фирми.  Платформата е Линкдин.
Друга много добре платена работа онлайн е на моя племеник. Той прави клипчета за различни фирми, за музикални клипове и други. Закупи си хубава техника, работи с разнообразни програми. Изкарва 2-3 пъти колкото средната заплата за страната. Научи се в ОК, където беше студент. Започна от тук https://www.freelance.bg/, сега го познават и го търсят директно.
Аз също работя онлайн, но моята работа не е доходоносна, под средната заплата за страната съм. Преди да започна се преквалифицирах, за да науча неща, които ми трябваха. Също започнах от https://www.freelance.bg/, сега работя за хора, които ме познават повече от 10 години и ми се обаждат директно.
Трябва ти обучение конкретно за работата, способности и знания. Ако има нужда - квалифицирани курсове.

# 7
  • Мнения: 924
В джобс.бг си има цял раздел с обяви "Работа от вкъщи".

# 8
  • Мнения: 12 780
Не ми се струва възможно да се изкарват законно добри пари с неквалифициран труд, онлайн или офлайн.
Така че най-доброто е да повишиш квалификацията си, за да продаваш труда си по-скъпо.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 00:16 от Uncommon

# 9
  • Мнения: 266
Тва с IT сектора важи, ако са кадърни. Джуниърите правят около 1000 кинта

# 10
  • Мнения: 3 323
Зависи ти какви познания и образование имаш. Трудно е с работата от вкъщи. Имах позната, която затъна с един такъв "бизнес" и с огромно нежелание си потърси редовна работа. Ако основната ти мотивация е да си седиш вкъщи няма да ти се получи.

# 11
  • Мнения: 1 457
Аз мога да препоръчам този сайт - https://www.dataannotation.tech/
От 4-5 години го ползвам и като има активни проекти се изкарват доста добри пари. Пускат различни проекти. Плащат около $20 на час. Работата е разнообразна в зависимост от проекта. В момента основно вървят проекти, свързани с AI /изкуствен интелект/, чат-ботове и подобни.
Анлгийският трябва да е на отлично ниво. Други езици като испански и немски са предимство, тъй като пускат проекти и на тези езици. За всеки проект има квалификация и ако се премине, се отключва работата по проекта. Плащат в ПейПал.

# 12
  • Мнения: 1 271
Погледнете fiverr.com, това е доста голяма платформа за работа отвкъщи. Има доста категории и можете да изберете, къде и в кое сте най-силна като знания.

# 13
  • Мнения: 150
Аз мога да препоръчам този сайт - https://www.dataannotation.tech/
От 4-5 години го ползвам и като има активни проекти се изкарват доста добри пари. Пускат различни проекти. Плащат около $20 на час. Работата е разнообразна в зависимост от проекта. В момента основно вървят проекти, свързани с AI /изкуствен интелект/, чат-ботове и подобни.
Анлгийският трябва да е на отлично ниво. Други езици като испански и немски са предимство, тъй като пускат проекти и на тези езици. За всеки проект има квалификация и ако се премине, се отключва работата по проекта. Плащат в ПейПал.
Доста бедно откъм информация, никъде не е описано какви точно са проектите. Само общи приказки, говори се за "проекти", без особена конкретика в коя сфера са те. Не успях да намеря и документ с добре разписани условия.

Един авторитетен сайт би представил достатъчно информация, но това мирише по-скоро на капан.

# 14
  • Мнения: 1 457
Аз мога да препоръчам този сайт - https://www.dataannotation.tech/
От 4-5 години го ползвам и като има активни проекти се изкарват доста добри пари. Пускат различни проекти. Плащат около $20 на час. Работата е разнообразна в зависимост от проекта. В момента основно вървят проекти, свързани с AI /изкуствен интелект/, чат-ботове и подобни.
Анлгийският трябва да е на отлично ниво. Други езици като испански и немски са предимство, тъй като пускат проекти и на тези езици. За всеки проект има квалификация и ако се премине, се отключва работата по проекта. Плащат в ПейПал.
Доста бедно откъм информация, никъде не е описано какви точно са проектите. Само общи приказки, говори се за "проекти", без особена конкретика в коя сфера са те. Не успях да намеря и документ с добре разписани условия.

Един авторитетен сайт би представил достатъчно информация, но това мирише по-скоро на капан.

Нямаше да споделям сайт ако беше 'капан'.. Писах какви са проектите горе долу, променят се постоянно и няма как да публикуват конкретни данни, тъй като за някои информацията е и конфиденциална.  Имам над $17K изплатени от сайта.
Всеки има право на мнение разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт