Девственост на 30г….

  • 7 667
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 340
Е да се самоубиваш защото си девствена?! Я по-спокойно малко, не си единствена първо, има не малко хора, които са сами. Приказката - за всеки влак си има пътници не си ли чувала.
Това да посетиш психолог - не е лоша идея, за да ти помогне да се справиш с емоционални и други дефицити.
Начини за запознанства - колкото искаш в днешно време - тиндър, инстаграм, танци, курсове - езикови, или пък нещо свързано с изкуство. Не се депресирай допълнително, ами опитай да търсиш решение - психолога е добра първа крачка.

# 46
  • Мнения: 29 973
Ралица, по твоя въпрос мисля, че самата девственост като такава не е проблем. Истинският проблем е това, че ти до 30 г. не си намерила начин да общуваш с другия пол. Как да се стигне до целувка и секс, когато няма къде да срещнеш мъж, а и той да разбере, че искаш нещо повече....?!?
Какви контакти имаш с мъже - служебни, лични...?

Прочетох темата, но не видях да споделяш нещо подобно. Пишеш, че си срамежлива и не излизаш особено. Започни от там - първо трябва да промениш себе си. Приятелки жени поне имаш ли? ...и то свободни. Понеже ти трябва някоя/и за излизане - заведение, дискотека, някъде, където да срещнеш други хора.
Те мъжете няма да ти дойдат на прага да те "искат"...

Принципно започването на сексуалния живот не е състезание, така е, но все пак, както за всяко нещо в живота, има подходящ момент. Специално за това до към 25 год. би трябвало човек да придобие известен опит. Не само в секса, а и в самата връзка мъж-жена. За да има после реална представа какво търси в другия и как да създаде семейство.

# 47
  • Мнения: X
Аз познавам бегло едно момиче, приятелка на моя приятелка, с която сме се засичали на рожден ден. По случайност знам, че на 26 години е нямала интимни отношения с мъж, за връзки не съм сигурна, защото за нея това е голям проблем и е имала ексцесии пред приятелката ми. Тя е етническа туркиня, споменавам го, тъй като може да има връзка с патриархални разбирания в семейството, знам ли, макар че прави впечатление на модерен човек. Та, мисълта ми беше, че не е толкова рядко срещано, и не е огромният проблем, който обикновено е в главата на момичетата.

# 48
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
Ако беше заради патриархални разбирания в семейството щеше да счита девствеността за добродетел, а не за порок.

# 49
  • Мнения: 2
До авторката - искам да ти изпратя съобщение,но не мога. Ако искаш пиши ти

# 50
  • Мнения: 50
Към авторката на поста: Не ти е необходимо нечие одобрение, камо ли мнения от форум. Ти трябва да се научиш да харесваш себе си, такава каквато си, тогава всичко останало е без значение. Да си девствена, както и да не си девствена е едно и също - всичко е избор, но понякога стечение на обстоятелствата, не трябва да те тревожи. Тук всеки ще ти даде "акъл", но аз наблюдавам внимателно мненията на хората и мога да ти гарантирам, че 90% живеят по общите правила, стадото ги притиска и за това става задължително да си омъжена, да имаш деца, да не си девствена и т.н. Живота е такъв какъвто ти го виждаш, за това работи върху себе си, обичай се, харесвай се и мнението на стадото нека е без значение включително и моето. А и другото, ти не трябва да заговаряш мъже, а те теб. Ако не го правят, дори на улицата или в автобуса или където и да е, това не са мъже адекватни на теб така или иначе. Докато мислиш като "аз трябва", а не "аз искам" ще е все, така.

# 51
  • Мнения: 13 959
Повечето мнения се концентрират върху много излизане и общуване с много мъже. Голяма част от човечеството не са купонждии, не ходят по дискотеки и барове и предпочитат спокойна вечер с книга, почивен ден с излет. Те също не остават самотни. Не е необходимо търсенето на партньор  да се превръща в състезание.  Важно е авторката да положи усилия да се чувства добре в кожата си, да е интересна и достойна личност, съзнателно да не се самоизолира и тогава, когато това зацикляне спре има повече шанс нещо да се случи. Разбира се никой не може да обещае че всичко ще е ок. Има дами които все пак остават сами (разведени). И те едва ли преливат от радост, че поне са били с мъж, а някой от тях дори са си ок че са сами.
Така че тук  говорим по - скоро за това дали на човек му е добре да е само със себе си. Ако не му е, то той има някаква среда. Ако има среда винаги има и възможности, колкото и да не са големи. По ли е добре авторката да попадне на някой трол или немного почтен Интернет ловелас.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 16:02 от _re_ge

# 52
  • Мнения: 29 973
E, хубаво, де, ама къде ще го срещне този мъж, ако не излиза и не общува? Нали все пак трябва да срещне някой, при това да е подходящ за нея?!?
Да, много хора са домошари, но обикновено са срещнали половинката си през младежките си години - училище, университет, общи приятели, дискотека и т.н.
На възрастта на авторката повечето хора са семейни или обвързани. Ако чака някой да ѝ се появи, може още 30 години да минат в чакане......

# 53
  • София
  • Мнения: 35 326
Излизанията и общуването ще дадат една по ясна картинка на авторката. За различните типажи, мироглед, възпитание.
По широк взор - по- прецизен избор.

И не, никой няма да я спре и заговори на улицата.

# 54
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Инфантилност,може би зависимост от семейство,секта?Все пак-къде живее,излизания с колеги,пътувания???

# 55
  • Мнения: 350
Ох, не успявам да се сдържа.........абе, хората пари дават пак да станат девствени, пък в тази тема се оказва проблем Wink
Авторке, добри съвети са ти дадени - за психолог имам предвид, хора със сходни интереси и т.н.
Защо не започнеш и фитнес, курс по танци, групов спорт като ролери? Ще се запознаеш с хора, ще се появят желаещи да те учат на това-онова и току-виж станала работата - имам предвид, срещнала си някой Simple Smile

# 56
  • Мнения: 6 277
Като тинейджър в по ранните тийн години имах проблем в общуването с момичетата, притеснявах се, особено към момичета, които харесвах. Така се случи, че нямаше много момичета покрай мен, в училище и в махалата странях от малкото такива по горе споменатите причини. Така че разбирам я авторката. Но никога не съм бил без приятели, имах много приятели момчета, постепенно започнаха да влизат и момичета в приятелския ми кръг, усетих че ме харесват и че ми е приятно да си обшувам с тях дори и само приятелски.
Мисля, че авторката трябва да започне по същия начин, да започне да комуникира приятелски първи със жени, да създаде среда, после постепенно да започне и с мъжете. Да може да поддържа комуникация с тях, да излиза на срещи, да поддържа разговор и интерес, от останалото ще се нареди.
Наличието на ципата не е такъв проблем само по себе си, а гореспоменатите неща и липси

# 57
  • Мнения: 29 973
Нека се включи да каже, но вероятно няма и много приятелки. Като си тийн, е съвсем различно - тогава сте на една възраст, необвързани, необременени..... На 30 г. нещата стоят съвсем различно.

# 58
  • Мнения: X
Да се запише на един курс на Кобилкина тогава. По принцип не препоръчвам, но там ще се запознае с други жени "в търсене", дет´ се вика.

# 59
  • Мнения: 6 277
То ясно, че на 30 е съвсем различно с тийн годините, но тя го е пропуснала този момент, така че според мен от там трябва да започне да наваксва. Иначе да си намери някой да я отвори, с това нищо няма да промени, дори може да и задълбочи проблемите с общуването ако е някой груб и незаинтересован.

Общи условия

Активация на акаунт