До мамите на тригодишните дечица

  • 2 168
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
явно при всеки е различно. Голямата не я усетихме докато не стана на четири - след това като че  ли някой я смени с магическа пръчка. Не можех да си позная детето - толкова лоша беше станала Sad. Слава Богу към шест години се оправи. Сега е доста по-послушна.
При малкия кризата го хвана щом проходи - около годинка, и още не го е пуснала..... #Cussing out

# 31
  • Мнения: 811
Синът ми е на 3.3 г. и все още си е бяс,науми ли си нещо и не стане започва да крещи.Но по-рядко се тръшка по земята,когато сме навън  ooooh!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 477
Да излизат от кризата на двегодишните и влизат в кризата на тригодишните.
 Grinning
Убеждавам се все повече в това, че просто преливаме от период на период - кризите, пубертета и т.н. Класиката. Laughing

Даже сега става по-лошо...Вече измисля и какво да ми отвърне когато й казвам какво трябва да се прави....или повтаря това, което казвам аз с цел да ме разсмее....и изобщо в поредната криза....

# 33
  • Мнения: 11 607
Каква е тази криза? Какво е това нещо? Аз нищо не знам! Детето ми  чат-пат слуша, не мога да се оплача от него, има и периоди на беснеене, но като се замисля и за нас големите - кое ни е нормалното и винаги ли сме на шест?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох  ooooh! ooooh!

Дариа имаше адски изблици като се преместихме в новото жилище и аз ги отдадох на промяната. Оправи се и направо бях забравила какво е това тръшкане, пищене и рев...

От една седмица всичко е на ново. Сутрин реве, че не иска на градина, вечер реве, че не иска да си ходи, реве, че не ще да се къпе, после, че не иска да излиза изпод душа. Днес си я взех от градината по пантофи, защото пищеше, риташе и се опитваше да ме удря и да ме хапе  Embarassed

Забелязвам, че недоспиването /в градината съня не й стига/, гладът изострят проблема и за това държа на стриктния режим и хоризонтирането й най-късно в 9, но за предпочитане още в 8-8 и 30.

Пак ще трябва да поработя над себе си, за да мога по-леко да понасям изблиците й.  Whistling

# 35
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Всяко дете има различен темперамент,но като цяло между 2.6 и 3 г определено се наблюдава видим преход от бебе към дете.Започва да слуша какво му говориш и да разбира че понякога не може нещо да стане така както иска.Колкото до слушането -като му пусна филмче което иска и като му дам играчките които иска дори започна да стои сам в стаята .Направо се родих откакто взехме ДВД-то се родих.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 383
След 2,5 започна да утихва при Гери, но като цяло не беше от най-страшното. Стриктно спазвахме протоколния ред и в същото време нямаше кой знае какви прецеденти, които да я провокират.
Сега, вече на 3,5, я броя за детенце /т.е. не бебешор/ и то не защото е станала по-послушна, а защото взе да захитрява и на все по-трудни въпроси взех да отговарям, чудя се вече кое е поза и кое истина...
Май всичко броя за период и стоя като хишник нащрек, готов за всякакви изненади.

# 37
  • Мнения: 22 936
При Даниел така и не отмина, още чакам  Rolling Eyes ...
И аз още чакам,а след 2 седмици Дани става на 4. Crazy

# 38
  • Мнения: 811

Пак ще трябва да поработя над себе си, за да мога по-леко да понасям изблиците й.  Whistling

Ето това е цаката за преодоляването на детските кризи.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 7 723
Няма точна дата, от която да спре тази сриза.
Голямата ми дъщеря започна да се очовечва след 4- тия си рожден ден.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 877
Ама ако мислиш,че те чака спокойствие....???

# 41
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние скоро ще станем на3г,но не мисля,че ще има някаква промяна дори не я чакам.Те децата си имат разни капризи във всяка възраст,важното е да бъдем ние по-търпеливи,аз дори симисля,че колкото повече порастват,по-големи ще са грижите и проблемите.Така,че нека им се радваме докато са им малки белите и поразиите.

Общи условия

Активация на акаунт