Музикален инструмент

  • 13 763
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Мисля че ако детето не обича музиката ,нее необходимо да го насилвам да свири на някакъв инструмент.Моята дъщеря е много музиклна и мисля да я запиша (като порасне) да  свири на пиано.

# 91
  • usa
  • Мнения: 2 113
Да ви питам сега, ваш'те деца упражняват ли гамите, например A, B, C etc. major i minor?  На нас ни казват с това да "загряваме", но на мен ми се струва скучно, и освен това ми се струва, че не е чак толкова важно, но сигурно греша.  Вие?

според свекърва ми и учителката на дъщеря ми гамите били много важни, учели на техника.
що се отнася за упражненията, моите дори да ги вържа на пианото, повече от половин час 3-4 пъти седмично няма да се упражняват. аз обаче нямам амбиции да стават концертриращи музиканти, искам да станат музикално грамотни, да поразбирват от музика и да не гледат като малоумни като чуят чайковски, минует, до мажор, сонатина, легато, ритарданто или нещо от сорта...

# 92
  • Мнения: 192
аз обаче нямам амбиции да стават концертриращи музиканти, искам да станат музикално грамотни, да поразбирват от музика и да не гледат като малоумни като чуят чайковски, минует, до мажор, сонатина, легато, ритарданто или нещо от сорта...

Добър point имаш.  Аз лично, не бих съжалявала, ако детето ми стигне до ниво, което би му позволило да дава уроци след време, разбира се ако има желание.  Още повече, че е момиче...  Говоря за уроци за начинаещи дечица, етц.  Имам колежка, която преди да роди, даваше уроци на 2 дечица през уикендите... 

Миз, колко големи са децата ти?  Евала на свекървата!   Laughing

# 93
  • Мнения: 1 608
Имам някои въпроси към родителите на деца свирещи в България:
- Кои школи използвахте в началото?
- Какво като резултатност може да определите към края на първата и към края на втората година?
Споделеното от вас ще бъде много ценно за мен. Страхувам се, че детето боксува на една място след смяната на учителката.

# 94
  • Мнения: 1 608
За пианото питам Embarassed.

# 95
  • Мнения: 192
Аз си позволявам да ти отговоря, въпреки че сме в Щатите, т.к. първите ни учители и школи са от БГ и в същност тук имат много високо мнение за тях.

Така, в началото взехме от библиотеката начална школа, учихме "качвам се по стълбичка и надолу слизам", "тръгнал коз" и всякакви такива "лесни" упражнения.

После минахме на Bayer.  Майка ми купи школата от муз книжарница при Народния театър.  Много хубаво направена, ... на български  Sunglasses.  Много приятни упражнения има, мелодични и харесващи се от ухото на лаика (т.е. от цялото ни семейство Grinning).  Амер. учителка я удобри и карахме по нея известно време. 
И ние сме боксували,  но не се ядосвай...   Нали кривата на ученето не е права линия, има нагоре (успехи) и застой (боксуване), важното е да сте постоянни!  Имало е упражнения, които детето не харесва и такива, които обожава (последното Полка на Глинка)...

Аз имах разговор с нашата учителка в началото на семестъра и тя сподели, че очакването и в края на втората година е Лили да подготви някоя от сонатите...  Нямам предишен опит нито собствен, нито като родител с пианото и не знам това дали е общоприета практика или не, но съм доволна, че слушам хубава музика в къщи!  И на мен ще ми е интересно да споделят другите родители техния опит, както и конкретни имена на любими композитори и упражнения. 

# 96
  • Мнения: 1 608
LL Cool J полезно!   bouquet
Първата година свирихме -Китайска песен,  Мери има.., Макдоналд, Стълбичка, Блус за три пръста и подобни. Започнахме с първите неща от школите Баер, Руската кола и тази на Кутева и колектив.   Взехме нотите от малка до трета октава, трайностите, паузите, ченете и опити за свирене и четене. До тук добре. Сменихме града и учителката.
Новата стартира с друга школа в часта свирене по слух.  #Crazy Сега пак свири по гореизброените школи пюлс новата, която според него му е прекалено лесна.
Детето обаче иска още. От тук и моето притеснение.

# 97
  • Мнения: 2 567
Момичета, я да ви питам нещо. Моята след три годишно прекъсване е решила, че пак иска да свири на пиано и тъй като няма къде да сложим истинско такова сме се насочили към синтезатор. Та ако може някой да ми даде съвет какъв точно да е. Модел, какво да има. Абе каквото смятате, че ще ми е от полза при избора.

# 98
  • Мнения: 192
Ние имаме Celviano AP-33 na Casio.   Е не е истинско пиано, но ни върши работа за сега -- има отежнени клавиши и възможност да ползваш 2бр. слушалки докато се упражняваш -- 1 бр за учителя и 1 бр за ученика  Grinning.  Изглежда симпатично и заема малко място!  Гугълни-го ако искаш.  Мисля, че Касио вече имат и по-хубави модели... 
Поръчахме го по интернет и ни го доставиха за няколко дни.  Доволна съм, но пак ти казвам звука не е като на класически инструмент...

# 99
  • Мнения: 2 567
Ние имаме Celviano AP-33 na Casio.   Е не е истинско пиано, но ни върши работа за сега -- има отежнени клавиши и възможност да ползваш 2бр. слушалки докато се упражняваш -- 1 бр за учителя и 1 бр за ученика  Grinning.  Изглежда симпатично и заема малко място!  Гугълни-го ако искаш.  Мисля, че Касио вече имат и по-хубави модели... 

А колко октави е добре да има? Защото на мене все с малко ми се струват..... То има и с много сигурно, но и парите им са сигурно множко  Simple Smile Та затова питам поне за нещо средна хубост като брой октави и цена.

# 100
  • Мнения: 11 327
При нас музикалния инструмент върви в комплект с балет и детски хор.
Започна в училище по собствено желание уроци по блокфлейта (аз си му викам кавалче Laughing)
Засега са научили гамата и две елементарни песнички с малко разнообразие на ноти в тях.
Нямам идея какви учебници ползват.

# 101
  • Мнения: 192
Летисия, мисля, че са стандартен брой октавите на всяко пиано? Не са ли?

# 102
  • Мнения: 2 567
Летисия, мисля, че са стандартен брой октавите на всяко пиано? Не са ли?

Ами знам ли. Някой синтезатори гледам, че са доста по малки от пианата.

# 103
  • Мнения: 1 608
Синтезаторите като за обучение трябва да са минимум пет октави.

# 104
  • Мнения: 2 567
Синтезаторите като за обучение трябва да са минимум пет октави.

Мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт