Музикален инструмент

  • 13 671
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Синтезаторите като за обучение трябва да са минимум пет октави.
И аз да науча нещо ново.

# 106
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Ако детето има желание и ако усетя, че има усет към музиката.

# 107
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз обаче нямам амбиции да стават концертриращи музиканти, искам да станат музикално грамотни, да поразбирват от музика и да не гледат като малоумни като чуят чайковски, минует, до мажор, сонатина, легато, ритарданто или нещо от сорта...

Добър point имаш.  Аз лично, не бих съжалявала, ако детето ми стигне до ниво, което би му позволило да дава уроци след време, разбира се ако има желание.  Още повече, че е момиче...  Говоря за уроци за начинаещи дечица, етц.  Имам колежка, която преди да роди, даваше уроци на 2 дечица през уикендите... 

Миз, колко големи са децата ти?  Евала на свекървата!   Laughing

учещите пиано деца са на 11 и 9, иначе имам още едно на 4, което за сега открива музиката самостоянелно и безплатно Simple Smile.

# 108
  • Мнения: 1 608
pеtia , Летисия сега гледах тетрадката на Иван от миналата година и виждам, че учителката е написала, че освен 5 октави ел. пиано трябва да има и динамична клавиатура.

# 109
  • Мнения: 2 567
pеtia , Летисия сега гледах тетрадката на Иван от миналата година и виждам, че учителката е написала, че освен 5 октави ел. пиано трябва да има и динамична клавиатура.

Да. Той съпругът ми снощи ми каза, че чувал, че е добре да имат динамична клавиатура и ще търсим такъв синтезатор.

# 110
  • Мнения: 2 005
На мнение съм,че той сам ще реши дали му се отдава да свири въобще на муз.инструмент Rolling EyesМакар,че ние с баща му свирим на китара newsm78

# 111
  • Мнения: 1 517
Тук първо трябва да се отделят няколко неща:
1. Детето има ли желание
2. Детео има ли някакъв талант
3. Желанието на родителите

Ако детето има огромно желание, дори и да не виждате никакви заложби в него, хубаво е да му угодите (тук и материалното състояние си казва думата, естествено). И да няма капка талант музиката в никакъв случай няма да му навреди, точно обратното (същото важи и за други занимания). Но ако детето хич и не ще да чуе, а вие да го карате да свири...вредата ще е повече от ползата.
Друг е въпроса ако има талант, който в количествено отношение  е почти правопропорционален на мързела  Joy

Павел беше на 2 год., когато си слагаше една раница отпред и "свиреше" като госпожата от яслата. На около 3 год. свекър ми му донесе едно детско акордеонче. То беше радост, то беше чудо. По цял ден дрън-дрън...и понеже с мъжа ми и двамата сме музикални (той е гайдарджия любител, аз свирих на пиано няколко години), започнахме да го изпробваме и забелязахме, че има някакви наклонности за музика. Когато татио засвиреше с гайдата, павчо доста добре улучваше ритъма...и такива ми ти работи. Когато стана на 4 решихме да поразпитаме тук таме, да го заведем при някой професионалист, просто да ни каже дали има "мая" в него, дали въобще има данни след време да стане нещо  newsm78 Заведохме го и се оказа, че детето е просто голям талант. Веднага започнаха уроците, имаше желание и от страна на Павел естествено.
И така вече почти 5 години. С гордост мога да кажа, че синът ми е рядък талант. Напр. наскоро разбрах, че материала за изпит след 7 !!! клас за прием в музикално училище той го е минал миналата година, когато беше 1-ви клас...
    Под секрет казано  Laughing понякога му се рита топка и ги плещи от сорта : "писна ми да свиря...", но ато му кажа, че д...то си да съдере, аз няма да позволя да си похаби таланта и мирясва. Най се кефи като засвирят нещо заедно с татко си, а Денито им припява. А мен ме карат да им играя  hahaha

При нас беше така. В моя род музиката винаги е била на почит (за разлика от спорта напр.  Sad ).

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 13:31 от Delta

# 112
  • Мнения: 192
Много ти е забавен поста Делта!  Явно голям купон се вихри у вас! Браво на детето!  Значи на пиано свири, нали правилно съм разбрала, а не на акордеон?  Ако да, какво точно свири в момента -- композитори, пиеси и т.н.  Ще ми бъде интересно да споделиш! 

# 113
  • Мнения: 1 517
На акордеон, на акордеон  Laughing Аз се пробвах с пианото, но нищо сериозно не излезе. За сега учи по школите на Любен Панайотов; започна с разни класически неща: етюди, пиески, но кратички. От скоро свири и няколко народни хора, те са по-трудни.

# 114
  • Мнения: 80
Моят син свири на кавал. Тази година го записахме в музикално училище. Свири от една година и напредва много добре.Преди това  3 години ходи на фолклорно пеене и госпожата , която се занимава с него твърди че има данни за музикант. Желанието да свири на кавал си е абсолютно негово и ни най малко съм го насилвала за това .Засега мераците са му големи и дано  да продължи с музика и след 8 клас. Но изборът си е изцяло  негов!!!!    Дъщеря  ми пък играе народни танци вече 5 години и също желае да я запишем в училището на батко и . Ще се радвам много ако поне един от двамата продължи с музика. Пък може и двамата , знам ли, тогава ще бъда най гордата мама на света!!!  newsm44 newsm44                                                       

Общи условия

Активация на акаунт