Хитлер.....като художник

  • 6 824
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 822
Аз все пак съм изненадана,че е бил толкова добър,дори и само като техника...И не бих казала,че картините нямат настроение...На мен ми навяват много тъга.Не бих искала да са окачени в къщата ми примерно,действат ми подтискащо...Но за определени моменти са много подходящи...А очите на кучето са също толкова тъжни,колкото и на рибата...
И на мен,първото,което ми мина през съзнанието е,че много добри творци са били и малко чалнати...При него явно второто е преобладавало.Спирам да слушам Вагнер...

П.П.И не бих го нарекла "креватна живопис"...От такава живопис биха ми минали всякакви желания за досег с кревата...Но цветята примерно са подходящ интериор за погребален дом...Което не ги прави по-слабо изкуство...Защото говорим за въздействие все пак...

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 17:50 от niara

# 46
  • Мнения: 5 877
Secret... учудваш ме.
Разбира се, че не е сложно.
Джаксън Полак  е още по-лесен. Или Мондриан.
Просто не е там въпросът. Аз мога да прерисувам и някоя скица на Леонардо, и какво от това? То не ме прави равна на него. Не съм я измислила.
Виж, ако можеш да измислиш свой стил, който да е абсолютно разпознаваем като твой, да е във вътрешна хармония и да казва нещо ново, да, ще бъдеш художник.

# 47
  • Мнения: 7 723
Изкуството не е точна наука и е трудно да се каже кое произведение е хубаво и кое- не. И Пикасо е бил велик художник.  Wink
 Колкото критици, толкова и мнения  Wink
Аз, трябва да си призная, съм впетчатлена от уменията на този малоумник  Shocked

# 48
  • Мнения: 293
аз.. не разбирам от картини.

Някак нямам усет за това изкуство.
Обичам голи стени.. върл фен съм на японската архитекура, класическа и там модерните им архитекти, имена, естествено, не помня.

Та исках да кажа, че за мен обаче не е странно защо Хитлер е рисувал цветя.

И ако си виждала ранните неща на Пикасо, ще разбереш по-ясно защо е гений (го мислят, или както ти харесва). Минал е дълъг път, но повече няма да пиша, защото, както казах, не разбирам от картини.

Да, де, Кифле, баш.  Ей с'а пък се засрамих.. колко ме образова един приятел, архитект, и аз едно име да не мога да изпляскам ерудирано. Оф, оф, офца.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 17:59 от Чесън

# 49
  • Мнения: 2 792
И на мен ми харесва........ но не е никак сложно да го нарисувам сама....

  Малко грозно става и аз да те цитирам, точно с това изказване, като горе са те цитирали, но карай мисля, че ще го преживеем...

 Да стигнеш до момента да можеш да изстипосваш елементарни на пръв поглед картини, се изисква да извървиш един доста дълъг път, да изучиш история на изкуството, да се запознаеш и да се обиграеш в различните техники на рисуването и  накрая да успееш да се отделиш от масата и да изработиш собствен стил, тогава се губи посредствеността. Има и друг вариант, работиш като банков чиновник, на 40 години ти писва и заминаваш за Таити,  това май не връзва всеки път, обаче...

  Та мисълта ми беше, че всеки може да рисува картинки, но не всеки може да бъде художник.

 Сега прочетох, Анда мисълта ни тече в една насока Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 792
Изкуството не е точна наука и е трудно да се каже кое произведение е хубаво и кое- не. И Пикасо е бил велик художник.  Wink


 Между другото Пикасо, рисува един път на една дъска в Сорбоната с едно движение, без да вдига тебешира от дъска - кон изправен на задните си крака...., тази случка и до днес се разнася като легенда....

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Secret... учудваш ме.
Разбира се, че не е сложно.


Защо те учудвам....... разбира се и аз си имам идея за нещата...... но не съм пуснала темата, за да пиша за себе си....... всъщност изобщо не ме бива в пускането на теми......и незнам как да водя темата ...... ...... вчера пък написах, че се дразня когато някой превземе някоя тема и се опитва да натрапи мнението си, а днес аз правя това........и непрекъснато спамя

..... Гложди ме мисълта, че не бяхте напълно искрени в оценките си....... за това копая ......всъщност всяка картина, всеки стил изваден извън времето си е до някаква степен нелеп, неадекватен .......

 но сега не става въпрос за това.......

....

# 52
  • Мнения: 3 447
..... Гложди ме мисълта, че не бяхте напълно искрени в оценките си.......
Що бе, мислиш ли  newsm78 Аз за себе си с ръка на сърцето мога да кажа, че съм била напълно искрена. И да не беше казала кой е авторът, щях да мисля по същия начин. А и в крайна сметка, има различни оценки - едни го харесаха, други не. Ако повечето бяха казали, че го харесват, нямаше ли да предположиш, че се правят на интересни?  Simple Smile

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

 Да стигнеш до момента да можеш да изстипосваш елементарни на пръв поглед картини, се изисква да извървиш един доста дълъг път, да изучиш история на изкуството, да се запознаеш и да се обиграеш в различните техники на рисуването и  накрая да успееш да се отделиш от масата и да изработиш собствен стил, тогава се губи посредствеността.

Да, но накрая като че ли идва оня цинизъм на артиста, когато......като си изпусне творбата му е по- лесно да нарисува втора, вместо да се наведе да я вдигне........нещо такова.........мацваш нещо и всички се разтичват да охкат колко е гениално......

# 54
  • Мнения: 2 792
 Не, сикрет не си права, не става въпрос за цинизъм, а за стил......
  Докато изработиш собствен стил, ти се представяш в хилядите картини, които създаваш и вкарваш емоцията си, т.е. ти вече си познат разкрил си някакъв мироглед, стил уникалност и всеки един щрих е едно допълнително обяснение и допълване в картината на уникалността ти.
 
 
 

# 55
  • Мнения: 3 447
Добре, ако ще говорим за зли гении, какво ще кажеш за този ? Талантлив ли е според теб?

# 56
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Сикрет, по времето на Хитлер фотографията отдавна е била открита и смисълът на натюрмортите и пейзажите не е в буквалното предаване на действителността.
Аз съм далеч от разбирането на изкуството, но знам едно: Истинският художник слага своето виждане, своят дъх и характер в една картина, влага себе си. Пикасо не ми е ясен, но предполагам, че за онова време на фотографско рисуване, е бил невероятен.
Дали, Дали съм виждала наживо, абстрахирайки се от абстрактността на картините му, там има такова движение, че ти отнася шапката от главата.
Пейзажи-виж импресионистите, пак са пейзажи, но предават настроения, дават простор на мисълта, размечтаваш се...
А в тези картини ми остава чувството, че свинските крачета винаги се сервират в 6 ч.  Wink
Всеки харесва различни неща, но в Хитлеровите наистина няма нищо лично, нищо новаторско. Ясно, аз съм никоя, дори не мога да рисувам два пъти по-зле от него, но не ми пречи да искам да радвам окото си с друго, което ме предизвиква.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://images.google.bg/images?svnum=10&hl=bg&lr=&q= … D1%80%D1%81%D0%B8

# 58
  • Мнения: 2 792
 Аз съм голям фен на Миро, имам календари с негови картини (по разбираеми причини се задоволявам с календари, а не с негови картини...)

# 59
  • Мнения: 5 877
Втори глас за Миро  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт