Уреаплазма и бременност

  • 2 087
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, дами.
Искам да ви попитам дали задължително при бременност се пускат изследвания за уреаплазма, хламидия и микоплазма. Бременна съм в 7ми месец , но досега не съм изследвала. Имам мътна урина с бели примеси , пускахме урина и стерилна , но няма проблем. Нямам и симптоми. Трябва ли да се притеснявам според вас?
Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 515
Щом има съмнение за наличие на такива неща по-добре ги пусни това са си проблеми, които могат да навредят на теб и детето.

# 2
  • Мнения: 8 251
Не, не е задължително.
Обикнивенно изброените се изслвдват от влагалищен секрет. Трябва да са в доста напреднал етап та да се търсят в урината.
Ако имаш притеснения пусни нова.

# 3
  • Мнения: 15
Не, не е задължително.
Обикнивенно изброените се изслвдват от влагалищен секрет. Трябва да са в доста напреднал етап та да се търсят в урината.
Ако имаш притеснения пусни нова.
Имате ли на идея дали излизат на обикновена микробиология. АГ то не ми е казвала да пускам, но аз след тази мътна урина малко се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 8 251
Не, не е задължително.
Обикнивенно изброените се изслвдват от влагалищен секрет. Трябва да са в доста напреднал етап та да се търсят в урината.
Ако имаш притеснения пусни нова.
Имате ли на идея дали излизат на обикновена микробиология. АГ то не ми е казвала да пускам, но аз след тази мътна урина малко се притеснявам.
Не не излизат на обикновенна. Тях ги правят с други реактиви и са съвсем отделни изследвания.
Пробвайте пак да пуснете една урина.

# 5
  • Мнения: 12 133
Изследването е с цервикален секрет, не с влагалищен. Прави се PCR, ако има нещо ще излезе задължително.

В коя лаборатория правихте изследване на стерилна урина?

Погледни и тази тема, ще ти бъде полезна
https://www.bg-mamma.com/?topic=1389169.msg46979581#new

Последна редакция: сб, 23 сеп 2023, 21:49 от Clo - Camille

# 6
  • Мнения: 15
Изследването е с цервикален секрет, не с влагалищен. Прави се PCR, ако има нещо ще излезе задължително.

В коя лаборатория правихте изследване на стерилна урина?

Погледни и тази тема, ще ти бъде полезна
https://www.bg-mamma.com/?topic=1389169.msg46979581#new
В рамус пусках стерилна , при наличие на уреаплазма или нещо сходно , симптоми налични ли са?

# 7
  • Мнения: 12 133
Уреаплазма може и без симптомно да протича. Имам усещането, че не сте правили консултация с лекар и притесненията ви идват от вида на урината само.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 515
Не, не е задължително.
Обикнивенно изброените се изслвдват от влагалищен секрет. Трябва да са в доста напреднал етап та да се търсят в урината.
Ако имаш притеснения пусни нова.
Имате ли на идея дали излизат на обикновена микробиология. АГ то не ми е казвала да пускам, но аз след тази мътна урина малко се притеснявам.

За тези неща си има отделни изследвания, как няма микробиология аз съм в 5 месец и вече две минах...

# 9
  • Мнения: 15
Уреаплазма може и без симптомно да протича. Имам усещането, че не сте правили консултация с лекар и притесненията ви идват от вида на урината само.
Именно заради урината пускахме урина и стерилна урина, но не сме правили изследвания за уреаплазма.

Не, не е задължително.
Обикнивенно изброените се изслвдват от влагалищен секрет. Трябва да са в доста напреднал етап та да се търсят в урината.
Ако имаш притеснения пусни нова.
Имате ли на идея дали излизат на обикновена микробиология. АГ то не ми е казвала да пускам, но аз след тази мътна урина малко се притеснявам.

За тези неща си има отделни изследвания, как няма микробиология аз съм в 5 месец и вече две минах...
Микробиология сме правили, но не и изследвания за уреаплазма. Търся причината за мътната урина , след като урината и стерилната урина са чисти.

# 10
  • Мнения: 12 133
Колко литра вода поемате дневно? Мътна урина и от обезводняване се получава.

# 11
  • Мнения: 15
Колко литра вода поемате дневно? Мътна урина и от обезводняване се получава.
Около 3 литра на ден

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте може ли мнения за лекарства които са ми изписани.Прилагам и изследване.Благодаря предварително.д

# 13
  • София
  • Мнения: 1 370
Обикновена стерилна урина не показва дали има или не уреаплазма. Трябва да се пусне стерилна конкретно за уреаплама и микоплазма.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 16:38 от aria_82

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте,бременна съм в 15г.с и ми излезна положителен резултат за уреаплазма,гинеколожката при която се следя ми изписа антибиотик и сега се лекувам. Исках да попитам дали някоя от вас е имала такова нещо и успяла ли е да се излекува? Много се притеснявам тъй като миналата година изгубих бебе в 5тия месец поради изтичане на водите точно заради инфекция и направо не мога да си намеря място ….

Общи условия

Активация на акаунт