Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 59 919
  • 253
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 18
Вчера видях в магазина Боженци ( някоя мама беше казала тук че е хубаво), купих си и честно казано не съм особено впечатлена. Дори на капачката отгоре си пише колко процента сухо вещество има в млякото ( някъде дори това не пише), и нямаше вкус на истинско мляко. Явно скоро няма да намеря такова.  Sad
В момента ям такова Grinning, купих си го защото нямаше никакво друго по-нискомаслено в магазинчето под офиса. Толкова ми хареса, че даже го написах в гугъл за да видя, какво ще ми излезе за него.
Едва ли е истинско, но е ужасно вкусно Wink

# 226
  • София
  • Мнения: 18
Четете по-внимателно етикетите, защото има много млека, на които е показана ниска масленост, но се отнася за животинските мазнини, а има допълнително добавени растителни мазнини. Wink
Извинявам се! EmbarassedТова го написах по повод един коментар за мляко-Култура 0,1%

# 227
  • Мнения: 572
да, но за предпочитане са растителните пред животинските мазнини  Peace

# 228
„Бор-Чвор“ е едно от най-добрите млека на пазара с 2% масленост и 3,6% масленост-уникално, а от нискомаслените „Култура“, което е много добро за процентите си от 0,1% масленост

# 229
  • София
  • Мнения: 3 789
Ами май е имало.......но преди....сега вече всичко е нишесте, сухо мляко....консерванти
Не може кофичка кисело мляко да ми седи на терасата през март месец за един месец и нито се наду, нито нищо......
отворих я за експеримента- имаше 1 пръст вода отгоре, вкуса- дори и не накиселяваше.......
а било истинско ooooh!
Истинско, ама друг път Crossing Arms

# 230
„Хипноза“- сравнително ново мляко, със страхотен вкус и много добра консистенция. Браво на произодителите „Бор-Чвор“, пак страхотен продукт!!!

# 231
  • Мнения: 247
Аз си правех сама млякото докато бях в Бг. Нито отнема време, нито е трудно. Някои млека имат вкус направо на кремчета и нямат нищо общо с истинското кисело мляко. Бяха писали скоро във вестника, че в Бг сиренето не било истинско, мога да си представя киселото мляко какво е тогава? Shocked

# 232
Много се заблуждавате като си мислите, че истинското кисело мляко трябва да се вкисва бързо и че щом нищо му няма известно време- има консерванти!!! Нищо подобно факта, че млеката се запазват толкова дълго време без да надуват капачките си, говори само едно-  добър технологичен процес; никакви микроорганизми от рода на плесените и дрождите т.е. никакво замърсяване.
И още нещо: относно киселото мляко - „Култура“- то ми едно от любимите млека, така че го носих на микробиологично изследване и останах много доволна, защото си има всичко, което пише и калций и бифидо бактерия и НЯМА НИШЕСТЕ, заради което го носих да му правят микробиология и физикохимия, така че Simple Smile  newsm10...Браво на  „БОР-ЧВОР“(нали те бяха производители) smile3501

# 233
  • Мнения: 107
Бях чела някъде за някакво изследване на млеката по време на Пловдивския панаир, което е констатирало, че единствено млеката на Бор-Чвор, Верея и Тонус са  с жива закваска и без консерванти и доколкото знам млеката на Бор-Чвор  са с няколко златни медала за качество. Иначе в региона, в който живея (Ст. загора), най-харесвано е млякото Боженци, което и на мен много ми допада вкусово, но мисля, че не е напълно естествено.

# 234
  • Мнения: 311
Ако си на село и гледаш комшийката как дои кравата, после ти даде млякото и за-квас - това е истинско кисело мляко. За останалото мога само да кажа, че млякото е доста "подправено". Понякога има сладък вкус, друг път солен,  ooooh! да им се не начуди човек на производителите.

# 235
  • Мнения: 25 658
И още нещо: относно киселото мляко - „Култура“- то ми едно от любимите млека, така че го носих на микробиологично изследване и останах много доволна, защото си има всичко, което пише и калций и бифидо бактерия и НЯМА НИШЕСТЕ, заради което го носих да му правят микробиология и физикохимия, така че Simple Smile  newsm10...Браво на  „БОР-ЧВОР“(нали те бяха производители) smile3501

Благодаря за рекламата, ама нямаше нужда!  Mr. Green
Първо, мляко, което има масленост под 3,6 % може да е всичко друго, но не и истинско кисело мляко.
Второ, за какви микробиологични изследвания за нишесте ми говориш, на училище не си ли ходил/а? Опити с йод и картоф не сте ли правили?  Joy

# 236
  • Мнения: 9 973
купувам верея

# 237
  • Мнения: 3 810
Бяха писали скоро във вестника, че в Бг сиренето не било истинско, мога да си представя киселото мляко какво е тогава? Shocked

някой, някъде беше казал...в една реклама...че българите и не могат да шия ризи... Thinking
И най- обичам да се обобщава по този начин...

# 238
  • Германия
  • Мнения: 111
Определено няма.
Миналата година в Македония ядох страхотно кисело мляко.
В момента съм в Германия и тук определено киселото мляко е много по-вкусно от българското.
Носят се някaкви митове и легенди че кисело мляко има само в Б-я  Thinking Thinking Thinking

# 239
  • София
  • Мнения: 708
Не знам дали е по темата, но какво ще кажете за Активия? Дали наистина има бактериата, кояро рекламират и е толкова полезно?

Общи условия

Активация на акаунт