Във дома, но не в живота

  • 10 490
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 502
Моето четиригодишно и сега иска да влиза с мене в тоалетната и стои да ме чака пред вратата. Малките деца са си зависими, особено пък в чужбина, където не са делени от родителите.
Авторке, изкарай някакъв курс, ако нямаш професия (маникюр например) и пробвай да станеш финансово независима.

# 31
  • Мнения: 9 844
Разбира се, че почасовата работа няма да е достатъчна, но ще е крачка в посока финансова независимост. От теб зависи да я направиш. Трябва да започнеш отнякъде. Да стоиш вкъщи 5+ години не е в твоя полза, ама изобщо.

# 32
  • Мнения: 8 956
Айде, авторката почна да защитава мъжа й. Както беше кошмар нетърпим, така изведнъж стана, че драмите всъщност не са редовни и са само на нея като й прикипи.
Нито ще се махне от него, нито ще предприеме някакви стъпки за самостоятелност. Докато прави въздушни стратегии, ще минат още 5 години без тя да бачка и след 10 години трудов опит съвсем ще е цъфнала.
За мен до сегашната ситуация не се е стигнало по случайност, а чиста безхарактерност от нейна страна. Ми може и на мъжа да му е писнало 5 години да издържа цялото семейство и ако тя нон-стоп мрънка за нещо, съвсем да му се е отщяло от всичко.

Щом има пълномощно за пътуване в БГ, какъв е проблемът да се прибереш за малко и да останеш за повече. Щом имаш семейство, което да те подкрепи, ще си намериш и работа - има дистанционни с италиански по кол центровете.

# 33
  • Мнения: 29 871
Той при някакви разговори е казвал, че няма да ми даде без бой децата(което адски ме озадачава на фона на това, че в ежедневието не ги поглежда), и от там идва и другата ми дилема дали изобщо да водя разговори а мирно и тихо разделяне, или просто да си взема децата и докато е на работа да замина. Което пък може да ми доведе правни проблеми и също трябва да та искам.

Това се третира като отвличане.
Опитай се чрез някоя агенция за закрила на жени, както вероятно се е случило с жената, изчезнала в Турция, т.е. някой ѝ е помогнал. Сама обаче, ако избягаш, ще те търсят за отвличане, нищо, че децата са твои.

Вярно е, че две малки деца доста боледуват и всичко останало, но, ако ходят на градина, нещо почасово не си ли мислила да почнеш?

# 34
  • Мнения: 947
FrauDanna, пиша на авторката съобразявайки нейната ситуация. Хубаво е да прочетеш, че децата много боледуват. Не знам дали ти стига въображението да си го представиш? Един много хубав порочен кръг се завърта. От голямото към малкото и после тъкмо малкото се оправи, голямото пак е болно и така докрай света.
Авторката да работи в почивните дни на мъжа си и след като той се върне от работа. Може да направи поне 40 часа на седмица, тоест пълен работен ден.
Това е най-малкото, което може да направи тя за милия си съпруг. И да си заделя повечето парички, пък той да поема всички разходи. Децата ще поотраснат и той ще опъва, точно както му се полага.

# 35
  • Мнения: 141
Е то решенията на проблемите не се спускат свише. Решаваш какво искаш и действаш.

Аха, няма пари, ама ще замине с децата докато, златото е на работа.

# 36
  • Мнения: 3 880
Да си дойде 3 месеца в България с децата. Щом има кой да и помага.
Тя да си почине. Мъжът и да си почине.
Като се видят, ще си липсват и ще реши с него или без него.
Явно без работа само с 2 деца, се е превърнала в кисела леля и всичко я дразни. А никой не иска като се прибере уморен, да му пилят на главата.
И най-вероятно като не работи, мъжът и е останал с усещането, че поне за децата може да се грижи на 100%-та и да не го занимава.

Не е ситуация, която да не се случва и на други.

# 37
  • Мнения: 467
Най-трагикомичното в случая е, че мъжете, които критикуват жените си за тегло и външен вид (особено при жена след две раждания) е, е самите те изглеждат като спукани балони. Ако можеше да му видим снимката на този кретен, бая ще има да се смеем. Иначе жена му била качила няколко килограма....

# 38
  • Мнения: 129
Харесва ми как всеки път, когато някой пусне подобна тема, светкавичният отговор винаги е развод. Не говорене с половинката, не консултации със специалист, а директно развод. Добре де мили дами, като авторката се разведе, с две деца в чужбина, без работа, какво ще прави?

Ще си направи профил в Тиндър и чужденецът принц с милиардите в банката ще я намери и вземе ли? Не е споделила на колко години е, но даже и да е на 20, защо му е на някой да се занимава с една самотна майка при положение че може да си намери жена без деца?

# 39
  • Мнения: 526
След като четейки стигнах до частта, в която даваш пример как ТОЯ скубе дечицата и ги лови за врата, нещо ми дойде повечко.. Слушай, намери начин, спри да се самозаблуждаваш, намери начин и се отдели от тоя човек. Нула любов за децата от негова страна, ужасно. А те се объркват сега. Това поведение гради психиката им.

# 40
  • Мнения: 29 871
Харесва ми как всеки път, когато някой пусне подобна тема, светкавичният отговор винаги е развод. Не говорене с половинката, не консултации със специалист, а директно развод. Добре де мили дами, като авторката се разведе, с две деца в чужбина, без работа, какво ще прави?

Ще си направи профил в Тиндър и чужденецът принц с милиардите в банката ще я намери и вземе ли? Не е споделила на колко години е, но даже и да е на 20, защо му е на някой да се занимава с една самотна майка при положение че може да си намери жена без деца?

По написаното от авторката не смятам, че има за какво да се говори. Да не си поглежда децата, да обижда жена си за външен вид, да стои цяла вечер пред ТВ, да ѝ казва, че не иска да излезе в парка с нея и тях......амиииии......да, на развод си мирише!

Не е въпросът дали ще е самотна майка, а да живее спокойно. Тя и в момента е самотна майка, само дето някой ѝ плаща сметките. Когато стане финансово стабилна, за какво ѝ е този трътляк?...да я обижда и неглижира? ай, мерси!

# 41
  • Мнения: 41 589
Какъвто и да е бащата (не се наемам да го съдя само по твоите приказки) стигаме за пореден път до основната женска грешка - след първото дете нещата се влошили, ама сте си направили веднага второ??? И от какъв зор, по каква логика се реши на тази стъпка? Ми роди и трето, че съвсем да се забиеш в дъното...

# 42
  • Мнения: 29 871
А защо децата не знаят български, нали и двамата сте българи? Разбирам, ако бащата беше чужденец, който не разбира български, но в този случай? Вкъщи не говорите ли роден език?

# 43
  • Мнения: 12 887
La Lontra, ако ще оставаш в Италия, практически няма значение дали си с мъжа ти, или без него. Ето виж: той може да не помага, но и не пречи. Финансирането той  го осигурява, докато ти нямаш работа. Ако не го закачаш за нищо, и той ще си мълчи. Да не забравяме, че и секс осигурява.

Така че според мен ти би могла още сега да видиш в Италия има ли работа за теб, като активно търсиш, даже и почасова, защото твоят "съквартирант" нали поема наема и битовите разходи? А с почасова работа по-лесно се гледат често боледуващи деца.

А ако категорично не искаш да стоиш там, и ако и без това идваш на гости в България, можеш да се посъветваш с адвокат какви са ти правата и как може да стане така, че да не нарушаваш закона, но да си вземеш децата.

Може да не се съгласиш с мен, но според мен проблемът ти е, че искаш да промениш възрастен човек. Ами не се променят, това е! Преди децата други са ти били очакванията към него и той ги е покривал. Сега с деца очакваш да си разпределяте тежестите - ами не става, ако той не иска. Няма да се промени, ако му викаш. Просто приеми този факт и решавай с този мъж или без него е по-добре.

# 44
  • Мнения: 8 956
Какъвто и да е бащата (не се наемам да го съдя само по твоите приказки) стигаме за пореден път до основната женска грешка - след първото дете нещата се влошили, ама сте си направили веднага второ??? И от какъв зор, по каква логика се реши на тази стъпка? Ми роди и трето, че съвсем да се забиеш в дъното...
Аз знам, че сме в женски форум и тука жените винаги са прави, а мъжете никога, но за мен по-трезвата реалност е, че много жени изобщо нямат капацитет да вземат адекватни решения - пускат се по някаква наклонена плоскост и това е - после всички други са виновни.
Ситуацията, в която е авторката е продукт на поредица от нейни лични решения, която е взимала през тези 5 години. Лично аз не вярвам, че тя има капацитет да излезе от нея, просто ще си мрънка, мрънка и това е. Щото е по-удобно, иначе трябва да се понапънеш и да предприемеш действия.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт