Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 5

  • 33 582
  • 316
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 531
 Bory_V чудесно е че даваш кураж на майките които сега тръгват по вашият път. Чудесно е че бебчето ти вече е добре - пожелаваме ви от тук нататък много здраве и да загърбите проблемите.  bouquet

# 91
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
martisun, а на вас доц. Минков какво ти каза във връзка с прогнозата на това заболяване...или по-скоро дефект? Т.е. корекцията е на двата бъбрека и двата уретера, така ли? А правили ли сте сцинтиграфия? Това е изследване, което ще покаже с какъв процент участва всеки от бъбреците в обмяната.


Направиха ни неуспешна микционна цистография и успешна венозна урография. Доцента е коригирал двата уретера. Бъбреците трябва сами да се възстановят след като уретерите се нормализират. В момента все още уретерите са отпуснати и затова не могат да изтласкат всичката урина към пикочния мехур. Трябва да мине време за да им се възстанови мускулатурата. С доцента много след операцията не можахме да говорим. Аз изчаквах да махне катетъра и да каже как се възстановява Марти. После разбрахме че трябва да изчакаме да говорим по-подробно на контролния преглед. Да обаче доцента вече беше починал и контролните ни прегледи са при д-р Гайдаров а той не е присъствал на операцията и тепърва се запознава със състоянието на Марти.

# 92
  • Мнения: 101
Най после някой да даде малко кураж че вече косата ми окапа от притеснение! Hug
Браво Bory_V!
Някакви хапчета за успокоение някой пил ли е докато е бил в болницата?И какви?Аз все още кърмя,и незнам дотогава ако имам все още кърма де,какво да правя? baby_neutralДа я спра или не?Какво ще ме посъветвате?

# 93
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Бори моля, разкажи повече за вашия проблем. Кой ви оперира и с каква диагноза.
Диагнозата ни беше /надявам се вече не е/ високостепенна хидронефроза на ляв бъбрек, която се установи при профилактични изследвания на урината на 6 мес. За съжаление не пренатално и затова доста засъсняхме. Думите на един доктор бяха, че не е виждал такава голяма хидронефроза. Бъбръчето едва отделяше и ние доста се бяхме притеснили да не го изгубим, защото спре ли да работи 1 месец... край. Доктор Момчилов, обаче, ни вдъхна кураж още по телефона, че щом се е видял бъбрек на цветната снимка ще го спаси. Така и стана, в момента отделя урина добре /имайки предвид количеството в торбичката преди да я свалят/. От наблюдение и върху другите случаи около мен се убедих, че в Пирогов наистина работят добри професионалисти. Всички оператори са там добри.
Светлана, не съм пила никакви успокоители и дори в момента още кърмя детето си. Кърми си спокойно, пускат да се влиза в реанимация и да си кърмиш бебето. Мен също ме притесняваше този проблем, но нямах никакви спънки.

# 94
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
дали да се пият успокоителни - зависи от човека
но ако този човек реши да се държи и да не се поддава на паниката и да не капитулира преждевременно поне заради детето си - вярвом, че този човек ще се пребори със стреса поне там и ще се въздържи от лекарства
иначе мента, глог и валерян на капки ил хапчета е ок - но при кърмене не знам ...

# 95
  • Мнения: 186
svetlena и  МBory_V - момичета, и аз съм се интересувала по въпроса за успокоителните по време на кърмене. Кърмих си детето 11 месеца, въпреки всички спънки и стресови ситуации, които преживях в този период. Разрешава се само чай от маточина. Пък и да премине в кърмата, няма лошо Simple Smile. Понякога ми е идвало направо в шишето на бебо да го наливам  Wink

# 96
  • Мнения: 163
Bory_V хиляди благодарности за информацията, която си публикувала. Всичко, което ме интересуваше вече го знам. Утре влизаме в Пирогов и се очаква операцията да бъде сряда, четвъртък. Аз също кърмя и си мисля, че от много притеснения и тревоги, кърмата ми ще спре. Мислих за успокоителни, но както пише Catnadeen ще се държа и няма да се поддавам на паниката. Радвам се, че пускат да се влиза в реанимация за да си кърмя детето.

# 97
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Krassymam  кой ще Ви оперира и какво? А относно кърменато все пак си приготви шишенца да се цедиш, защото в реанимация не разрешават да го гушкаш. Аз реших този проблем като се надвесвах над него да го кърмя. Не беше много удобно да стоиш така 5-10 минути. Други две майки се изцеждаха и даваха в шише. Както си прецениш, въпреки че в началото и без това ядат малко /то и не дават да ги храним много, защото повръщат/.

# 98
  • Благоевград
  • Мнения: 331

Направиха ни неуспешна микционна цистография и успешна венозна урография. Доцента е коригирал двата уретера. Бъбреците трябва сами да се възстановят след като уретерите се нормализират. [/quote]
Мартисън, какво означава "неуспешна цистография", как го установиха, защото и аз не съм сигурна, че нашата беше успешна. Мишо плака през цялото време и се изпишка докаго го нагласяха, а не по време на снимката. А след операцията на твото дете като пишка накъсано ли е или на цяла струйка? Мишо преди операцията пишкаше с 2-3 прекъсвания, но и сега прекъсва веднъж и не знам това нормално ли е.

# 99
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Светлена, аз си носех едни билкови хапчета "лимонник" които пия понякога в къщи когато ме тресне здраво нервата и вдигна кръвно. Обаче в болницата не посмях да пия за да не заспя дълбоко през нощта и да не усетя ако Марти вдигне Т или се омотае около маркучите докато спи и ги откъсне. Тъй като както описах по-горе ми донесоха Марти веднага след операцията трябваше аз да следя как се възстановява. Абе с две думи спах като се прибрах. Това е положението. Имах по-голяма нужда от кафета отколкото от успокоителни и мъжа ми ми донесе пакетчета нес кафе и 3 в 1 и когато нямах възможност да отида за кафе си ги правех с топла вода от чешмата.


Моето мнение е че трябва да си носите успокоителни за децата. На Марти му даваха в началото течен аналгин, нурофен и панадол. Слагаха му и свещички. Чувала съм че в Пирогов нямат такава практика и оставят децата да си плачат. Това честно казано не го разбирам. Цялото човечество пие болкоуспокояващи а тук на дечицата не дават нищо да им облекчи болката.


Бори, Марти изобщо не иска да се изпишка по време на микционната. Упорито стиска докато не си тръгнахме и чак тогава се изпишка. Затова има снимки само от преди пишкането.
За пишкането нищо не мога да кажа. Марти си пишкаше нормално.

# 100
  • Мнения: 163
Bory_V  нас също ще ни оперира д-р Момчилов. Дава ни големи надежди, че бъбрека ще се възстанови напълно, както и че операцията ще бъде лека. При нас има стеснение на уретера близо до бъбрека. Още пренатално в пети месец от бремеността ми казаха, че имаме хидронефроза. Може да се каже, че още от тогава съм "подготвена" за тази операция. Интересува ме, защо след като са открили толко тежка форма на хидронефроза при вас, направихте операцията след 6 месеца? Благодаря ти за съветите относно кърменето.

# 101
zdraveite. nova sam vav foruma. prochetox  za mnogo problemi na mladi maiki.na MARTISUM izkam da i  kaja da viarva mnogo-poveche na d-r Gaidarov.Mnogo mlad kato lekar, no naychil mnogo ot dotsenta,chovek s glavno Ч.

# 102
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета. Включвам се най-вече по повод условията в Пирогов. Изписаха ни от там на 5-ти този месец, след операция на лявото бъбрече и престой точно три седмици. Майчета, на които предстои операция, не е толкова страшно там. На мен лично никой не ми се е карал за нищо, но пък и аз винаги съм се съобразявала с реда там. От персонала има и много мили и "сухарки" като навсякъде. Може и да съм единствената, която ще го каже или пък защото влязох като вас с нагласата, че там  условията са отвратителни, повярвайте ми не е така. Ако си създадеш условия като у дома, т.е. пренесеш всичко необходимо, бързо се свиква.





Много точно казано PeaceРадвам се,че Ти мило мамче си го написала  bouquetМного пъти съм искала да  напиша аз това нооо..........след всичко което е изписано до тук нямах сила за това,просто не знаех дали ще има смисъл Embarassedдали някой ще ме чуе.....
Лежала съм там доста време и преди години и сега,ясно ми е почти всичко.
А колкото до докторите,лесно е да съдиш отстрани и когато те боли...
Твърдо се осмелявам от тук да кажа:
БЛАГОДАРИМ ВИ Др.Момчилов,аз и моят син! Hug  bouquet Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета!
Благодаря за споделените условия в Пирогов, че и на нас ще ни предстои влизане там.
Засега обаче има ново 20. Досега Теди беше с бактерии е-коли, които уж изчистихме, но сега гледам резултата от последната урина в Цибалаб и имаме нов вид бактерии - Morganella morganii. Микробно число = 10^3 cfu/ml. Може ли някой да каже подробности за нея? Утре ще ходим при Буева и то с гърнето, че трябва да види Теди на ехограф веднага след като е пишкал.

# 104
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Bory_V  нас също ще ни оперира д-р Момчилов. Дава ни големи надежди, че бъбрека ще се възстанови напълно, както и че операцията ще бъде лека. При нас има стеснение на уретера близо до бъбрека. Още пренатално в пети месец от бремеността ми казаха, че имаме хидронефроза. Може да се каже, че още от тогава съм "подготвена" за тази операция. Интересува ме, защо след като са открили толко тежка форма на хидронефроза при вас, направихте операцията след 6 месеца? Благодаря ти за съветите относно кърменето.

При нас историята е дълга. Проблема беше открит при профилактичнато изследване на урината на 6 месеца. Дотогава го лекуваха за настинки, зачервено гърло, даже и шарка изкара според докторката, което май си беше алергия към антибиотика. Та "много веща докторка" 3 месеца след откриване на бактерии в урината ни лекува с прахчета /Фуролин/ без дори да го погледне на ехограф. При консултация с доц. Лилова, която идва периодично в Бл-град се откри истинската причина. Тя беше много учудена, че не сме гледани досега на ехо. При всички симптоми, които е имал явно е прекарал поне два пиелонефрита, но тогава изобщо не бях наясно с тези заболявания.
По този повод, майчета от Благоевград не се доверявайте на д-р Дафкова. Може да е мн. добър педиатър, но като нефролог е самозванка. Моето дете стоя като опитно зайче, докато доц. Лилова обясняваше кое какво е на ехото.
Та, така на 11 мес. чак стигнахме до операция с почти унищожен паренхим. Все си мисля, че закъсняхме и можеше да бъде по-добре. Сега нямам представа какъв процент от бъбрека ще работи.
Все пак добре, че има доктори като доц. Лилова и д-р Момчилов, които да спасяват децата ни. Искрено им благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт