Смяна на име - адвокат

  • 2 755
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!

Ще съм кратка, че главата ми ще гръмне още малко...

Моля ви дайте ми препоръки за подходящ адвокат в град Русе, който може да ми сътрудничи по дело за смяна на фамилно име. Буквално не мога да намеря и един такъв.

 Този казус ми е от съществено значение. Не стига че делото е кошмарно по доказване на доводи ами и юридическо лице не може да се намери, което да ме представлява. Плаче ми се вече. Моля ви, дайте ми препоръки

# 1
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 071
Адвокатите не са юридически лица...

Търсили сте, но никой адвокат не се съгласява ли? В Русенската адвокатска колегия има вписани над 350 адвокати. Може да ги подкарате по азбучен ред...

# 2
  • Мнения: 359
Николай Братованов.

# 3
  • Мнения: 8 976
адвокатите си търсят сигурно по-печеливши дела

# 4
  • София
  • Мнения: 3 803
Адвокат за смяна на име и на мен ми трябва. За София става въпрос.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Адвокати има за всичко - ако един бяга от такива дела или няма време покрай тежки клиенти търговци, примерно, някой друг ще се наеме с охота. Предполагам, че потребителят, на когото му се плаче, се е ограничил с плакането и не е търсил много. Другият вариант е доводите му в действителност да са твърде несериозни, извън неговия поглед.
Имена не мога да препоръчам, само си движа клавиатурата.

И да, юридическо лице и юрист/адвокат са различни неща. Само второто е човек.

# 6
  • Мнения: 1 363
За какво ти е адвокат? Кой ти каза, че и кошмарно. Отиваш в съда, питаш какво да подадеш, като документи, насочват дело, искат свидетел, обяснявяш причината и това е.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 803
За какво свидетел?

# 8
  • София
  • Мнения: 23 113
Защото за смяна на име са нужни двама свидетели. Аз имах адвокат и ми казваше какво да отговарям по време на делото.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 803
Мерси! А роднини може ли да са свидетели?

# 10
  • Мнения: 8 976
Ако е дело, кой е ответник?

# 11
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 071
Има дела и без ответници.
Това е т. нар. безспорна съдебна администрация.
Като заинтересовани страни се конституират прокуратурата и общината.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 07:02 от AIDA_N

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
Няма ответник, охранително производство е, обичайно няма и спор (при спорната администрация има спор и две насрещни страни, на които пак им викаме ищец и ответник). За заинтересовани страни, както писа Аида, се смятат общината и прокуратурата. Те могат и да възразяват срещу промяната, но най-често не го правят.
Може да има нужда от свидетели, инструктирани какво да Wink лъжат, а може и да няма, зависи от причините, които се излагат.

# 13
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 071
Аз съм имала две такива дела. Първото го изгубихме заради малоумен свидетел (без извинение), второто го спечелихме, сменихме му името, презимето и фамилията на клиента.

ПП безспорна съдебна администрация или охранително производство, поправих се.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 07:03 от AIDA_N

# 14
  • Мнения: 4
Аз съм имала две такива дела. Първото го изгубихме заради малоумен свидетел (без извинение), второто го спечелихме, сменихме му името, презимето и фамилията на клиента.

Бихте ли дали съвет какво трябва да кажат свидетелите и дали ще бъде възможно без тях?

Общи условия

Активация на акаунт