Ударено бебе

  • 1 560
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте, току-що преди бебето ми  да заспи внезапно дръпна телефона от ръката ми и телефона падна на челото му. Заболя го доста , плака но след минута го успокоих по това време той сучеше. След удара го повдигнах за да го успокоя и той повърна, но първо да уточня, че той е със много изявен рефлукс и често ги прави тези бели върху мен. Та възможно ли е от такъв удар да стане нещо лошо .. напълно съм наясно какво означава повръщане след удар, но наистина не мисля,че беше толкова силно по скоро той се уплаши защото тъкмо заспиваше и самия удар му дойде внезапно а и във момента лекуваме инфекция на ухото и е много раздразнен .. и не знам сега как да го следя за други симптоми тъй като той не си е на кеф и повръща заради други причини .. много съм притеснена.. таткото много ми се кара когато използвам телефона си докато го кърмя точно заради това че има шанс да го изпусна или той да го дръпне и да се удари .. лошия ми навик Sad чувствам се ужасно и не знам какво да правя ...  забравих да спомена на 7 месеца е.  Благодаря ви мами !

# 1
  • Мнения: 40 920
Бебетата доста често падат на глава от леглата, което е по-силен шок и нищо им няма. Особено пък челото е най-здравата част на черепа.

# 2
  • Мнения: 103
Бебетата доста често падат на глава от леглата, което е по-силен шок и нищо им няма. Особено пък челото е най-здравата част на черепа.
Благодаря за отзива

# 3
  • Мнения: 12 770
Телефонът е много лек и такъв удар по челцето няма как да навреди на бебето. Още повече, че бебето е доста големичко вече. Не се упреквай толкова, нищо не е станало.
Чак за падане на глава не съм чувала, в интерес на истината, и слава богу.

# 4
  • Мнения: 745
Не, нищо лошо не може да стане - предметът е лек, паднал е от близко разстояние, не е остър,  местоположението е челцето и не, не повръща от падналия телефон. Доста бебета наистина падат от легла и то високи, и то на главите си, точно около тази възраст, когато вече са станали по-активни, и нищо им няма. Когато проходи ще пада, ще се удря в ръбове… всякакви ситуации като цяло ще има,  които хич не са приятни за никого, но няма дете, на което да не му са се случвали. Бъдете спокойна, безобидна е описаната от вас ситуация. Няма как на детето да му стане нещо. Децата се раждат, защото са готови да се родят, не са толкова кекави, колкото си мислите; вие знаете ли как се извъртат, как се притискат части от тялото им по време на нормално раждане, включително и главата, а всичко е ок. Човешкото тяло има най-различни предпазители, какво да му стане, нали черепът го пази. Стреснало се е само, но те се стряскат от всичко, бебета са, навън да излае куче - пак ще е същото. Няма място за абсолютно никакво притеснение тук.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Изобщо не се притеснявай. Костите на челото са най-здрави и дебели.
Евентуално лошо щеше да е по фонтанелата.

# 6
  • Мнения: 1 033
Според мен, нищо не е станало. Притеснително щеше да е, ако не беше изплакало веднага, но щом си е поревало, всичко е точно. Моето на 7м падна от спалнята на главата си, бяхме се нанесли туко що и пода беше чист цимент, а спалнята си е високичка. Рева, като магаре, но слава Богу, всичко е наред. Кураж. Но, малко не ми харесва частта, което е, че таткото ти се е карал. Да не би, да е било нарочно? Не естественно.

# 7
  • Мнения: 40 920
Не виждам проблем, че и се е карал. Прекалено сте чувствителни. Ако е убеден, че нещо е опасно за бебето, да си трае ли? Нормално е да имат спорове.

# 8
  • Мнения: 103
Благодаря ви момичета слава богу е добре нищо няма . Таткото  е много грижовен баща , безопасността на детето е на първо място , даже доста често когато детето заспи на гърдата ми го взима и го слага в легалцето , против е да спи детето при мен макар че доста често се случва да заспивам с него . Чели сме куп неща за безопасен сън и т.н . Но имаме пример от от наши познати как едно безобидно падане може да е много ама много опасно  , също сме чували истории на задушени бебета 😔.  Ние загубихме едно дете преди 3 години на 4 месеца от не изличима генетична болест и сега тази звездичка която Бог ме даари с нея я пазя като очите си . Надявам се да сте ме разбрали мили мами, няма как дете да не падне , да не се удари и няма майка която да не е заспивала с детето си, Бог да опази всички дечица ! 💞

Общи условия

Активация на акаунт