Интимен гел

  • 1 692
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 928
Здравейте , момичета търсих , но не намерих актуална тема за интимен гел , която ще е полезна и за други дами  . За това пиша нова тема , а ако има такава моля, да ме пренасочите .

Какъв интимен гел използвате и сте доволни ? Кои интимни гелове да избягвам ? Всеки ден ли се миете с този интимен гел ? (Питам защото някои интимни гелове са с високо ПХ и се ползват 1 2 пъти в седмицата.
Купих си интимен крем - сапун на Билка . Ползвали ли сте го и доволни ли сте ?

# 1
  • Мнения: 473
Ползвам вече от няколко години само Гинексид по препоръка на гинеколог и съм много доволна. Измивам се основно с хладка вода и на седмица 3-4 пъти с тази пяна основно вечер. Скъпичка е, но е много икономична, защото дори мъничко количество е достатъчно.
Използвала съм и интимния гел на билка с краставица, бях доволна, но засега си оставам на Гинексида.

# 2
  • Мнения: 11 360
На мен Гинексид ми люти... Това с ментовия дъх също не ми е приятно Simple Smile

Ползвам 3 вида интмен гел:
С лактобацили - много е добър и на когото съм препоръчала е доволен


И на Юриаж - този с 8-ца при проблеми и ежедневния.

# 3
  • Мнения: 46 520
Каквото и да ползвате, изиващият сапун/гел/крем за тяло пак минава по същия път и действа като измиващо.
Затова за мен всичко е търговски трик, а гинеколозите препоръчват тези, с чиито търговски представители работят.
Измиването само с вода също ми е непонятно, при положение, че там има голям брой потни жлези. И все пак говорим за външна употреба, ако не се засяга влагалището, не виждам нищо страшно да си ползвам какъвто и да е измиващ продукт, който не води до дискомфорт.

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 3 022
Ползвам Лактацид, понякога и Жая, тази с розовите букви. И двата ми допадат, не съм имала проблеми. Нивея също имат интимен гел и съм пробвала розовия и синия и са ок.

# 5
  • Мнения: 2 081
Скоро си взех Гинексид за първи път . Ами странен ми е и няма да повторя . Предпочитам Лактацид.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 595
И от мен глас за розовия на Лактацид – https://www.dm-drogeriemarkt.bg/lactacyd-intimen-gel-sensitive-p … 391520943089.html

Парфюмираните интимни гелове трябва да се избягват.

# 7
  • Мнения: 1 040
Ползвам всеки ден, Лактацид класик оранжевият и Билка невен.

# 8
  • Мнения: 521
Ползвам от години интимните гелове на Нивеа- от всички варианти съм доволна. На Билка интимните гелове също са добри. Само от интимните гелове на DM не съм останала доволна- ужасно изсушаваха и имаха химически аромат.

# 9
  • Мнения: 5 677
Ползвала съм всички споменати, без посочения на фитокод но от години съм с измиващият гел на Юсерин. Ползвам ежедневно при къпане, понякога повече от веднъж след голяма нужда.
Сега гинеколога настоява да го сменя със Сафорел.

Последна редакция: ср, 04 окт 2023, 19:24 от ☀️🌙🌬️🔥💧❤️🙏

# 10
  • Мнения: 16
Ползвала съм всички споменати, без посочения на фитокод но от години съм с измиващият гел на Юсерин. Ползвам ежедневно при къпане, понякога повече от веднъж след голяма нужда.
Сега гинеколога настоява да го сменя със Сафорел.

Аз използвам Сафорел и съм много доволна. 🌞

# 11
  • Мнения: 19
Аз използвам два пъти дневно Seba Med с ph 3,8. Препоръча ми го гинеколог преди повече от 10 години и не съм го сменяла, много съм доволна. Ето и линк
https://www.sebamed.bg/product/intimen-dush-gel-s-ph-3-8-200-ml-s-pompa/

# 12
  • Мнения: 5 677
Аз използвам два пъти дневно Seba Med с ph 3,8. Препоръча ми го гинеколог преди повече от 10 години и не съм го сменяла, много съм доволна. Ето и линк
https://www.sebamed.bg/product/intimen-dush-gel-s-ph-3-8-200-ml-s-pompa/
хубав е и аз дълго го ползвах.

# 13
  • Мнения: 2 056
Моят гинеколог ми забрани да използвам Гинексид,  който бях почнала на своя глава, защото ми харесваше усещането за чистота. Сега ми предписа FemiFlora, иначе съм ползвала Лактацид, Нивеа, Билка и Жая. Харесвам Лактацид много като аромат и усещане. Нивеа на второ място. Билка ми идва малко воден.

# 14
  • Мнения: 4 212
И защо е забранил Гинексид?Какво и има на пяната ?

Общи условия

Активация на акаунт