Да пускаме ли болното си дете на уч-ще

  • 2 234
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
разбира се че съм против, болното дете да ходи на училище, и заради него си и заради другите деца.

# 31
  • София
  • Мнения: 981
Аз също спрях дъщеря си,тя ходи на предучилищна и вече 2-ра седмица си е в къщи.
Е да аз съм си в къщи,но точно заради това не мога да започна работа защото тези болести (за съжаление) ще продължат  и няма на кого да разчитам а не мога да си представя че ще ги оставя по цял ден в къщи сами.

# 32
  • Мнения: 14 654
и ако нямаше висока температура, а само кашляше, по-малко заразно ли щеше да бъде детото или не?
и за какво е тръшкането: че на детето му е зле да ходи болно на училище, или че ще зарази останалите деца?
кофти за детето- гадно е да ходиш на училище с температура, но със сигурност е имало и други болни, на които не им е личало толкова

# 33
  • Мнения: 3 743
...
и за какво е тръшкането: че на детето му е зле да ходи болно на училище, или че ще зарази останалите деца?
...

Тръшкането е за безотговорните родители, които си пращат болните деца в училище! Те не мислят за собственото си дете, а какво остава да се притесняват и за останалите!

# 34
  • Мнения: 14 654
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127057.180

за безотговорните майки....

# 35
  • Мнения: 934
Нямам пряко отношение към темата, но пък имам мнение - наистина е недопустимо да се водят болни деца на училище, особено пък с висока температура. Родителите са длъжни да намерят някакъв изход. Но най-вече, училищата просто не трябва да ги пускат.
Обаче ми се вижда адски странно да спреш здраво дете от училище.

# 36
  • Мнения: 3 743
Нямам пряко отношение към темата, но пък имам мнение - наистина е недопустимо да се водят болни деца на училище, особено пък с висока температура. Родителите са длъжни да намерят някакъв изход. Но най-вече, училищата просто не трябва да ги пускат.
Обаче ми се вижда адски странно да спреш здраво дете от училище.

Ами да странно е, но при условие, че в класа му има няколко болни деца какъв е варианта да си опазя детето?! След като няма начин болните деца да бъдат изолирани и оставени в къщи, какво трябва да направя?!

# 37
  • Мнения: 5 183
Не бих го пуснала. Как изобщо да работя спокойно, като знам 4е той е болен някъде там, в у4илище или градината и страда и му е лошо ... да не говорим, 4е е безотговорно и спрямо другите деца. Тук масово децата ходят на градина болни. Има си едно шкаф4е в кухнята на градината на сина ми, където родителите оставят лекарства, антибиотици, парацетамол и каквото му дават на детето и в една таблица вписват от кое по колко и кога да му се дава  ooooh! Направо изумях, като ми го показаха, за да знам къде да слагам и нашите лекарства, ако се наложи!

# 38
  • Мнения: 934

Ами да странно е, но при условие, че в класа му има няколко болни деца какъв е варианта да си опазя детето?! След като няма начин болните деца да бъдат изолирани и оставени в къщи, какво трябва да направя?!
Ами странно ми се вижда, защото по тази логика всеки път, когато някой е болен, трябва да го спираш. И после колко време вкъщи? Ами ако междувременно се разболее някой друг? Още повече, че вирусите се разпространяват и преди децата да са видимо болни.
Отсъствия на здраво дете как се извиняват, това не е ли проблем?
А децата, здравите, де, няма ли след седмица-две пак да кажат: 'Еди-кой си е болен, няма пък да ходя на училище!' - тоест това да се превърне в удобен начин за измъкване?
Иначе съм съгласна, проблемът е голям. Може би ако повече родители наведнъж се оплачат и настояват, нещата ще се подобрят?

Общи условия

Активация на акаунт